bugün

öncelikle tüik tarafından hesaplanan endekstir. varın güvenilirliğini siz değerlendirin.
daha önemlisi ekonomik güven endeksi 200 üzerinden hesaplanır nedense bundan bahsetmiyor tweet.

--spoiler--
endeks 0 ile 200 aralığında değer alır. endeksin 100’den büyük olması tüketici güveninde iyimser durum, 100’den küçük olması tüketici güveninde kötümser durum olduğunu gösterir.
--spoiler--

(bkz: berat harikalar diyarında)
Bize doviz kaynaklı fiyat artışlarindan dolayi ekmek su elektrik dogalgaz ulaşim kurugida sebze meyve yag seker un fiyatlarinin artmayacaği garantisi versin bizde eyvallah diyelim.
Tok tok konusuyor amk.
ağam benimle eylenir.
şaka gibi bakan...

not: neden tebessüm edemiyoruz acaba...
okuyunca bi keyiflendim bak şimdi.

var mı çay isteyen, doldurayım mı?
Bu berat türkiye'nin başkenti ankara'dır dese ona bile inanmam amk. Yalan bunların içine sinmiş.

Kaynağa da ayrı bir güm gümledim.
uzun zamandır hiç bir şey yazmıyordum. ama artık hırpalana hırpalana kaybettiğim bir şeyleri değiştirmeye olan inancımı geri kazanmak zorunda kaldım. ayrı başlık olabilecek bir konu ama okunacak yerlere yazmak istiyorum.

şu anda yaşadığımız durum artık bizi uçurumun kenarına getirdi desek yeridir. ekonomik sıkıntılar, toplumsal sıkıntılar ve aynı zamanda dünyadaki de sıkıntılar gerilimi çok yükseltti. halk olarak insiyatif almalıyız. kenara çektiğimiz bir taş ile de olsa başlayacağız birbirimize destek olacağız büyüyeceğiz, başka yolu yok.

kavgaya gürültüye battık günlük hayatta mutlu değiliz. herkes birbirine sallama derdinde diğerinden farkı yok. lütfen kibar ve eğitimli; üreten, doğru yatırım yapan bir halk olalım. imkanınız olduğunca büyük şeyler deneyin, çünkü böyle olmuyor. yurt dışında da zeki davranmalıyız, yabancı diller kullanmalı kendimizi doğru anlatmalıyız her yerde. az da olsa yapın, değişim böyle gelecek. büyük değişimler toplu hareketle başlayacak. bir kahraman beklemeyin.
katılıyorum.
Dış mihraplar ve iç minberleri rahatsız etmiş tweettir.

Siz ne annarsınız hayli safi kıllı hafızadan, glisemik ekonomi endeksinden...
bu yaptığı taşak geçmek değil, siki taşağı çıkarıp halkın yüzüne gözüne sürtmektir.
Adam belgelerle, grafiklerle anlatıyor. Siz işkembeden sallayıp bok atmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.
Şu yorum hoşuma gitti:
"Yapılan yorumlara bakıyorumda kimse memnun değil ama ne hikmetse bu yorumu yapanlar ellerinde 5.000₺/10.000₺’lik telefonlarla yapıyor! Ben ekonomi çok iyi demiyorum fakat bizler ekonomimiz iyi olsun diye ne yapıyoruz?"
Kendilerinden başka güvenen yok ekonomiye. Benim de bankada orda burda dolarlarım eurolarım olsaydı ben de güvenirdim ekonomiye kuru kuru.
Madem bu kadar uçuyoruz hastanelerde 50 yasına gelmiş nöbetten cıkmış ağır islerde çalıstıramadığımız 3 5 emekli olmak isteyen personele niye göz diktiniz, verin emeklilikleri alın istifaları atayın gümbür gümbür yeni sağlıkçıları. Anası ağlamış milletin iznini durdurarak tayinini durdurarak süreç yönetiyorsunuz.
Bu kafaya gelmek için ne kullanıyor merak ediyorum.
bu daha bisey değil bu milletin hamına koyacağız şeklinde okunadabilir.
güncel Önemli Başlıklar