bugün

Peygamber soyundanmış. Hay ben senin olmayan beynine tüküreyim. Madem o kadar istiyorsun al evine koynuna 3 5 tane sevinsin garibanlar.
Bunu söyleyen götünde ağırlayacak her halde suriyelileri. Seni yetiştiren ananın babanın........
Gidip ananla birlikte evinde karsilayabilirsin delikanli. Ama bizi ve ulkeyi karistirma.
Biz de Suriyeye gidelim
Aq Esadi Ulkesinde Nerde Vatan haini capsiz It suruleri varsa bize kitledi kendi ulkesi 2-3 seneye kalmaz daha huzurlu olucak aq...
Bari orada huzurlu yasarız
(bkz: Don’t feed the troll)

Saklanın gider.
suriyenin nüfusu 22 milyon mk.
"sen öyle kaşarlaşmış bir çomarsın ki, 30 milyon suriyeli sırayla götünü sikse razıyız diyebilecek kapasitedesin." şeklinde cevap verilebilecek cümle.
Suriye olayında sözlükte çok yazı okudum yazmıyım diyordum ama dayanamadım.zorla kalemi aldırdınız elime.

Sözlükte suriyeliler üzerinde aşırı derece olumsuz,bilinçsiz ve gereksiz tepkiler var.bu tepkileri veren siz yazarlara diyeceğim o ki.keyfiniz yerinde evet belki herşey güllük gulistanlık değil ancak suriyeye kıyasla iyiyiz.

Eğer müslüman değilseniz ortadaki durumu doğru değerlendirmeniz güç.yok müslümansanız ve aşırı tepki veriyorsanız o zaman dininizi iyi anlayamamış,algılayamamış vede ensar,muhacir kavramlarını tam anlamıyla kavrayamamışsınız demektir.
Öfkeyle hareket etmeyin dostlar biraz empati kurun.
Saygılar.
isterseniz biz çıkalım onlar gelsin kasıyor sonra.
Simdi islama gore hatta gunumuz medeni kanununa gore de, soy oğulla devam eder.

peygamberimizin ogullari cok kucuk yasta vefst etmistir. hatta kizi fatimadan dogma torunlari hasan ve huseyin de bayildiginiz emevilerce oldurulmuslerdir. yani peygamberimizin soyu devam edememistir.

peki simdi gotuyle kafasini karistiran guzel ulkemin derişik vatandaslari, suriyeliler nasil peygamber soyu oluyor?

bir de peygamber soyuysa banane amg. benim kendi soyumdan özbe öz abimin aldigi ikramiyenin yarisini vergi diliminden devlet keserken sikerler suriyelinizi de muhacirinizi de lan...
gayrimüslim bir enternasyonalist olarak desteklediğim söylem. suriyeliler buraya hazmedemeyen yallah yunanistana.
Dünyada 30 milyon suriyeli yok amk malı.
Bazı saygıdeğer yazar arkadaşlarımız, ırkçılığı islam, islamı türkçülük ile karıştırıp konuyu kaosa sürüklemeyi başarmışlardır. Öncelikle tebrik eder, cahilliklerini kutlarım.
Benim bu konuda söyleyebileceğim ve karşıt görüşümde olan kişi yada kişilere ithafen;
Risk tablosunu oluşturmak isterim.
* Türkiye'de bulunan Suriyelilerin bizimle çok ayrı mezhep farklılıkları var.
* kültür ve görgü kavramları bizim ayıpsadığımız ve yadırgadığımız türden.
* toplumsal hareket edilmesi gereken, yada bireysel hareket edilmesi gereken yerlerde, tamamı farklı görüş ve fikir yansıması yaratır.
* savaşmasını bilmeyen, siyaseti de bilmez.
* hazırcı, rahat bir toplum olarak kabul edilir, Ve böyledir.
* ne ölmekten, nede öldürmekten korkar bunlar.
*Türkiye'de basının söylediği, 4 milyon. Türkiye istatistik kurumunun verilerine göre 10 milyondur.
* hatay'ı elinizden alacağız diyenler de mülteci kamplarında onlardır.
Bu saydıklarım Suriyeliler ve Türk vatandaşı olmaya hak kazananlar içindir.
Ve Türkiye'nin geleceği için çok büyük sorun teşkil edecektir.
Bunun başlıca sebebi, büyük ortadoğu projesinin bir parçasıdır. Türkiye Araplaşmaya, melezleştirilmeye çalışılmakradır. Tüm siyasi kollar ve basın organları bu sı görünmez gerçekleri bu gün kahraman bir ülke olarak yansıtmaktadır. Beyinler yıkanmakta, bir asır sonrası planlanmıştır.
Ben milletimin refahı, vatanımın bölünmez bir bütünlüğü için ırkçıyım.
Şehitlerim için, Çanakkale için, bayrağım için ırkçıyım.
Bayramlaşmaya gidip, maaşını ödediğim mülteci adı altında, geleceği için, çocuk peydahlayıp, nufus müdürlüğünde numaratörün önünde, tc vatandaşı olmak için, yarın hainlik yapmak için, sırada beklemelerini istemiyorum.

Edit: ben ülkem için, vatanım için ırkçıyım.
Suriyeliler hariç, Ülkeme dahil olup, bayrağını seven, ve bizim kültürümüzü yaşayan her insana, her inanışa kapımız açık.
Bu itler hariç.
Kardo sen aşk doktoru değilmiydin ne ara sardın bu suriye mevzularına.yorumlarını okudum anladığım kadarıyla aldığın maaşın bir kısmının mülteciler için kesildiğini öğrenince deliye dönmüş ırkçılığa soyunmuşsun.demekki sana göre insanlık kendi menfi çıkarlar ön plana çıkınca kendini diğer ırklardan soyutlamakmış.bilmiyorum açıkçası ben öyle algıladım.

Yaşadığımız bu ülke,bu coğrafya 600 yıl hüküm sürmüş osmanlının devamıdır.onun öncesinde bu topraklar dünyanın başlangıcından bu yana birçok farklı kültürleri,medeniyetleri ağırladı.osmanlı yıkılmadan önceki toprak bütünlüğünün içinde suriyede vardı hatırlatayım.o zamanın insanları da bizim gibi insanlardı ve suriye türkoğlu türk olan osmanlı ırkçılık yapıp sen arapsın,sen ermenisin,sen kürtsün diyerek ayırım yapmadı.adil bir şekilde yönetip idare etti kimseyi ezmedi ve himayesindekilerinide ezdirmedi.

Sen bugün kalkıpta devletin kendi içindeki politikası gereği almış olduğu vede tanrının herkese vermiş olduğu yaşama hakkını elinde bulunduran suriyeli vatandaslarin geçici emanetçisi olduğun bu topraklara getirildiler diye onlara hakaret,ağır ithamlarda bulunma,ırkçılık yapma hakkını nerden aldın.söyle de bilelim.yoksa sana özel imtiyazla yukardan vahi geldide haberimiz mi yok.
Ha bu arada suriyelilerin öncesinde yakın tarihlerde ülkemize göç eden,göçe zorlanan kucak açtığımız kendi ırkımızdan olan balkan türklerimiz var.o dönemdede ülkede işsizlik sıkıntısı vardı ve onların gelmesiyle dahada arttı ve o muhacir kardeşlerimize de o zamanın şartlarında çeşitli imtiyazlar sağlandı.bana zorla açtırmayın kutuyu,söyletmeyin kötüyü.tabi bunu muhacir kardeşlerimize söylediğimizde savunmalarına hasta olduğum tabirlerden biride şu."tabi alacaksınız oğlum bizde sizin gibi türküz." Bayılıyorum böyle laflara seni can damarından yakalıyorlar ne diyecen.
Ama benim diyeceğim var.bugün kendinizi o zamanki şartları unutup sizin gelmenizle birlikte işçiliğin ne kadar ucuza geldiğini,ordaki rahatlıkla hareket ederek ülkedeki ahlakı çöküntünün ne boyuta geldiğini hiç düşünmeden,hesaplamadan bugün ki şartlarda gelen suriyeli mültecilerin birkaç yaptığı ahlaksız hamleden dolayı tüm suriyelilere saldırarak doğru birşey yaptığınızı zannediyorsunuz öylemi.halt etmişsiniz siz.

Siz ne derseniz diyin burası büyük bir ülke.biz kolay kolay batmayız endişelenmeyin.burası en az mekke kadar kutsal topraklar.mekke bilindik bir yer orasını tanrıyla beraber insanlar da korumakta.ama burası öyle değil burayı tanrı bizzat koruyor ve ayakta tutuyor.inanmayan varsa anlatayım.
güzel bir söz. burada ırkçılık söylemlerinde bulunanlar ırkçılıklarını nedenlere bağlarken komik duruma düşmektedirler. sen bencil olduğun için ırkçısın lakin bencil olmana rağmen vatan millet diyecek kadar da ikiyüzlüsün.
Bir çomar beyanıdır. Ülkesinin iyiliğini istemeyen kişilerin sözüdür. itibar edilmemesi icap eder.
Sen Cebinden ödeyeceksen masraflarını Bence sorun olmaz.

Edit:Bekara kadın boşamak kolay.
(bkz: oldu biz kalkalım)

ne dersiniz sevgili olmayan ortadoğulular?
Neye? Tabiki sikt.rmeye
Ne güzel sansürledim yaa kimse anlamaz şimdi neye razı olduğumuzu *
3 tane evine gelse?
Galiba bir suriyeli söylemi. Adamlar yavaş yavaş ele geçiriyorlar vatanımızı aq. Geçen suriyelinin biri bir türke sataştı. Kavga gürültü derken esnaf toplandı bir anda adamı linç ettiler. Esnaf da suriyeli aq. Reyizin harika dış politikası işte.
güncel Önemli Başlıklar