bugün

rusya'ya 2.5 milyar dolar verip s-400 aldık diye bangır bangır bağıran, dünyayı korkuttuğunu zanneden, ama s-400 yerine babayı alan akp iktidarında yaşadığımız en son rezillik.

artık suriye'de ruslarla düşman saflarda olduğumuz netleşti.
zira bugün idlip'te rus hava saldırısıyla şehit verdik.

akp'nin lideri başkan reis sıfatlı kişi bu sefer de amerika'ya yanaştı ve patriot hava savunma sistemi istedi.

okurken utanan var mı? yoktur eminim, bu kadar omurgasız bir kitle bunlar çünkü.

2.5 milyar dolara s-400 aldılar, s-400 almak için f-35 projesinden şutlandılar(kovuldular, siktir edildiler) ki bu f-35 projesinden kovulma zararımız da en az 2 milyar dolar.

şimdi döndüler dolaştılar amerika'ya el açıp patriot istediler.

kaynak;
https://www.bloomberg.com...-to-deter-russia-in-idlib

yerli kaynak;
https://www.yenicaggazete...iot-mu-istedi-268916h.htm

bana rezilliğin görselini ekleyebilir misin abidin?
eklerim, buyur;
görsel

rezillik neydi?
rezillik akebeydi...

şurada da bu s-400 mevzusu ile ilgili bazı yazılarım;
(bkz: s400 mevzusunu bilale anlatır gibi anlatmak/#41691513)
(bkz: yunanistan ın s300 ü var biz de s400 alırız ne var/#41663456)
(bkz: s400 ler neden alındı niçin alındı/#42090718)
(bkz: s400 leri alacağız ama kapalı tutacağız/#41788306)
(bkz: s400 ler aktif bir şekilde kullanılacak/#41788731)

ciğerini biliyorum ben bu siyasal islamcıların. ci-ğe-ri-ni...

edit: bu arada off the record bir bilgi.
rusya ile papaz olan, abd'den istediğini alamayan erdoğan, son pakistan ziyaretinde çin'i yoklamış. çin malı hava savunma sistemlerini pakistan üzerinden getirmeyi konuşmuşlar.

bonus: an itibariyle aktroller;
görsel
Sürekli dönüyoruz allam.
S400 ve patriot farklı kalibrede füze sistemleri olmalı.

Ama yine rezillik tabi.
bizi kandırmayan bir tek afrika ülkelerinin kaldığını gösteren gelişmedir. bizi derken bizi değilde işte dolaylı yollardan bizde kandırılmış sayılıyoruz.

(bkz: almanlar yenilince biz de yenilmiş sayıldık)
(bkz: o kandırılınca muhaliflerinde kandırılmış olması)

şu s400 leri alıyoruz abd kim köpekmiş dünya korkudan önümüzde domalacak diyen arkadaşları alsak ya bir piste şimdi ne düşünüyorlar bakalım.
Şimdi kucağa oturduk işte.

ABD diyecek s400 lerden vazgeç biz bu durumda vazgeçeceğiz tabiki ruslar tamam diyecek 2 milyar dolar bizim oldu diyecek.

Değil mi aktroller 2 milyar dolar para mı amk.
Sputnik'in haberine göre türk savunma bakanlığı bu iddiayı yalanlamış. Bakalım sonuç ne olacak

https://mobile.twitter.co...tatus/1230514008761012224
ikili oynuyoruz. rusya bizi fena domaltacak.
Akp ne yaparsa bir sene sonra tersini yapacağından Emin olabilirsiniz.
bir hafta sonra .......

amerika yüzünden

kardeşim esat ve putin reisle bozuştuk .

duruşumuz bellidir , suriyenin toprak bütünlüğü

kırmızı çizgimizdir ..

akp ye bobin taksak acayip elektrik

üretiriz , hatta dışarı bile satarız ...

isimde buldum : polielektrik .

ümwatt . bobinsel islam .

tavaf enerjisi ...
"Kardeşimiz Amerika... Ne büyük bir sevdadır bu! Amerika, Amerika... Sen ne güzel bir şeysin ey Amerika!"

Kısa bir süre sonra, inanıp inanmamak size kalmış, S-400 meselesi bitecek. Bunu hep söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim.

Hatta, bana kalırsa, S-400 meselesinin bitmesi durumunda ve Patriot alımına başlandığı vakit Amerika "Türkiye'nin F-35 sevk işlemlerini aktive ediyoruz." diyebilir.

Ah, ah. "Reyiz bobu bozdi!" diyen akıl fukaralarına buradan sesleniyorum: Bu sefer de Amerika'nın yalakası olup, Rusya'yı topa tutacaksınız değil mi?

Ha, bu arada, S-400 işinin bitmesi konusunda girdiğim bilmem kaçıncı yazımı da şuraya koyayım:

(bkz: #42800128)
Köylü kurnazlığı yapmanın, yani ötesini fazla düşünmeden her fırsatın üstüne atlamanın, o çok özendikleri aptülhamit han stili, pek akıllıca bir iş olduğunu sananlara oy vermenin sonucudur.

işin kötüsü, aptülhamit han bunlar gibi köylü, esnaf zihniyetli değildi, dünyanın kaç bucak olduğunu bilirdi. Zaten bilmese bildirirlerdi. Aynen bunlara bildirdilker gibi... Hayır, bari rahmetlinin adını kullanmasalar, bunlara bakan cahil cühela sanır ki aptülhamit de böyle yapıyordu!
bütün yandaş çomar medyasının susup kaldığı gelişmedir. Bu yavşaklar zamanıda demedi mi S400 über süper diye. Ee neden kullanmıyorsun be aq cocugu?

Sen askerimi PKK orada dururken (sınırımızda adamlar bildiğin duruyorlar) neden radikal islamcı ışid artıkları ile (evet kol peçleri ışid olanlar var) Suriye'ye saldırırsın?

Bir gece ansızın diyor bir de. hey allahım lan sen dibindeki sınırı temizledin mi?
yerli ve milli bir şekilde, allahın emri şeyhimizin kavliyle, dediyse bir sorun yoktur.

hüloğğğğ.
Yandaşları suskunluğu sürüklemiştir.

Bildiğiniz gibi bunlar eblehtir. Ne yazacakları konusunda merkezden talimat bekledikleri ortada...

Sahi, atom bombasını durduracak hava savunma sistemi yapmamış mıydık? Üstüne s400 de aldık. Ne gerek var abd'nin kıçı kırık patriotuna?
Where is us air Force?
Kıçımıza kaçan milyar dolarlardır.

Şimdi desek ki; buna sebep olanlar ceplerinden ödesin bu zararı, eminim kimse ben alın demedim der. Böyle dönek bir millet olduk biz. Ama bu dolarlar sana bana kaçmadı hepimize girdi.

Politikanız batsın.
gelen giden misafirlere göstermek için güzel bir koleksiyon olur.
rte nin oyunu kuralına göre oynadığını gösteren çarpıcı gerçektir.
hep ruslar silkiyor dostumuz amerikaya karşı ayıp oluyordu.
En son savunma bakanligi tarafindan yalanlandigina dair bir haber okudum.

Dejavü yasiyorum. Bir haber cikiyor. Yalanlaniyor. Daha sonra ilk haberin dogru oldugu ortaya cikiyor. Bu da onlardan biriso olabilir.
Cem yilmaz bile bu kadar guldurmuyor..

Eger iddialar doğruysa vay halimize...
Amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.
(bkz: akpnin patriot u dönüşü)
(bkz: hani abd suriyeye girmemize karşıydı)
Haber doğruysa eğer, ciddi manada sıkıntı yaşayacağımız ve gözlerden kaçan bir durum var. şayet türkiye, Abd den patriot almakla rusyaya karşı nispet yapmayı planlıyorsa, ee 2 gün sonra idlip operasyonu yaparken kimden destek alacak? Ypg pyd pkk için Suriyeye gerçekleştirilen hemen hemen tüm operasyonlarda arkamızda rusya desteği vardı. Ha yani şimdi rusyanın işi bitti de esadla savaşırken bu sefer abd nin desteği için patriot kartı mı ileri sürüldü?

Bakınız Bunlar çok tehlikeli manevralar. Suriye bölgesinde hem abd nin hem rusyanın hem iranın çıkarları var. Bu saydığım ülkeler hiçbir zaman karşı karşıya gelmezler. Kurnazlık yapalım derken Bunların hepsi yada bir kaçı birleşir, mesela bölgedeki şiileri kışkırtıp bize karşı dönüverirlerse bütün hesaplarımız altüst olduğu gibi askeri ve stratejik olarak bundan çok büyük zarar görürüz. Rusya Esadın arkasında.
patriot bombası atıyorum . ibrahim tatlıses ....

22 Şubat 2003 Tercüman

Tatlıses bir mekteptir!

Ünlü sanatçı, 'Kadınlar ayakkabım olmak

istiyor, bense onları baştacı etmek

istiyorum. Tatlıses mektebinden

mezun olan yükselir" dedi .

http://www.gecmisgazete.c...-mekteptir-14601?tamBoyut