bugün

galatasaray'ımızın, beşiktaş'ı konuk edeceği tsl 16. hafta derbisidir. galatasaray'a başarılar diliyoruz...
bu sene ilk yarı 16 hafta süreceğinden liderlik maçı da olabilir. her iki takım da hücumu seven hocalara sahip olduğu için bol gollü geçmesini beklediğim karşılaşma.
21 aralık 2008'de saat 19:00'da ali sami yen stadı'nda oynanacak maç.

http://www.tff.org/Defaul...geID=198&hafta=16#mac
büyük ihtimalle skibbe'nin galatasaray'daki geleceğinin belirleneceği maç.
en son 2002-2003 sezonunda ali sami yen stadı'nda puan alan beşiktaş ile son 4 sezondur ali sami yen stadı'ndaki beşiktaş maçlarını tek farkla kazanan galatasaray'ı karşı karşıya getirecek maç.

işte ali sami yen stadı'ndaki son 5 maç.

2002-2003 0-1 gol ibrahim üzülmez
2004-2005 1-0 gol hakan şükür
2005-2006 3-2 gol necati ateş, sasa iliç(2) - ibrahim toraman(2)
2006-2007 1-0 gol ümit karan(p)
2007-2008 2-1 gol hakan balta, shabani nonda(p) - rodrigo tello

şimdi 2003-2004 sezonu nerde diye soruyorsunuz biliyorum. işte cevap;

(bkz: 4 nisan 2004 galatasaray beşiktaş maçı)

hepsini kafamdan yazdım. yanlış olma olasığı yoktur. boşuna araştırmayın. ya da siz bilirsiniz araştırın..
galatasaray'ın belalısı mert nobre oynamazsa, galatasaray'ın gol yemeden tamamlayabileceği maç.

eğer ki oynayıp gol atamazsa 2. yarıdaki maçta kesin atar. zira adam türkiye'ye geldiğinden beri hiçbir sezon galatasaray'ı boş geçmedi.
lincoln'un terbiyesizlikleriyle süslenecek olan maçtır.

galatasaray'ımıza başarılar!
beşiktaş yakasından tomas sivok'un ve ibrahim üzülmez'in forma giyemeyeceği mücadele.
pfdk'nın ibrahim üzülmez'e ceza vererek beşiktaş'a en büyük ödülü verdiği maçtır.

(bkz: şimdi onlar dusunsun)
favori olmayan takımın kazanacağı karşılaşmadır.

(bkz: iddaa)
mümkün mertebe kavgasız gürültüsüz sessiz ve sakince bitsin denilen karşılaşmadır.
galatasarayımızın büyük bir olasılıklar alacağı maç.

edit; evet evet aldık. *
baros, lincoln, arda 3lüsünden ortak çalışmalar beklenilen maç.
galatasarayımızın bik bik..

aman pardon bi an furyaya kaptırmışım kendimi. gollü olmasını beklediğim maçtır. denizli'nin çok eleştirildiği fenerbahçe maçındaki defansif kadroyla sahaya çıkmasını beklemiyorum. en azından nobre-holosko-delgado üçlüsü sahada olacağı kesin gibi. ekrem dağ da çok iyi bir çıkış yakaladı.

galatasarayda ise durumlar daha iyi görünüyor. lincoln-baros-arda üçlüsü kewell'ın yokluğunda aynı ahenkle oynarsa beşiktaşın işi zor.

ayrıca hakemin özellikle baros isimli çirkef forvete ayrıca dikkat etmesi gerekiyor. ellerine, kollarına, kendini yere atışlarına vs.. gençlerbirliği maçında olduğu gibi olmasın. (izlemeyenler için; gençlerbirliği maçında hakem baros'un 2 adet bariz sarı kartını vermeyerek beşiktaş maçında oynamasını sağladı.)
ibrahim üzülmez'in cezasının indirilmesi vb. talihsiz durumlar olmazsa beşiktaş'ımızın şansının daha yüksek olduğu maçtır. *
bir beşiktaşlı olarak ciddi ciddi ümidimin olmadığı karşılaşmadır. yani düşünüyorum da lincoln-arda-baroş nasıl durduracak bunları gökhan zan. hadi zapo da bir yere kadar. sonra bizim bomboş ortasahayı cisse nasıl toparlayacak. zor dostum zor dedirten karşılaşma.
fb macindan agzi yanmis mustafa denizli'nin bjk'sinin asla ve asla yenilmeyecegini düsündügüm mac.
kesinlikle gollü bitecek olan müsabakadır.
galatasaray'ın kazanması halinde gemi azıya alıp, 2. devrede her geçen hafta puan farkını açmak suretiyle şampiyonluğa doğru gidişinin başlangıcı olacak maçtır. önemli maçtır vesselam.
ali sami hell'de gercekleşecek maçtır.
galatasarayımızın, ezici bir üstünlükle alacağı mactır.
galatasaray ın yine iyi bir ev sahibi olacağı maçtır. skor ne olursa olsun bir kavga dövüşün çıkmayacağı maç olacaktır.
mantığımın galatasaray galibiyeti, kalbimin beşiktaş galibiyeti hissettirdiği müsabakadır. bence gollü ve mücadelesi yüksek bir maç olacaktır. iyi oynayan kazansın, iyi oynayan beşiktaş olsun. tabii mustafa denizli'nin anakarakuçu maçından sonra yapmış olduğu ilk yarı sonunda liderle 5 puanlık fark olursa iyidir açıklaması maçı galatasaray'ın kazanacağının emarelerini veriyor ayrı. denizli akıllı ol korkak oynamaaaaaaaaaaaa....
kardeşlerin maçı olacaktır. bunu hiperaktif fanatiklerin manyak bir derbiye dönüştürmelerine ise sadece susuyorum.

o kadar da büyütülmemesi gerekir, iyi oynayan kazansın.

yine de:

(bkz: beyaz ulan)

not: (#4364456) eh..
galatasaray benfica maçındaki gibi oynarsa ya da onu geçtim ankara deplasmanlarında toplam 15 dakika oynadığı o fırtına futbolu yarım saate çıkarırsa beşiktaş'ın yenilgiden çok daha ötesini göreceği maç.

bu maçta dikkat edilmesi gereken tek adam var galatasaray için o da mert nobre. çünkü bu adamın galatasaray'a karşı inanılmaz bir şansı var. ben bu maçta da bizi boş geçeceğini sanmıyorum açıkçası. onun dışında beşiktaş takımında şu tutulmalı denecek bir adam yok. ama galatasaray'a döndüğümüz zaman başta cassio de souza soares lincoln olmak üzere, milan baros, arda turan, mehmet topal, barış özbek gibi istim üzerinde olan oyuncular var. bunların karşısındaki adamların da gökhan zan ve türevleri olduğu düşünülürse işin vehameti de ortaya çıkıyor.

kısacası galatasaray erken bir gol bulursa çok ciddi bir sonuç çıkabilir ortaya. söylemedi demesin kimse.
bir galatasaraylı olarak holosko ve nobre faktörlerinden dolayı tırstığım maç. eğer beşiktaş yeterince bekleyebilirse holosko'nun sürati ve nobre'nin fırsatçlığı ile sonuca gidebilir.