bugün

Genelkurmay başkanlığından yapilan resmi açıklama.
http://www.cumhuriyet.com...537_PKK_li_olduruldu.html

88 şehit tamam.
Yüreğimiz yana yana uçmağa uğurladık yiğitlerimizi.
Peki 537 leş nerede?
88 şehite tüm dünyadaki teröristler öldürülse bile karşılık gelmeyecek olan mevzusudur. 2003 senesinde bitme noktasına gelen terörün tekrar hortlaması sonucu 1857399484 tane terörist öldürülmesi ise çok enteresan değil mi..
42 günde 88 askerimizin ölüm haberini marifet gibi duyurmuşlar.
Neden öldü askerimiz?
Terör örgütlerine "ne istedilerse verdik." Diyen hükümet yüzünden.
Kandırılıp kandırılıp, Terör örgütlerine her istediğini veren bu hükümet gitmedikçe, bu ölümler durmaz.
537 leş sayısına takılmama sebep olan açıklamadır.

tabii ki bu sayının gerçek, hatta daha da fazla olmasını isterdim. ama bunun tamamen akpyi hoş gösterme amaçlı söylenen bir yalan olduğunu da biliyorum.

bunun için şöyle bir açıklamam olacak:

askerliğimi 2004-2005 yıllarında tunceli 4. komando tugayı' nda yaptım. orada olduğum dönemde alınan istihbaratlar doğrultusunda ya da olağan arazi tarama faaliyetleri için yapılan operasyonlara en az bir tabur piyade komando katılıyordu. bunun dışında indirildiğimiz bazı noktalarda oraya önceden intikal etmiş başka birliklerin askerleri de bulunuyordu. ayrıca arazi şartları uygun olduğu durumlarda 75 mm. dağ obüsleri kullanan iki ya da üç topçu bataryası destek veriyor, o dönemde tunceli jandarma bölge komutanığı yapan osman eker de bazı operasyonlarda araziye çıkıp operasyon birliklerine bizzat komuta ediyordu. operasyonlara havadan ateş desteği sağlayan kobraları zaten biliyorsunuz.

sonuç olarak en kapsamlı ve uzun süren operasyonlar beş günü geçmiyor ve geberttiğimiz it sayısı en fazla on - on iki kadar oluyordu. tabii bazen de kelle alamadan dönüyorduk. çıkan leşler de bizim tugayın pistine indiriliyordu. leş sayılarını az çok bilmemin sebebi de budur.

peki kırk günlük bir süreçte bu rakama ulaşmak neden imkansız?

yaklaşık altı haftalık bir süreçte 537 teröristin öldürülmesi için kaba bir hesapla haftalık seksen ile doksan arasında leş çıkması gerekiyor. bu da her gün on bir - on iki leş demek.

şimdi bu itlerin arazide en fazla on kişilik gruplarla hareket ettiğini, bahsedilen arazinin ez az on beş - yirmi ilin kırsalını kapsayacak kadar bir genişlikte olduğunu, silahlı kuvvetlerin bu arazilerde ulaşamadığı noktalar olduğunu, itlerin toplanma noktalarında dahi yirmi ila otuz kişiden fazla bulunmadıklarını göz önüne aldığımızda arazi operasyolarında bu rakama ulaşmak imkansız. bunu net olarak söyleyebilirim.

bunun yanında şehirlerde sürdürülen operasyonlar için de aynı şeyi söylemek mümkün. hatta atış imkanlarının daha kısıtlı olduğu şehirlerde, 40 günde 537 sayısının çeyreğine ulaşmak bile zordur.

kısacası bu süre içinde 537 rakamına ulaşmak için 40-50 kişilik pkk kamplarından en az üçünün -ki istihbarat çalışmalarının zorluğu nedeniyle bunu kırk gün içerisinde yapmak çok zor- başarıyla yok edilmiş olması, aynı şekilde buna ek olarak arazi ve şehirde yapılan operasyonlarda da haftada 50- 60 kelle alınmış olması gerekiyor.

yani arkadaşlar akpnin yalancılığa ve dönekliğe dayalı politikasına artık türk silahlı kuvvetleri de ortak olmuştur.

geçmiş olsun.
ben emekli bir askerim diyen gerizekalı en fazla 20 yaşında nasıl bir beyine sahip merak ettim.
537 pkklı ölüsü iyide, 88 şehit üzüyor.
Suriye irak iran ve türkiyede'ki pkkli terörist sayisi 70 000 civarlarinda top yekün üzerlerine gitmezsek daha 40 yil savasmak zorunda kaliriz.
Ama 10 bin sehit verme ihtimalimiz var ülke buna hazirmi o tartisilir.
oruspunun çıkardığı katil demirtaş. gebereceksin.
Ulan o kadar konuşacağınıza su şehit sayılarını 0 layin. Biri gelipte akp terörden beslenmiyor derse ana avrat sovecem haberiniz olsun. Yeter artık bu kadar vatan evladının ölmesi yetmedi mi?
görsel
Şehitlere allah rahmet etsin ancak Altı leş için bir şehit vermek başarı değil başarısızlıktır.