bugün

10 kişi hayatını kaybetmiş.

http://www.haberturk.com/...3-rusyada-metroda-patlama

ölenlerin sayısı 14’e çıkmış.
https://tr.sputniknews.co...24786-petersburg-patlama/
Saint Petersburg metrosunda gerçekleşmiştir ve ilk açıklamalara göre en az 10 kişi yaşamını yitirmiştir. siktiğimin ortadoğusu yüzünden dünyada terör bitmiyor.
Dünya karışıyor, ve biz sadece izliyoruz.
ilk aklıma gelen soru neden moskova değilde st petersburg oldu nedense...

Aklıma gelen tek yanıt putin in st. petersburg lu olduğu, orayı çok sevdiği.

Sanki bu putine bir mesaj gibi geldi....

Umarım putinle oyun oynamaya kalkanlar karşılarındaki kişinin böyle oyunları hiç sevmeyen biri olduğunu biliyorlardır...

Zamanında çeçenlerde böyle oyunlara kalktı, sonları malum.

edit: işid sevicileri rahatsız.
Putin'e yapildigi cok belli. Ama o bir rte degil dikkat edilmesi lazim. Adam yollamaz sirangayi bizzat kendi sokar.
öyle bir dünya düşün ki her köşesinde sivil halk hedef alınıyor.
Acaba hangi müslüman terör örgütü yaptı diye merak ettiğim patlamadır.
yakında müslümanları rusyaya sokmuyoruz diye bir açıklama gelebilir. allah terörün de terörden beslenenlerinde cezalarını versin. o şerefsiz örgütler yüzünden adımız gavur ülkelerinde teröriste çıktı.
allah rahmet eylesin ölenlere.

ama şunu da unutmamak gerekir ki terörü destekleyen kim olursa olsun terör saldırısına mağdur kalmıştır ve kalacaktır da.
rusya'nın ypg ve pkk'ya verdiği desteği bilmeyen yoktur.
islam, hoş görü dağıtmaya devam ediyor.
ülker firmasının işi olabilir .
Eş zamanlı olarak şamdaki rus büyükelçiliğine roket atıldığı söyleniyor. Kesin fundamentalist yahudi terör örgütlerinin işidir evet.

Edit: cihatçılar.
etme bulma dünyası, senin suriye'de ne işin var, ulan sınırın bile yok, aynısı amerika içinde geçerli.
Olayın gerçekleşme biçimi çok düşündürücü.
http://www.deltahaber.com...g-metrosunda-patlama.html
Ortadogu yuzunden teror bitmiyomus yumurta kafali. Ulan teror o ruslarin amerikalilarin ortadoguda ki teroristleri destekledigi icin bitmiyor.
Korkunç patlamalardır. Terör dünyanın her yerinde ve olan yine sivillere oldu maalesef.
Suriyeli bir adamın sözü vardı: "Çevremizde bombalar patlıyordu umursamıyordu ta ki bizim evimizde bomba patlayana kadar."umursamıyorum demek yanlış.
Simdi tum dunya toplanip birlikte rusyanin yaninda olacaklar.
Kinama yapip yanlarinda duracaklar, teror evrenseldir diyecekler.

Allah korusun turkiyede olsa yine yalniz basimiza kalacagiz...

Ulke cikarlari dogrultusunda vatandaslari oldurenlere lanet olsun.
Olan masum canlara oluyor, allah terorun belasini versin.

Umarim teroru evrensel kabul edip tum ulkeler uzerine gider, sadece turkiye degil.

Edit: neyi eksiliyorsunuz gerizekali herifler?soylediklerimin hangisi yanlis?
Umarım taş gibi rus kızlarının tırnağına dahi zarar gelmemiştir.
Gerisi çok da önemli değil.
Nato'nun doğu Avrupa'ya yığınak yapmasına rusya'nın da bir iki gün önce karşı yığınak yaparak cevap vermesinin hemen ardından gelmiş patlamadır.
istanbul'un da tehlikeye adım adım yaklaştığını gösteren hadise. Metroda marmarayda falan yapmamaları için hiç bir neden yok amk. Ne denetim var ne önlem.
Hayır denetlesen nolacak amk. "pardon beyefendi maalesef bombayla alamıyoruz" falan mı diyecek güvenlik?
En önemli görev istihbarata düşüyor ama malumunuz bizimki dünyada en birinci. Sondan tabi.
Bugün de ölmedik.
Putin'in cevaben Suriye'deki Selefi artığı yobazları sikerteceği patlama.
(bkz: ortadoğuda kartlar yeniden dağıtılıyor)

(bkz: üçüncü dünya savaşı başlıyor)

(bkz: bunlar amerikanın oyunları)

(bkz: fbi cia mossad bu işin arkasında)

hepinizin yerine çözümlemeleri yaptım..dağılabilirsiniz.
Yahudi destekli terör örgütü isid in işine benziyor.

Edit : neyini eksiledin orospu çocuğu ?
güncel Önemli Başlıklar