bugün

gergin geçecek olan maçtır.
barbar, vandal ve toplum düşmanı karşıyaka taraftarı tarafından sabote edilmeye çalışılan maçtır. zaten bu sezon kazanılan maçların yarısı böyle kazanıldı.
galatasaray ın hunharca zikip döneceği maçtır.
gs'li olarak kazanacağımızdan zerre şüphemizin olmadığı maç.
Ksk kendini göztepeye yakıştırmayıp galatasarayla ezeli düşmanız havası vermeye Çalışıyo ama cevabı 2 ay önce. Yarım saatlik bi dilimde tribünlerine girip Çakmağınız varmı ateşinizi almaya geldik sözüyle bitmiştir.
gs takım otobüsünün taşlanması elbette şerefsizlik ancak fotoğraflarda görüldüğü üzere camdaki darbe noktası ile şoför mahali arasında 1 metre mesafe varken yaralanma nasıl oluyor anlayabilmiş değilim. atılan taş kendisinin yarısı büyüklüğündeki delikten içeri mi girmiş nolmuş.

http://cdn.amkspor.com/amk-resimler/2013/05/oto1.jpg
an itibarı ile ersin dağlı'nın harikalar yarattığı ancak pınar karşıyaka'nın önde götürdüğü karşılaşma.
galatasarayın eziklere koyacağı maçtır.
an itibarı ile öne geçtiğimiz karşılaşma. Bugün günlerden final!
spikerlerin galatasaray atışlarında ölüye yattıkları karşılaşma. artık nasıl ziktiyse galatasaray bunları.
spikerlerin her galatasaray basketinden sonra ağladığı maç.
ve galatasaray finalde!
galatasaray ın boruyu döşeyip finale kaldığı karşılaşma.
galatasarayın hakem desteğine rağmen çaktığı ve 22'de 22 yaptığı maç. spikerler de ağlak karşıyaka taraftarı da hakemler de istedikleri kadar ağlayabilir artık. ama malum! göt şemsiye olayı...!

(bkz: goyduk eğleniyoruz)
buçuk plakalı yarım delikanlı bebelere galatasarayımızın koyduğu maç.

sadece saha içinde bittiğini iddia edenler dışarda ne zaman başladı ? Abdi ipekçide kaçarken mi ?
sporcu taşlayan, karşıyaka'yı destekleyeceğine galatasaray'a küfür eden magandaların gözleri önünde

finale çıktığımız karşılaşma. 0-3.
çirkef psikopatlara hadlerini bildirdiğimiz maç. otobüs taşlayıp sahaya madde atarak finale çıkılmıyor! adamı böyle kucağa oturturlar...
potanın da kralı olduğumuzu gösteren maç. Abdi ipekçi kapalı gişe final maçına haydi aslanlar.
akıllara şu soruyu getiren maç olmuştur.
http://www.youtube.com/watch?v=a28HhhaJna4
--spoiler--
''maçın başında 10 sayılık bi avans verdik.''

ergin ataman
--spoiler--
karşıyakanın götünden kan aldığımız maç olmuştur. daha dünkü yetme karşıyaka tutmuş galatasaray'a kafa tutmaya çalışıyor. yenilmez armada demiştik biz.
sonucunda "23 senelik bu çile, bitsin artık bu sene" dediğimiz maçtır.
ben karşıyaka taraftarı değilim. ama karşıyaka'nın şu anda mağdur kaldığı durumda bizde çok kaldık. bir eskişehirsporlu olarak maalesef istanbul medyasının menfaatleri doğrultusunda hareket eden ligtv, star, atv, haber kanalları, haber siteleri, gazeteler.. her neyse artık bu, bütün türkiye sanki yalnızca istanbul üzerinden yönetiliyormuşçasına bu değerlendirme belki galatasaraylının, fenerbahçelinin veya beşiktaşlının dikkatini çekmeyebilir. fakat ben bir eskişehirsporlu olarak bu içinde bulunduğumuz durumu çok iyi şekilde görüyorum ve bundan dolayı çok üzülüyorum. en azından sadece 90 dakika veya 4 çeyrek veya herhangi bir spor dalının süre içerisinde tarafsız şekilde gözlemlenmesi gereken spor, bize bu şekilde yansıtılmıyor.

biz neden spora bu kadar önem verirken spor anlamında "almanya'dan, fransa'dan veya ispanya'dan" bu kadar geriyiz sorusunun cevabıdır bu aynı zamanda. sadece 3 takım üzerinden prim yapamazsınız, ben başka spor dallarında ileri olan ülkelerde bunu asla gözlemlemedim. bu taraflılığı başka ülkede görmemiz çok zor. tamam, evet şampiyon olan takım hakkında doğal olarak daha çok haber yapılır, daha çok konuşulur. ama asla taraf tutulmaz. bir ispanya'da 2 büyükler yoktur, bir almanyada 3 büyükler yoktur, ingiltere'de 5 büyükler yoktur. şampiyonluk sayısıyla değer biçilmez.

edit: eksileyin sözde "3 büyükler", dünya sizin etrafınızda dönüyor nasılsa..