bugün

kim tarafından nasıl seçildiğini anlayamadığım çocuklardır. ne iştir, ne ayaktır? yahu arkadaş geçtiğimiz yüzyıl boyunca okula gittim, bir insan evladı da "gel çocuğum sen de şu koltuğa otur" demedi. alemin çocuğu gidiyor, başbakan koltıuğuna oturuyor, cumhurbaşkanı koltuğuna oturuyor tamam vallahi gözümüz yok, lan bi muhtar koltuğuna, hatta okul müdür yardımcısı koltuğuna bile otursam razıydım.
arkadaş, biz de okuduk andımız'ı, bizde okulda sıraları çizdik, kopya çektik. hani nerde anayasanın eşitlik ilkesi. 12 sene ilk, orta ve lise tahsilinde sıra gelmez mi bir insana yahu?
içimde ukdedir. bu vesileyle bu iç burukluğumu da buradan açıklamış bulunmaktayım.
(bkz: ne mutlu türk üm diyene)
tek basına tum devlet buyuklerinin yerine geciyorsa bir messi dir bir cristiano ronaldo dur. eli,ayagı opulesi insandır. cocuk degil koskoca insandır.

(bkz: devlet buyuklerinin yerine gecen cocuk)
Büyüklerinin(!) 23 nisan haftasında yasalaştırdıkları ssgss yasası ile geleceğini mahvettiği çocuklardan sadece bir tanesidir . Büyüklerine zamanı geldiğinde bolca küfür edecek çocuktur . Ne yapalım küçüğüm biz anlatamadık meydanlarda derdimizi . insan olanın o koltuğa oturttuğu çocuğa bakarken yüzü kızarır be pişmiş kelle gibi gülmez ekranlara.*
(bkz: kurban bayraminda bakanlik koltuguna oturan koyun)
son 4 senedir ne hikmetse hep imam hatip lisesinde seçilen çocuktur.
isa
başbakan yada cumhurbaşkanlığı koltuklarıydı yanlış hatırlamıyorsam kızılcahamam imam hatip lisesi öğrencilerine veriliyor son bir kaç senedir. Aslında derdim o değil yani isterse direk imam'a verilsin ama ben beklerdim ki bu 23 nisan'da bir şehit çocuğunu oturtturun oraya. Görsün alem kimseyi sahipsiz bırakmadığımızı.

Ha birde yüksek makamlara oturtulacak çocuklar 2 ay önceden seçilip 1 buçuk aylık kamplara lınıyor ve gündem ile ilgili kazık soruları nasıl bertaraf edecekleri ezberletiliyor.

Misal dün şu konuşma geçmiştir;

gazeteci- akp'yi kapatma davası ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

velet- Bu günkü gündemimiz 23 nisan lütfen bu konuya girmeyelim 23 nisan ile ilgili soru sorarsanız sevinirim.

g- g.t velet*
çocuğu koltukta ilk görünce aklıma imamhatipli olabileceği düşüncesi geldi.
bu ülkenin seçkin kesiminin çocuklarıdır. söyledikleri her şey öğretilmiş cümlelerden ibarettir, fakat yurdumun ciddiye alınmayan büyük bir kesiminde çocuklar o cümlelerin yarısını bile edememektedirler. okullarda sıraları yoktur, üstlerindeki önlükler "aman büyük beden alalım da tekrar almak zorunda kalmayalım" önlükleridir. ve bu çocuklar şırnak'ta, hakkari'de ya da kars'ta değil; istanbul'da, ankara'da, karaman'da yaşamaktadırlar. inatla her gün aynı keyifle, aynı coşkuyla okullarına gitmektedirler...
görsel