bugün

bildiğiniz üzere covid-19 salgınından dolayı sokaklara çıkmaya çekiniyoruz.
umuyorum ki o güne kadar bu salgın illeti biter ve rahat rahat sokaklara çıkabiliriz lakin şu an ki tabloda imkansıza yakın maalesef.

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramının, bilhassa cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarının bu salgın sebebi ile sekteye uğraması derinden üzüntü vermekte.

gelin, hep beraber balkonlarımızı bayraklarla donatalım ve saat 10:00 itibari ile marşlarımızı söyleyelim, cumhuriyetimizi kutlayalım. hatta çocuklarımıza, kardeşlerimize söyletelim.
şayet bunu genele yayarsak, o napoli sokaklarında söylenen ciao bella'dan çok daha etkili bir görüntü yaşayabiliriz. biliyorsunuz ki toplumuz, birileri yaparsa peşinden gelen bir toplumdur. bunu böyle güzel bir şekilde kullanalım.

biliyorum, henüz erken. ancak şimdiden bu şekilde bir düşünceyi genele ulaştırıp, o gün o saatte herkesi hazır kıta haline getirmek lazım.

ne dersiniz?
bir çok şeye ön ayak olmuş olan sözlük, böyle güzele bir organizasyona da ön ayak neden olmasın?

tekrarlıyorum.
umarım gerek kalmaz. biliyorum 6 nisan 2020'de bu başlığın açılması çok erken ama görünen yol kılavuz gerektirmiyor.

tanım:
ulusal egemenlik ve çocuk bayramının balkonlardan kutlanması olayı.
birilerinin kampanyasıyla bir yerlerde bulunacak olanlar, bayramını kutlamak için telkine ihtiyaç duyanlar, bu balkona dahi çıkmak olsa siktirsinler gitsinler.

bayramını kutlamaya her şartta spontane bir çözüm yaratamayan milletin zaten o bayramı kutlamasına gerek yoktur. kutlamasında zaten.

hem neyi kutluyorsunuz siz ya? 23 nisan neydi meclisin açılışıydı. 23 nisan neydi egemenliğin millete teslimiydi. nerede meclis kimde egemenlik. önce elinizi vicdanınıza koyun sonra elinize bayrak alıp balkonlarınızdan sallayın.

not: bu arada cumhuriyetin ilanı 29 ekim 1923. işte bundan bahsediyorum. sen kutlama zaten aq.

sinirden elim ayağım titriyor da rencide olma diye ses etmiyorum.
güncel Önemli Başlıklar