bugün

içten ve inandırıcı gelmeyen siyasetçinin röportajıdır.
Devletimizin başlatmış olduğu terör opersyonlarında ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha anlamamızı sağlamışdır.

"Herşeyi ama herşeyi devletten bekledik." diye de kısaca özet geçilebilir.
içten ve inandırıcı gelmeyen ayrılıkçı kürt röportajı, suriye ve irakta kurdistan hayalleri kurup, kurdistanin baskentleri diyarbakır, van gibi illeri istemiyoruz diyen, ulkeyi bolmek istemiyoruz diyen bu kafalara inananin dnasi eksiktir. Suriye de 1 milyon, irak da 4 milyon kurt yasiyor, turkiye de 17, iranda 14 milyon kurt yasiyor. Demek ki kurtler iran ve turkiye ye yerlesmis ve devlet boslugu olan suriye ve irak da toplam maksimum 5 milyon vatandasli bir ulke kurma hayalindeler. Hem de petrol acisindan zengin bu topraklar da, daha sonra iran ve turkiyedeki kurtleri kiskirtip su bu o, yani uzun is bunlar, bu is tutmaz.

Pkk silah birakmadi suriye ve irak i garanti altina alip iran ve turkiye ye bela olma derdinde, ulan yer mi koca koca devletler sikimsonik beyinlerin oyununu.
biliyorum tepki alıcam ama bu adamı izlemek istiyorum bi müddet daha. ne olursa olsun diğerlerinden farklı.

gidelim dağı taşı bombalayalımla olmuyor bu iş. tansu çiller yaptı, ülkenin anasını sikti anasını. ama şu andaki çözüm süreciyle de olmuyor. bu kadar da rahat olmamalı kürt kanadı.

ben bu adamı izlemek istiyorum. son 5-6 ayda ciddi çıkışları oldu. açıklamalarının ardından pkk anında açıklama yaptı birkaç kere.

başka bir yere oynuyor olabilir. öyle kolay değil birden kopmak pkkdan.

izleyelim, görelim. belki kalabalığın dediği gibi takiye mi yapıyor anlarız. ama pkkdan sıyrılabilirse hiç alamadığı oyumu alabilir. dahası umut olabilir. kimsenin olmadığı kadar.
pkk'nın işlediği alçakça cinayetleri lanetlemeyen bir terörist yandaşının röportajıdır. okumaya değmez...
pkk saldırılarını kınamaktan dahi aciz bir kişinin şehit polislerimize rahmet okuduğuna şahit olduğumuz röportaj. çok samimi gerçekten.
güncel Önemli Başlıklar