bugün

Aksamlari çıkıp 1 paket Winston,3 bira biraz fıstık alsaniz 35 lira ara veriyorsunuz,verdiğiniz paranın 20 lirası ise tamamen vergi.
Bu ülkede asgari ücretli 12 saat çalışan bir insanın günde 2 3 Bira bir paket sigara içmeye dahi hakkı yok.
maalesef sigara ve içki lüks hale getirip belli bir zümrenin belirtisi haline getirilmiştir. devlet o vergileri alıp kendine gemicik alıyor, hortumcularla fingidiyor. faydalı yere gidiyor dediğin neye gidebilir? belki hükümetin uyguladığı aptal politikalardan doğan ekonomik zararı halkı sikerek önleme yoludur bu.
Parayı çöpe atmaktır buruştur at öyle bir şey.
içmeyin anasını satayım çokta önemli değil .
Muhtemelen alınan sigaranın pahalılığından kaynaklanan sinir bozucu durum.
Kafa yapmanın pahalı olması ve her geçen gün gittikçe şişiyor olması lükse girdiğini göstergesidir. Ama asıl mesele böylece daha da çekici hale gelmesıdir. Az gelirli biri içinse daha da çekici hale gelmektedir.
pahalıdır. yurt dışında bu malzemeye çok daha az paralar harcarsınız.
Üç bira keserse sorun yok.
Ben bir biraya 20 tl verdigimi hatirliyorum.
küresel anlamda ne denli sokuş olduğu aşikarken ülke standartlarında da birkaç liralık kazıklanıldığını düşündüğüm fiyatlandırmadır.

şu an parliament bile 11 buçuk lira, winston'u geçtim. 1 bira bu hesaba göre yaklaşık 8 liraya geliyor. türkiye menşeili biraların içinde 8 lirayı bulan yok zannımca. kazıklanmaktır.

fıstığı hesaba katmadım ama asgari ücretle çalışan adam da gidip parliament almaz herhalde.
sigaraya ayda 14 lira veren şahsımın gülüp geçtiği kazıklanma olayıdır.

tütün alın tütün candır.
Günde 3 bira bir paket sigara alan asgari ücretli ye yol parası kalmaz. Yolda kalsa wc ye gitmeye hakkı olmaz.

T: ailesinin parası ile yaşayan, Kendi kazandığı asgari ücreti biraya sigaraya yatıran kişilik beyanı.
ülkemizin çok ilerlemiş olduğunu gösterir.*
onun vergisiyle diyanet işleri şahlanıyor ya ona uyuz oluyom ben yaa.
Pahalı olmasa anlamı olur muydu ?
Biz bira ve sigaraya o kadar para vereceğiz ki Suriyeliler TOKi'den ev sahibi olabilsin.
La o paraya yedi sekiz bira bi de sigara aliyoduk 5-6 sene once. 50-60 liraya kilapta sarhos oluyoduk ki kolay kolay da olmuyoduk. Zam olayini cok karistirdilar.
keyif yapmayın kardeşim, oturup iki muhabbet çevirmeyin, üzerine çok düşünmeyin, biz hallederiz siz çalışın, sabah 8 de kalkın işe gidin akşam 8 de yorgun argın eve gelin televizyonda vakit öldürün sorgulamadan yatın uyuyun yarın yine iş var demektir.
laikçi bir ülkede yaşadığımız içindir.

şeriatla yönetilseydik onu hiç alamazdın paranda gitmezdi..
Kazik yemektir.
icme sigara ne var yani bak ben 4 biraya 24 lira verdim cokda memnunum.
keyfe fiyat biçilmez.
bir adet ortaboy pizzaya 70 tl vermekten iyidir.
hiç sigara ve alkol almamış biri olarak şaşırdığım fiyattır.

bunlara bu kadar para verende hata.
1-burda bira içen insanları kınamak yerine neden bu kadar vergi aldıklarını sorgulayın
2-işçilerin birasından sizene
3-madem işçileri bu kadar çok düşünüyorsunuz yapılan zamlara tepki gösterin sokağa çıkın
4-en önemli madde işçilere bir birayı çok görmeyin ezilen en alt tabakadır kendileri birde siz burda ahkam kesmeyin.
35 tl ile kktc'de 10 tane bira alırsınız. 2,5 tl lik biralardan da 14 tane alabilirsiniz.

ya da 2 tane 70lik %45 alkollü zivania alabilirsiniz.

okul başlasa da gitsek.