bugün

milenyumun ikinci senesiydi. ayrıca asal sayı da değildir.
(ara: 2001)
11 eylül'de dünya ticaret merkezi'ne uçakların kamikaze dalışı yaptığı yıl.
kriz yılıdır.

(bkz: anayasa kitapçığı)
stanley kubrick'in tahminlerinin boşa çıktığı yıldır.
(bkz: 2001 a space odyssey)
paketi ve içimi değişmiş sigaradır. anadolu sigarasının biraz daha hafifi haline gelmiştir.
silahsız kuvvet türkçe rap grubunun, ihtiyar heyeti albümündeki 1. şarkısı.
Galatasaray uluslararası futbol federasyonu tarihi ve istatistikleri tarafından "dünyanın en iyi futbol klübü" ödülüne layık görülmüştür.
2001 at sıfırları
ne yaptı 21
topla 2 ile 1 i ne yaptı 3
toplat 21 ile 3 ü ne yaptı 24
yani benim yaşım.
Ceza,Sahtiyan ve Sagopa Kajmer'in söylediği Silahsız kuvvet şarkısı. birlikte neler yapabildiklerini göstermiş eski bir şarkıdır.

CEZA : bir kurşun kaleme benzer hayat, tek eksik silgidir anla. insanlar kendileri yazmakta zannetmekte. dünyanın gönlünü almak çok zordur, öldürmek bir intihardır, aldatmaksa intizardır, kandırmaksa hep zarardır. hep siyahtır fatalrhymer. Represent; gezegenime sahip olamadım ama yeraltı benim olsun. yıldızlar hep yanımdalar, düşmanlar hep yanıldılar, düşmanlar hep yarıldılar. 77'den beri hergün ölümü görmekten bıktım ben, herkes bir kere ölsün, ölmeyecek olan ölümü de görsün, herkes bir kere gülsün, varoluşun temeli sarsıldı dikkat; çıkarcılar taaruzda, yalancılar zafere çok yakınlar, ekmek aslanın ağzındaysa sular benim kalbimde!

SAHTIYAN : rap'te melankoli sahtiyan, geceleri uyku girmez gözlerime underground'da kim var diye düşünürüm her gece, yaptığım en kötü şarkı g*tünüzü tavana vurduracak düzeyde, arap çöllerinin derinliklerinde bulunur, alçak duvarları neredeyse sayısız asırların kumlarıyla saklanmış halde. çökmekte olan dilsiz ve adsız türkçe rap'i ali cengiz oyunlarına getirenleri esefle kınama görevinde. arkadan bizans oyunları çeviren %90 salak türk halkı, belki de aziz nesin haklıydı. gerçek kurmacadan daha tuhaftı. olmayan sorunları yaratan anandı, hiçbir büyücü beni kandıramadı, taşınabilir gurur koruyucu, taşınabilir yalan dedektörü, oklittüs kuramlar, boş bakış açısı, satılık ruhlar, toplumsal yarılış cabası, sabah 6 ayazında, rap yarım adasında, afgan dağlarında, amerikan t-shirt ü giymiyor diye vurulan çocuklara, tashakları olan teyzelere rap yaptıranlara, günde bir kere sahtiyan tok karınlara. mistik çağlarda ölüm de ölür sok bunu kafana.

SAGOPA KAJMER : aşar kim ki dağları farz-ı misal; gücünü has eden normları, sorunları beşbini aşmış züğürtün nalları, kanları akıtan caninin kılıcı, mikrofonun efendileri boğazın kara sularından bulanık bakıcı, rakıcı; bir büyük içmişçesine kafacı, rap ile kasıcı, polimetrik lirikal kulak kabartıcı sen olsan ben kemirgen yırtıcı, micro-s-check-ik-mic-ro-check-ti pimi bosphoritik üç mc dev aynasından büyüteci güneşe çevirdi. insanlığın düşmanı rap ile çivilendi, mimlendi, körün problemleri çözüme erdi. ermiş lirikal pen ve ben yeraltı güneşiyle eridi, halil'imin sülasyonu uçurumdan intikamını har eyledi
yerli sigara markası.türk sigaraları arasında neredeyse en kalitelisi diyebilirim.
saman gibi olan fakat alışınca güzel gelen sigaradır. küçükken mahalledeki eşrafa bu sigaradan almışımdır.
dr. dre' nin 2. stüdyo albümüdür. hiphop tarihinin gelmiş geçmiş en taşaklı albümlerinden biridir. beatleriyle dre damga vurmuştur piyasaya. düetlerde dikkat çeker.
Teröre verdiğimiz şehit sayısının "sıfır" olduğu sene idi...
http://galeri8.uludagsozl...com/469/2001_633826_m.jpg
Buyuk depremin 2 yil sonrasi.
üniversiteye başladığım yıl. ah o günler yine gelse mülkiyenin bahçesine küçük dağları ben yarattım edasıyla bir daha girsem. gençlik güzel şey canım.
yıkılmayan efsane windows xp'nin çıktığı yıl.
aydınlıktan önceki son karanlık yıl.
Keşke zaman duraydı.
Tikveşli dolmuş reklamının ramazan ayında gösterildiği sene 2001.
ne güzel bir yıldı be aq yılı... çok özledim valla, herşey keşke bu denli kötüye gitmeseydi... https://www.youtube.com/watch?v=1jVMY0cXskY
ilk defa bi kızla öpüştüğüm sene.(hali hazırda eşim olan kişi)

konuşma söz nişan evlilik çoluk çocuk derken. 14 sene olmuş.
vay be
Yarın liseye başlayacaklardır.
bir silahsız kuvvet rapidir.
2001'in yaz aylarında, güneşin daha bir güneş; denizin daha bir deniz olduğu zamanlarda ergenliğe ilk adımımızı attığımız yıldır bir çoğumuz için.

o güzel yaz gecelerinin tadı, kokusu, canlılığı hala belleğimde;fakat artık git gide bulanıklaşmakta.

2001 deyince benim hala genzime deniz suyu tadı gelir. karşı cinsle ilk bakışmalar, masumca duygular gelir.

hayatın böyle hep kaygısız gideceğini düşündüğümüz yıllardı. ama benim aklımda hala masmavi deniz, sapsarı bir güneş ve yemyeşil gözler kaldı.
(bkz: EuroBasket 2001)

Finalde Yugoslavya ya kaybettiğimiz maç geliyor aklıma ve 12 dev adam şarkısının dilimize yapışması.