bugün

bazı teyzeler için "gelecek kuşağın başındaki tehlikler" listesinde ilk sıralara oynayan durum.kendileri 6x yaşında solitaire oynarken zihinlerini dinlendiriyorlar biz ise gevezelik ediyoruzdur.şüphesiz ki bi bildikleri vardır.
(bkz: isin icine x girdi ben anlamamaya basladim)
annelerin en çok kızdığı ve anlamadığı olaydır. Kazık kadar adam oldun hala oyun mu oynuyon türevi cümlelere neden olan aktivitedir.
içindeki çocuğu öldürmeyenlerin yaptığı eylem. Hayatın zorluklarından birkaç saat de olsa kurtulmak için yapılır ama, kimse anlamaz bu durumu.
"yasitlarin ulkeyi kurtariyorlar sen burda oturmus oyun oynuyorsun" gibi ve benzeri cumlelere alismasi gereken eglenceli ve olunmasi gereken insan modeli.
(bkz: yine mi oyun oynuyorsun diye söylenen hatun)
(bkz: oyun oynamanın yaşı yoktur)
hele ki bu oyun mini mini bebeler ve çocuklarla oynanıyorsa tadından yenmez.mesela sessiz sinema, mesela sandalye kapmaca, mesela satranç...gözlerindeki ilgiyi, heyecanı, masumiyeti görmek "abla" mertebesindeki sizi tüm oyunlardan daha bi çok mutlu eder...
20 yaşına gelip ev arkadaşına gıcıklık olsun diye kinder süpriz yumurta aldırtmaktır.
ne oynandığına bağlı olarak farklı yorumlar yapılabilcek durum hali.
(bkz: counter strike)
oynanan oyun Fm ise hoş görülebilecek durum.
oynamaya doyamıyacağınız envai çeşit frp ve rpg oyununun yanında unutulmaması gereken bir oyun türü daha vardır ki ;

(bkz: kart oyunları)* * *
kesinlikle yadırganmaması gerekip, moralinizi bozmamamız gereken durumdur. warcraft ve ileri düzey strateji oyunlarının çocuklar tarafından oynanması beklenemez herhalde.
tek sayı olan yaşlarda oyun oynayamamaktır..
(bkz: oyunun yaşı yoktur)
(bkz: nba 2005)
(bkz: thexter)
(bkz: simcity)
oynanan oyun strateji oyunu ise sorun yoktur, ama hala super mario brothers ise durum değişir tabii ki.
medieval 2 total waru sıkça oynayan bir çok insanın içinde bulunduğu eylem. zira 20 yaş altındakilerin bu oyundan pek bir şey anlaması hem mümkün değildir, hem de normal değildir.
(bkz: çoluk çocuk)
(bkz: gidin counter oynayın efendim)
piyasadaki cogu oyununun yas sınırlamasının 18 olması gerektiği dusunulurse pek te absurd olamayan eylem. bılmeyenlerin kısaca bir goz atması icin..
http://www.barafranca.gen.tr
eşşek kadar olup oyun oynamaya devam etmek anlamına gelir. yaşıtların para kazanıyor sen hala oyun oyna diyenler çıkabilir. (bkz: anne)
eğer 2x yaşındaki vatandaşın hayatında herşey yolunda ise alnından öpülesi eylemdir ..
adam okumak istemişte okumuşsa,veya çalışmak istemişse ve çalışmaktaysa,eşiyle oturup oynamaktan veya çocuğuyla oynamaktan keyif alıyorsa alnını bırak , her tarafından öpülebilir ..

ama sorumluluklarını bir kenara bırakmış ve oynuyorsa alnından öpülmez ama yadırganmazda , kendi kaybıdır,bize koymaz.
(bkz: hayat bir oyun)
(bkz: işin içine x girdi ben anlamamaya başladım)
çok ayıptır.insan sadece yaşı tek sayı olduğu zamanlarda oyun oynamalıdır.