bugün

Büyük ihtimalle 3 sene sonra aralarına katılmış olacağım insanlardır.
30 yaşına gelip anne veya baba olmuş insanları gördükleri için tercih etmiyorlardır.
hüsnü kurutlarla yaşayan adamım kadınım diye gezinen geçinen zavallılardır.
Önemli değil daha zaman var.
Tohuma saklınıyorlar heralde.
kendimize zor bakıyoruz. çocuğa nasıl bakacaz bu şartlarda.
Normaldir.

Genç anne baba olup çocuklarının başına bir ömür boyu kalkacagina bırakın geç anne baba olsunlar hayatlarını yasasinlar.
bizim milletteki bu üreme aşkını ben çözemedim arkadaş.

hani çok güzel, çok akıllı, harika genlere sahip olursun da aktaramadan ziyan edeceğiz diye üzülürsün.

etrafımdaki herkeste bir yumurtlama telaşesi.

bir durun, bir sakin olun amk.

dünya siz çocuk fırtlatmadan da kendi halinde dönmeye devam edebilir.
Gayet normal insanlardır. Toplum baskısıyla evlenmek ya da çocuk sahibi olmak son derece saçma bir durum. Kişi kendisini ne zaman hazır hissederse o zaman evlenmeli ve yine kendisini hazır hissettiğinde anne ya da baba olmalı. Bu konuları belli bir yaşla sınırlandırmak son derece gereksizdir.
sağlıkları sıhhatleri ve huzurları yerindeyse hiç kafaya takmayan, daha doğrusu takmaması gereken insanlardır. kafaya dert etmemesinin nedenini söylüyorum bir kez daha. sağlık sıhhat ve huzur yerindeyse boş verin her şeyi. 30 yaşına gelip anne veya baba olmayı bırak, evlenmek bile çok erken bazen. evlenmek, anne veya baba olmak da huzuru getirebilir. ama bunu mecburiyetten görerek birilerinin dediklerine göre hareket etmek çok yanlıştır. ben böyle mutluyum deyince, sizi sahiplenen yani düşüncenize destek çıkan insanlar oluyorsa yanınızda, onları pamuklara sarın. ben böyle mutluyum deyince, alınıyorlar veya güceniyorlar ise yine de siz merhabanızı esirgemeyin. sevgi dolu olun barışçı olun. allah gönlünüze göre versin.
çocuklarının üniversite mezuniyetleri ve düğünlerinde onları yalnız bırakacak olan insanlardır. bunu onlara reva görmeyin gençler. hangi kız, hangi erkek istemez düğününde dağ gibi babasının yanında olmasını? mezuniyette neşe ile kepini havaya attığında annesinin onu gurur dolu gözlerle izlemesini?

elbette kim ne zaman ölür allah bilir, ama bari ihtimali azaltmayın.

edit: ne eksiliyonuz len ibibikler. sizin soyunuz üremesin zaten aq. yapmayın çocuk mocuk.
ilerde dahil olacağım güruhdur.
Cocuk sahibi olmak isteyenlerin özellikle kadınların bu yaşlarda elini çabuk tutması gerekir. Çünkü beden yaşlanmaya baslar. Belli Bir yaştan sonra cocuk doğurup büyütmek daha meşakkatli bir yoldur. Erkekler için de çanlar çalmaya baslar, beden ve kafa yapısı değişir. Yine de sırf cocuk için de evlenilmemelidir. Cocuk sevgi ortamında buyutulur.
otuz yaşından önce bırakın baba olmayı, evlenen erkeklerin bile bunalıma girmesi sıkça rastlanan bir durumdur; özellikle de günümüzün uzatmalı ergenlerinde. evliliği yalnızca sınırsız ve beleş seks olarak görenlerin aile yükümlülüğü altında ezilmelerinde şaşılacak bir yan yoktur.
artık ilerde çocuğunuz olursa arkadaşları sizi dedesi sanabilir.
Kader,
Kısmet,
Takdir-i ilahi.

Hayat herkes için eşit değildir.

Evlenmenin yaşı yoktur.
Karı yok napak amk bölünerek mi çoğalak.
kafalari raaddir.
harika insanlardır. beylikdüzü organize sanayi bölgesinden kendilerine kucak dolusu selamlar yolluyorum.
Kimseyi ilgilendirmeyendir.insanların yatak odasına karışmak kimsenin haddine değildir.Hele ki anne baba olmak gibi büyük sorumluluk isteyen şeylere karışmak kimsenin haddine değildir.
Bu salak toplum baskısı yüzünden ne yuvalar dağıldı,ne gençler hayata küstü.
Çoğu kadın ve çoğu erkek herkes bir şekilde evlenip güzel bir yuva kurmayı, eşinin olmasını, çocuğunun olmasını tabi ki ister.

Sadece 30 lu yaşlar için değil, belli bir yaşa gelipte evlenmeyi düşünmüyorsa vardır bir bildiği.
Aklı var,fikri var.
herşeyi görüp yaşıyor ve düşünüyor zaten.
Neler yaşar, gününü nasıl geçirir kim bilebilir,kim sorgulayabilir ki.
Öyle sanıldığı gibi kolay değil bazı şeyler.

Herkese vereceği karar da saygı duymak lazım.
Bırakalım herkes dilediği gibi, dilediği şekilde yaşasın...
Mantıklı yapmış insanlardır. insanlar genelde 30'undan sonra olgunlaşıyor çünkü.
Ben de bu gruptayım, şükür 40 olmadan baba oldum. Şükür statü olarak babalık için değil tabii, şükretmem dünya güzeli, iyi huylu bir kızım olduğundan, varlığı ile hayatımızı aydınlatmasından.

Çocuk sahibi olmanın şu kısmını kimse söylemez: kimse doğan çocuğundan pişman olmaz. O yüzden yaşa takılmayın. Ama üzümün çöpü armudun sapına da aldırış etmeyin. Birlikte hayat kurabileceğiniz, güvenini size veren, sevildiğinizi hissettiren kişiyle evlenin bitsin.

Edit: böyle dünyaya çocuk getirilmezciler için yazıyorum. Mücadele ise en büyük mücadele, yanıtsa en büyük yanıt zihnen ve fiziken sağlıklı, medeni bir çocuğu büyütmektir. Nicelik güzel mutlaka ama nitelik mutlaka olsun. Mümkün değilse öz olsun tek olsun.
Takdiri ilahi nasipte varsa çocuğun olur nasipte yoksa olmaz.
Benimdir o. Çok ta mutluyumdur kendiciğimle. Sizceğizlere de tavsiye ederim. Evlenmeden yapın ne yaparsanız.
güncel Önemli Başlıklar