bugün

başlığın tam hali; "30 ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değil" olacaktı, malum karakter sınırı...

bu sözün sahibi bursa büyükşehir belediye başkanı alinur aktaş.

15 temmuz'da bursa'da ulaşımı ücretsiz yapan alinur aktaş'a, diğer milli bayramlarda da ulaşım ücretsiz olsun teklifi yapılmış.
o da bu cevabı vermiş.

izleyelim;
https://streamable.com/1oufr

alinur aktaş'a göre 30 ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değilmiş.

bunu diyen zevzek belediye başkanı fetö evlerinde maklube kaşıklıyordu daha düne kadar.
görsel
görsel

tabi bir fetöcüyü ilgilendiren bir bayram değil 30 ağustos.

30 ağustos vatanına milletine bağlı, vatansever insanların, kuvayi milliye ruhu taşıyan insanların bayramı.

30 ağustos zaferimiz, halkın yardımıyla kazanılmıştır, 30 ağustos'ta zafer kazanan halktır.
ama bir fetöcü bunu nereden bilecek.

nereden bilecek istiklal yolu'nu, zafer yolu'nu...
(bkz: 26 ağustos zafer yolu/#37598203)
Bu bursa tam bir facia memleket marmara bölgesinin tümörü.
(bkz: 30 ağustos zafer bayramı)
açılımı; türkiye cumhuriyeti’nin ve milletinin kurtuluş, zafer bayramıdır.

daha fazla yazmak istemiyorum anlayana..
Akapeli Bursa belediye başkanı alinur aktaş'ın sözü.

https://twitter.com/murat...tatus/1152199912085446656

Ak ülkücüler mutlu mu?
Bu adamın kim olduğunu seçimlerden önce yazdık:

(bkz: alinur aktaş ın yolsuzluk iddiaları)
Resmi tatil değil demek ki.
Yunan dölü, kahpe evlatlarını ilgilendirmiyor doğru.
Adam haklı Türklerin zaferi Türkleri ilgilendirir, denize döktüklerimizin torunları zafer bayramını neden kutlasın.
"keşke yunan kazansaydı" diyenlerin kast edildiği söylem gibi durmaktadır. biz zaten biliyoruz tekrar söylenmesine gerek yoktu ama neyse.
Buna oy veren bursa halkı bundan daha karaktersizdir.

Yazıklar olsun.
Her resmi bayramda benzerlerine tanık olduğumuz laf.

Kendi düşünceleri olmayan, sadece birilerinin otur/kalk gibi emirlerine itaat ederek, ehliyete liyakata bakılmadan makam sahibi olan binlerce atanmış insan(!) var bu ülkede.
Bu insanları(!) tanımanın en kolay yolu da cumhuriyet ve kurucu değerler hakkındaki düşüncelerine tanık olmak.
mustafa bozbey'i başkan seçmeyenlere müstahak olan açıklama.
Doğru tespit. Suriyelilerin ve içimizde ki iralandalıların ilgisini çekmiyor.

Türk olan vatandaş ise gururla kutluyor.
Keşke Yunan kazansaydı zihniyeti olan bu sözü demez.
Yunanlı olan biri bile küçük Asya (Anadolu'ya Yunanlılar bu tanımı yapar) bozgunu halkın genelini ilgilendirmiyor demez.
Yunanlı biri ecdanının döktüğü kana saygı duyarken bu insanlar nasıl böyle söz eder anlamakta insan zorlanıyor.

görsel
ülkeye milyonlarca gürcü ve orta doğulu göçmen doldurmanın sonucudur.
merak etmesin türkiye türkler'indir. ülkeyi geri alıp kendisi gibi çöpleri geri postalayınca türkler'in son 600 yılda kazandığı en büyük zafer layık olduğu gibi kutlanacak.
sizin 15 temmuzunuz da bizim sikimizde değil fetoşçu lale.
Kazara bir secim olupta,
Kazara ekrem yada benzeri biri adaY olupta,
kazarada rte o secimi kaybederse ki illa oacak,
iste o zaman bu o.c. lari nasil etek giyip dansozluk yapacak,
Nereye kacacak,
Kime siganacaklar, cok merak ediyorum.
Savunmasi su olacaktir : " Ben icimizdeki feto culari kastetmistim. Yoksa ben ve benim gibiler icin en kutsal bayramdir."
bir yerli - milli ifadesi. nasıl yerli ve milliyse artık.
Bu adama kızmıyorum.

Bu adamın bu milletin değerlerine düşman olduğunu bildiği halde oy veren Bursalılar kendine yakıştırıyor demek ki...
30 ağustos halkın genelini ilgilendirdiği gibi bursa'nın genelini daha da ilgilendirmektedir. 8 temmuz 1920 tarihinde bursa yunanlılar tarafından işgal edilmiş olup bu durum tbmm'de büyük bir üzüntü yaratmıştır. hatta meclis oturumlara ara vererek meclis kürsüsü siyah bir ötürü ile örtülmüştür. bu örtü bursa'nın düşman işgalinden kurtuluncaya kadar da (11 eylül 1922) orada kalmıştır. bursa'nın düşman işgalinden kurtulması direkt büyük taarruz'un başarılı olması sonucudur. yerel yönetimin 30 ağustos'un önemini daha çok vurgulayacağına böyle saçma sapan açıklamalar yapması çok düşündürücü.
Aferin aynen böyle devam edin. Böyle böyle kimsenin müdahalesi olmadan kendi kendinize biteceksiniz.

görsel
suriyelileri kastetmiştir.

yani inşallah.
Doğru beyandır. Beni hiç ilgilendirmiyor. Sizin bayramınız. Benim değil.
görevden alınsın..

30 ağustosun kutlanmadığı bir köye sürülsün..
cumhuriyet alerjisi her yanını sarmış yobaz beyanıdır.