bugün

3 ile başlayan 4 haneli bir miktar maaş olsa da neye yetecek acaba?

euro 10'u dolar 8,5'u geçmiş olup ekonomi yokuş aşağı giderse vay halimize.

normal maaş yerine asgari ücret ile çalışan yani asgari ücrete mahkum olanları sayısı bir hayli artacaktır.

tahminim: 3400 net falan olur.
Öncelikle kur tahminlerimi yapayım:
Euro: 8₺
Dolar:6.5₺ ( evet iyimserim )
2022 asgari ücreti iste 3220 ₺ bekliyorum. 2021 asgari ücretinden yaklaşık %15 daha fazla. Bakalım bakalım.
Güncelleme: Enflasyonun genelde üstünde arttırma yapılıyor. Enflasyon %17 olarak hesaplarsak 3.299 ₺ ediyor. Yani 3320₺ civarı tahminim.
Fakirlerin derdi, asgari sanmıyorum benim mazot parama yetsin.
Dolara karsisinda surekli eridigini dusunursek cok fazla yuksek bir beklentiye girmek sacmalik olur. Tahminlar 3500tl yonundedir.
iyi para. Benim o kadar param olsa bir aylık sürede o ho... nerelere gitmem bir bilseniz... bodrum'dan hajkari'ye kadar tüm illere.
3500 tl civari olsa bile 2022 de koyulacak zamlar ilk 3 ayda onu eritecek.nerden baksan tutarsızlık.
enflasyonun canavar olduğu ülkede ocak ayı rakamlarının bir önemi yoktur. isterse 20.000 tl olarak açıklansın. ekmek 2 liradan 20 liraya çıkacağı için önemi yok.

bir de böyle giderse devlet memurları dahil asgari ücretle çalışıyor olacak herkes. şu anda bile oran yüzde 40larda diye biliyorum. yüzde 40'ın aldığı maaş asgari ücret değildir, bunun adı başka bir şeydir. neyse, gerisini ekonomist yazarlar tamamlasın.
tahminim 3100 TL olacaktır.
Reisin maaşının %10’u olsun.
“Bize güvenin, pazartesi en iyisini açıklayacağız”

Diyen hükümetten 3 gündür haber yok.

Çok güvenilirsiniz gerçekten!
en fazla 3700 lira olacaktır.