bugün

Özet geçecek olan var mı?
Özet geçin.
Sebebi neydi ki?
Ne şiş yansın ne kebap tarzında bir eleştiri yazısı.
(bkz: okuyamadık kardeş durumumuz yoktu)
yani diyor ki: "benim zamanımda iyiydi sonradan bozdular aq"
Özetle şunu diyor:

görsel
^^ beka söylemi ile rakip partileri düşmanlaştırmanın, siyasi rekabeti aşan kutuplaşmaların nelere sebep olabileceğini ne yazık ki ankara’da aslında hepimizi birleştirmesi gereken bir şehit cenazesinde gerçekleşen çirkin saldırıda yaşadık. ana muhalefet liderine dönük bu saldırıyı bir kez daha kınıyor, herkesi demokratik düzen içinde hareket etmeye ve kutuplaştırıcı siyasi söylemlerden uzak durmaya davet ediyorum. ^^
Tespitlerinde genel olarak eleştiri var ama yazının daha başından götünü yedim ayağı yapmış, rahmetli suriye fedaisi.
orhun kitabeleri ile yarışacak açıklamadır. adam onca yıl reyisi izin vermiyor diye konuşamadı hep içine atmış demek ki. patlamış resmen maşallah.
Demek istiyor ki; biz zamanında sıçtık, şimdikiler sıvıyor.
Beni ciddiye almayın. Halkın seçilmiş başbakanı halkın oyunu almış başbakan olarak demokrasi dışı bir uygulama ile görevden alındım, istifa etmek zorunda bırakıldım.
Ağzımı açıp laf edemedim.
Kendi makamımı itibarımı sorumluluk bilincinde olmadığımdan görevimi koruyamadım.
Beni ciddiye almayınız.

Özet geç diyenlere bir katkı.

Alkış alkış alkış yapanlara...
Tişikkir idirim.
Özet: biz iyi bir partiydik ilk çıkış dönemimizde ekonomik yükselme yaptık, uluslar arası ilişkilerimiz çok iyiydi, darbelere rağmen iyi toparlandık halkımız bize sahip çıktı, ama şu anda gittiğiniz yol yol değil parti içindeki adamlar işlerini yapamıyor bunu görmüyormusunuz, cumhurbaşkanlığı sistemide olmadı, türkiye hızlı bir sürecin içindedir bu hızı yakalamak lazım. Görüldüğü gibi kıyı şeritlerden başlanan oy kaybı iç kesimlere doğru ilerlemektedir. Beka sorunu insanları ayrıştırdı. Gelin bu yoldan dönün milleti birbirine düşürmeyin, yandaş medyalar olmasın yalan haberler olmasın milleti kandırmayalım dürüst siyaset yapalım, demiş.

Not: çok iyi eleştri yapmış partisine ama nedense güvenemiyorum, kuyruk acısı var gibi, ortada kaldım.
Abdullah gülle birlikte türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçecekler.
https://m.youtube.com/watch?v=FsucnTuy6YM
Bu da ikinci özet.
şu adama bi iş mi bulsak? emeklilikte çocuğuna saran baba gibi. taam baba ya. uff.
akp içindeki güç mücadelesinde, tavrını cumhurbaşkanından yana koyan bir bildiridir. belli bir kesimin resmi tutumu olarak yorumlanabilir.
çok eyi, hemde çok güzel

yakında memleket siyaseti 2 dinazorun tekelinden çıkacak

yeni ve millete heyecan verecek simalar gelecek

bunlarda işaret fişekleri

yalnışta olsa konuşun.

artık siyasetin çehresi değişecek.
Davutoğlu özetle Erdoğan'a şunları demiş:
1. Partiyi yönetemiyorsun, bırak.
2. Partiyi ailenin partisi yaptın.
3. Ülkeyi bu şekilde devam edersen yönetmezsin.
4. Muhalefeti düşmanlaştırıyorsun, kullandığın dil yanlış.
5. Başkanlık sistemi yanlış.
6. Hukuka mudahale ediyorsun.

Alıntıdır.
davutoğlu nun neden lider olamayacağını gösteren olay. bizim milleti çok ciddiye almış oysa biz okumayı da okuyanı da sevmeyiz.
Kendisi Başbakanken neler yapıp yapmadığını sorgulamak geliyor sadece, madem bu kadar fikrin vardı niye güç şendeyken bu söylediklerine meyletmedin?
Yalnızca sonuç bölümünden birkaç cümle okudum, onun dışında hiçbir paragrafa bakmadım. Bakarak bir yorumda bulunmak isterdim, en doğrusu budur. Fakat herif resmen kitap yazmış, yapacak bir şeyi olmayanlar dışında kimse bunu okumaya vakit ayırmaz.

Gelelim açıklamaya, her biri aynı zihniyete mensup. Yani kimin ne olduğunu biliyoruz. Kısacası birbirlerini yemeye başladılar.
tamam ak parti ve ülke hakkındaki tespitleri çok doğru ve hatta eksiksiz ama bunları cesurca açıklama zamanlaması manidar. bu cesaret yeni bir oluşumun veya partiden kopuşun sinyali bence.
her doğru her zaman ve her yerde söylenmez ama bazen de doğrular doğru zamanda söylenmediği zaman samimiyetsizlik izlenimi bırakıyor. belki de zamanında kapalı kapılar ardında bu düşüncelerinin mücadelesini vermiştir ama bu halk daha cesur adımlar hakediyor.
şahsen en sevmediğim sözlerden birisi ben demiştim lafıdır.
bir söz zamanında söylenmedigi zaman söz olmaktan çıkıp laf derecesine düşer.
yine de bu tespitlerin günü kurtarmak adına ajitasyon değil de samimi itiraflar olduğuna inanmak isterim.
bir ara göz atarım.
ahmet davutoglu gibi soyleyecegini 2-3 cumle ile acik acik soylemek yerine, 10-15 cumleyle sakiz yapan tiplerden bir sik fayda gelmez bu memlekete. adam daha aklindan geceni soylemekten aciz. bunun yapacagini aciklamayi umursayanin aklindan suphe ederim.
türkiye cumhuriyeti, 82 milyon vatandaşın ortak iradesinin ve sahiplenmesinin eseridir. dolayısıyla, insan onuru ile taçlandırılan türkiye cumhuriyeti vatandaşlığı kimliği taşıyan hiç kimse hiç bir makam ve güç sahibi tarafından tahkir edilmemeli; inancı, cinsiyeti, engeli, dili, ırkı, siyasi düşüncesi, felsefi anlayışı ve hayat tarzı sebebiyle ayrımcılığa maruz bırakılmamalı, herhangi bir şekilde nefret söylemine muhatap kılınmamalıdır.
güncel Önemli Başlıklar