bugün

http://finans.mynet.com/h...-satislari-firladi/100977

ülkenin ne kadar zenginleştiğinin göstergesi. merkez bankası dolar rezervinden, gsmh den bahsetmiyorum bile.

bazı sivrizekalar da halk yoksul diyor. yaşanacak türkiye diye propaganda yapıyor.

akıl - fikir...
fırlar tabi. bankalar önüne gelene kredi veriyor. arada bir adliyeye uğrayın da icra dairelerinin halini görün.
2015 otomobil satışlarının fırlaması ülkeyi fazlasıyla etkileyecek.
(bkz: tabeladan geçirmek)

yalan ve uydurma olan istatistik.
otomobil satışlarının fırlamasıdır.

biri de 91.000 rakamına atıfta bulunmuş ülke nüfusuyla kıyaslayarak. oğlum biraz okuyun lan, nisan ayı diyor orada. 30 günde yapılan satış bu anasını satayım. bok atacaksanız mantıklı şeylerle bok atın.

ki ekonominin iyi olduğunun göstergesi olarak da görülmez kanımca bu. ancak taşıt kredisini de önüne gelene vermiyorlar, belirli bir gelirin olduğunu ispat etmek gerek. millet bu kadar ağlarken araba almaya da karar veriyorsa demek ki sorun başka şeylerde. ilginç bir toplumuz hakikaten. asgari ücret alan eski kapıcımızda bile 20 bin tl'lik bir araba var.
90 bin tane araç satılınca ülkenin uçtuğunu sanan insanları gösteren satış rakamlarıdır.

bir tane şirket bile yüzlerce araç alıyor. zengin adam kendine 7. 8. aracını alıyor.

sende sanıyorsunki bu araçları emekli salih öğretmen, tatlı komşu ayşe teyze alıyor.

olm millet ete para bulamıyor lan.

velhasıl zenginin daha da zengin fakirin daha fakir olduğunu gösteren satışlardır efendim.
Götünü yırtıp bi araba alıyorsun yollar hep çökmüş çukur bi ayda arabanın götü başı dağılıyor. Benzin 4.75 depoyu dolduramıyorsun e ameka ben ne anladım bu istatikten.
kaçı düşük faizli banka kredileriyle gerçekleşmiş hesaplanmalıdır.
eskiden millete kredi vermiyorlardı şimdi insanlar çatır çatır kredisini çekip ödemeden korkmadan aracını alabiliyor. unutmadık o eski günleri. kim ne derse desin bazıları konuşur, ak parti yapar. az mı süründük 3 kuruş kredi için banka kapılarında. nerede o zamanlar araba için kredi almak.
metrobüs dolmuş vb. araçlarda ter kokularıyla gitmekten bıkan insanların davranışsal sonucudur. toplu taşımaya acil çözümler üretilmesi gerek.
güncel Önemli Başlıklar