bugün

saat 22'de yapılacak olan.
hafta sonları sokağa çıkma yasağı ilan edip hafta içi paşa paşa işe gideceksiniz demesinden korktuğum konuşmadır.
bir ülke cumhurbaşkanı halkın gözünde daha ne kadar düşebilir?

konuşma sonrası edit: adam piknik yapılmasını yasakladı. ben baya iyi niyetliymiş hafta sonu falan ne komik.
ne diyecekmiş ?

alektürüğe zammı 3 ay erteledim

bu kıyağımı unutmayın mı ?

izleyelim işallah.....

http://www.youtube.com/watch?v=hyAzAQu6LDE
reis. ekrana çıkmıyor diyenler kudursun.
görsel
OHAL tasarımını yaptılarsa ilan ederler. Daha yapmadılarsa 2-3 gün sonra ederler. Amaç sokağa çıkma yasağı değil tüm ülkede OHAL ilan etmek. Tamamıyla Belediyeler de dahil sisteme çöküp merkeze çekmek. Bok var ohal istiyorsunuz.
22:00’da konut kredisindeki peşinat indirimleri açıklanacakmış.
Çıkıp bor reklamı yapmaz inşallah.
Valla reis anam babam sana feda olsun derdim bir kaç hafta öncesine kadar ama saçmalamaya başladın.

millete sokağa çıkmayın derken uçak biletinde indirim yaparsan millet bizimle dalga mı geçiyor diye bi düşünür.
"Hiçbir musibetin bizim gücümüzden büyük olmadığı inancıyla Kovid 19 ile mücadelemizi milletimizle birlikte kararlılıkla sürdürüyoruz."

"Rehavete kapılmayacağız çünkü karşımızdaki tehdit çok ciddidir"

"ilaç ve gıda konusunda hiç bir sıkıntımız yoktur."

"Türkiye, bu salgın dönemine olabilecek en hazırlıklı şekilde yakalanmıştır."

"Paniğe asla kapılmayacağız çünkü bu tehdide karşı gerçekten sağlam bir mücadele yürütüyoruz."

"Test kitleri kesinlikle ücretsizdir. Tedaviye yönelik ilaçların ilk kısmı elimize ulaştı, kullanmaya başladık."

"Hayatın tüm alanlarını kapsayan tedbirlerle hastalık zincirinin bir an önce kırılmasını sağlamayı amaçlıyoruz."

"Şehirler arası seyahatler Valilik iznine bağlandı"

"YURTDIŞI UÇUŞLAR TAMAMEN SONA ERDiRiLDi"

"Dünyanın nüfusuna göre en çok yoğun bakım yatağına sahip ülkesiyiz, solunum cihazı üretimi konusunda hızlı mesafe kat ediyoruz."

"Kamuda olduğu gibi özel sektörde de esnek çalışma sistemine geçilecek."

"Gönüllü karantina şartlarına riayet etmeliyiz. Ne demek 'gönüllü karantina'? Yani evimizden çıkmayacağız."
400 bin öğretmen işsiz .
Retorik:
Konuşma çok.

Devlet yok,
Salgınla mücadele iradesi yok,
Yoksula, işsize destek yok,
Umut adına tek kelime yok.
Piknik diyor adam ya.
Ozetle ise gidin ama piknige gitmeyin demistir. Sizi dusunen de kabahat. Ise gideceksin ki para kazanacaksın, pikniğe gitmeyeceksin ki korona olmayasin. Yemin ediyorum hainsiniz.
görsel
Ne bekliyordunuz ki?sokaga çıkmayin, devlet olarak bütün masraflarinizi karsilayacagiz, burasi türkiye unutmayin.