bugün

saatler 00.00 gösterdiği anda bastığım yaş. yolun yarısına ne kaldı şurada. ne dost edinmişim ne eş. ne çocuğum var ne yarim.

bi başımayım yeni yaşımda da. oğlum yaşasaydı anne derdi, daha 20 gösteriyorsun derdi. 30 yaşına kadar neler gösterdi hayat, neler yaşattı.

yaş otuz yol görünmüyor.
yolun yarısına 5 sene kalmasıdır.
Cok agir bir seydir.

Cidden intihar edebilirim. Yirmi iki bana agir geliyor. Kendimi kotu hissediyorum. Otuz ne lan?
daha bir kaç ay önce 20 yaşına bastığımda yaşadığım moral bozukluğunu düşününce 30 baya katlanılamaz olucak gibi. hayatımın günlerini bir çuval çekirdek yapmışız, çitliyoruz. çuval azaldıkça karın doyuyor ama gönül doymuyor. yetmiyor o çuval ve çekirdekler. yetmiyecek.
başta soğuk geliyor ama girince alışıyorsun. gibi birşeydir efenim 20 lerdeyken yaşlandım lan 30 lara girince ne olacak diye panikler durursun. daha dün gibi 20 yaşına girdiğimde kendimi yıllardır yaşamış büyümüş gibi hissetmem. ha napsan boş kaçış yok ölmediği sürece her canlı yaşlanacak. sonra bir bakmışsın 29 tadını çıkarayım son 20 li yaş derken bir gün bi bakmışsın 30. artık 27 yaşındakiler bile genç gelmeye başlar sana. ama yaklaşık 20 gün önce 31 e ayak basmış bir ablanız olarak söyleyeyim ki hiçbir şeyin eski tadı kalmayacak. nasıl çocukken oynadığınız evcilik size şimdi anlamsız gereksiz geliyorsa 20 lerde heyecan veren şeyler de 30 yaş civarı tadını yitirecek. mesela yeni bir ilişkiye başlamak, aşık olmak, el ele tutuşmak peh filan olacaksınız. gerçekleri biri söylemeliydi. hayatınız = asidi kaçmış kola kıvamında devam edecek ama daha aklı başında, daha kendini bilen, rahatına düşkün bir insan olduğunuza inanamayarak bir gün bir bakmışsınız otuzlar da bitmiş. onun için soğutmadan yaşayın herşeyi yaşında ve zamanında. bu gecelik bu kadar ders yeter sanırım. *
80 yaşına basanları düşünüp haline şükredilmelidir teyzecim şey ablacım. saygılar.
Ne 30u ben hala 29 um yalanlarına başlanılan yaş.
zamani durduramiyoruz geriye de alamiyoruz bu yüzden ne kadar guzel ani sigdirabilirsek geçen zamana, o kadar iyi karşılarız yeni yasimizi onemli olan geriye bakip bakip keskeli cumleler kurmamak, yola ne olursa olsun devam etmektir.
yolun yarısı demek olan ve benimde geçtiğim yaştır.
pazar öğleden sonra saat 4buçuk gibi bir şey.
4 yılım kaldı. Vay arkadaş ömürde gün geçtikçe tükeniyor daha bir bok yaşamadım adam akıllı.
Geçtik gittik o köprüden artık
Sakallarım bile beyazlamış.
Daha dün sözlüğümüzün başlıklarında sövüşüyorduk.. 2011 yılında üye olmuştum. 30'luk abiler yaşlarını söyleyince ohhaaaa çekiyorduk. Sanki biz hep öyle kalacakmışız gibi.

Şimdi benim 30 bitti 31'den gün aldım. Aklı olan yaşının kıymetini bilir. Zira Hayat yaş aldıkça bombok bir yere dönüşüyor.
Zormuş....

Aile tutturdu artık evlen evlen diye...

Kafalarına göre kız seçiyorlar, bana da teklif olarak sunuyorlar ama bende iş yerimizdeki direktör gibi hepsini reddediyorum...

Henüz evlenecek kadar aklımı yitirmedim, en azından kendi kafama göre birisini bulmadan asla...
O bize bastı gibi.
doğru mu yan mi ? önemli olan bu !..
Aga ya 31 olmuşum yanlış anons. Ne ara 2023 yılına girdik amk.