bugün

kadıköy şükrü saraçoğlu stadı'nda oynanacak maçtır.
karşılaşmayı bünyamin gezer yönetecek.
fenerbahçe'yi kadıköy'de yenebilen son takımın bursaspor olması gibi ilginç bir durum da söz konusu. 3 gün sonrasındaki kupa maçı nedeniyle sevilla maçındaki 11'in büyük ölçüde dinlendirileceğini düşünüyorum.
fenerbahce nin her başarılı avrupa maçından sonra puan kaybetme hastalığının sürüp sürmediğini öğreneceğimiz maç.
fenerbahçe'nin aynı sivasspor karsılasması gibi zorlanmadan kazanacagı maçtır. komodo ejderleri de bu sonuçla kümeyi boylayacaktır.
zico'nun muhtemele kadrosunun şu şekilde olacağını tahmin ettiğim türlcell süper ligi 23. hafta müsabakası...

------------------------"serdar"-------------------------------------
(volkan)

"gökhan gönül" ......"yasin"......."edu dracena" ......"wederson"
(önder turacı)

"colin kazım" ....."maldonado"...... "kemal aslan"....."ali bilgin"

........................."deivid de souza"..........................

.........................."semih şentürk"...........................

------------------------------------------------------------------------

edit: ulan zico revizyonun da bi adabı var...
gidişatının hiç de iç açıcı olmadığı göz önünde bulundurulursa, bursaspor'un öyle veya böyle kazanması gereken, bursaspor adına çok zor ve kritik bir maç. artık döve döve mi alırlar, söve söve mi alırlar, orasını bilemem. tüm mazeretler geçersiz artık.
edu oynadıkça gol sorunu çekmeyeceğimizi düşünüyorum. şaka bir yana böyle bir maçtan galibiyetle ayrılırsak önümüzdeki maçlar için hem büyük bir avantaj hem de moral olur. yenilirsek de önemli değil çünkü sonuçta şampiyonluğa oynayan bir takıma karşı hem de deplasmanda oynuyosun. geçen sene yenmiştik hadi bu sene de olsun diyorum ve bursasporuma başarılar diliyorum.
ziconun sevilla yorgunu takimi dinlendirip yedek-as karisimi bir takimi sahaya surcegi mactir. fenerbahcenin zirve takibini surdurmek istemesi, bursanin tehlikeli bolgeden cikma istegini goz onune getirdigimizde zevkli bir 90 dakikanin bizleri bekleyecegini soyleyebiliriz.

uludag sozluk spor servisi bildirdi.
uzun süredir süper lig maçlarında oynayamayan colin kazım'ın artık tam anlamıyla çıkış yapmasını beklediğim maçtır. zira kendisi bu potansiyelin var olduğunu daha önceki bir çok maçta göstermiştir.* esasen kazım sadece fenerbahçe için değil euro 2008'e gidecek olan milli takımımız için de bi hayli önemlidir. bu noktada zico'ya ve egolarından kurtulabilirse terim'e buyuk iş düşmektedir.
fenerbahçe stadını dolduracak heyacanı yaratamamış maç. futbolcularda müthiş bir rahatlık var.
bursasporumuzun en az 3 gol atacagı ve en az 2 farkla kazanacagı tsl mücadelesi. şöyle ki; zico takımı dinlendirmek adına ilk onbirini genc ve fazla süre alamayan oyunculardan kurmuş. samet aybaba ise aylardır ciddi anlamda zaman verdiği genclerden vazgecip tecrübeli adamlara yönelmiştir. bunun yanında bursaspor daha yetenekli ve daha mücadeleci oyunculardan kurulu. fenerbahce seyircisinin de pek bir cılız kalan tezahüratları ve inatla takımların desteklememeleri benim kanaatimi güçlendiriyor. ayrıca * oyundayken bu fenerbahçe bize gol atamaz. bildiğin yeteneksiz.
bursasporun cihan ile gole yaklastigi mac.

onder eduyu aratmiyor bu macta.
23. dakikasında cihan haspolatlı nın kaleciyle karsı karsıya kaldığı pozisyonda topu dısarı attığı, 24. dakikasında egemen korkmaz ın hakeme itiraz etmediği için sarı kart gördüğü tsl mücadelesi. 25. dakikada sinan kaloğlu oyuna girmiştir serkan kurtulu yerine.
27. dakikada bursasporumuzun penaltı kazandığı tsl mücadelesi
bursasporun penalti kazandigi mac.

edit: gol oldu. 1-0 bursa onde.
28. dakika da penaltı glünü sinan kaloğlu nun attığı tsl mücadelesi. (bkz: bu biiiir)
"geldik işte o malum şarkıya" dememize neden olan maç.
sinan kalasoğlu'nun transfer edilmedikçe birkaç sezon daha başa bela olacağı ortadadır. saint yıldırım duy sesimi.
tum denen futbolcunun fenerli gibi oynadığı maç. ulan kaçar mı o gol?
bursanin cok net bir gol pozisyonu kacirdigi mac.
taraftarımızın ribün şov yaptığı maç. (bkz: timsahlar)
fenerbahcenin teorik olarak 11 yerliyle ciktigi mac.
ilk yarısı 1-0 bursaspor'umuzun üstünlüğüyle bitmiş maç...
fenerbahçe için alexin değerinin ne kadar büyük olduğunu gösteren maç. öyleki ilk yarıda orta sahada top yere inmemiş fenerbahçe üç pas üst üste yapamamıştır. fenerbahçenin durumu toparlaması için ziconun ikinci yarıda yapacağı değişikleri beklemekteyiz.**
Galatasaray'ın puan kaybetmesine neden olacak maç.
yeni oyuncular, az forma sansi bulanlar tabii ki oynayacak da kardesim o, bu sekilde mi olur allah askina? zaten carlos sakat, edu'nun dinlendirilmesi sart olmus. sen geri dörtlünde zaten 2 yeni adam oynatcan. alex-kezman-deivid i de dinlendir de kardesim bambaska bi 11 ile oynamak da neyin nesi. yasin-can yan yana oynayinca bu kime ne katacak? ikisinden birini oynatsana lugano ile de hem cocuklar lugano dan bisi kapmaya calissinlar. bu 11 in yalan bir 11 oldugu dünyada da hic bi zaman 3 mac arkaya hatta belki de 3 ü birak bi kere bile oynamayacagi belli. o zaman bu neyi kimi nasil denemek oluo. cift santrafor oynatiyo zico amca. iyi hos da bi daha hic oynatmayacagini da bilioruz ama. hayir o zaman bu macin önümüzdeki gs-sevilla maclarina ne katkisi olcak. sen, ben sistem adamiyim diyip duruon veya durusundan o anlasilio. al devid i, ugur'u önce onlarin yerine koy baskalarini, kimse o alternatifler kafanda. ama bu sacmaligin anlasilir bi yani yok. ben de istiyorum tabii ki herkes oynasin hatta cok cok oynasin. oynasin da böyle oynamasin ama ya. yazik günah. can ile yasin ikisi yan yana gelmis elleri ayaklarina dolaniyo.

sahada bursaspor var evet ama diger takim icin fenerbahce demek cok zor.

bi daha ve israrla söylüyorum. zico'nun bu aksam yaptigi yeniler de sans bulsun aslar dinlendirilsin degil bambaska bi sacmaliktir. bu onlari görmek icin bi firsat degil onlara yapilabilecek en büyük kötülüktür.
Cihan Haspolatlı'nın çok gol kaçırdığı ve alex'în kullandığı frikikte topun direkten döndüğü maç.