bugün

Şüphesiz ki ben bu düzenin a.ına koyayım detayı. s.ktir et hadi mühendisliği bilmemneyi. olm ben master dahil 18 sene okudum. 22 senedir o dağ senin bu ülke benim çalışıyorum. bu sktigimin yerinde sigaraya verdiğim para bana koyuyor, bütçemi sarsıyor. lan hadi ben bu durumdaysam ögrenci olan, dargelirli olan ne yapsın? yeter lan yeter. verginizi sikeyim.
(bkz: sardıranlar utansın)

neyse ki zevk için sarıyoruz diye de bir ayak var..

yiyoruz ekmeğini..
içme o zaman paran yok keyif senin neyine. evet.
Aşağıdaki dizelerle yazarın acısını paylaşmak istediğim vahim olaydır.

Marlboro'dan düştük kuru tütüne,
Emeği geçenlerin koyayım götüne.
boykot kültürümüz oluşmadıkça biz daha neler görecez,
almayacaksın kardeşim almayacaksın.
günde üç paket sigara içen insanlar var. en azından dar gelirli olan kesimin günlük sigara sayısını azaltmak için güzel bir uygulamadır sigara zamları. 1 tl zam mı geldi içtiğiniz sigaraya? bir pakette 20 tane var ve sigara 9 tl iken 10 liraya çıktıysa bu bir tl lik farkı günde iki sigara az içerek ödemekten kurtulabiliyorsunuz. günde 20 sigara içerken şimdi ne oldu, içtiğiniz sigara sayısı 18'e düştü. bir lira daha zam gelirse 16 tane içersiniz mesela. mis
Paran yoksa içme mk.
5 sene kadar önce yurt dışına taşındığımda paketine 4.80 euro vermek çok koyduğu için sarma tütüne geçtim. şu an gayet mutluyum. tadı daha güzel ve kesinlikle normal sigara içemiyorum. hayırlısı olmuştur kanımca. sarma tütüne geçip kaçak alın.
(bkz: sar sar sar)