bugün

şu siteye imza atalım. acımıza
sessiz kalmayalım.

http://imza.la/20-ocak-ba...ra-yanvar-unutmadim/liste

1990 yılının 19 Ocak'ını 20 Ocak'a bağlayan gecede, Ermenilerin Azerbaycan toprakları üzerindeki hak iddialarının ve kışkırtmalarının sabır taşını çatlattığı ve bağımsızlık arzusunun sesini tüm kuvvetiyle duyurmaya başladığı Bakü'de, Sovyet Kızıl Ordusu'nun baskınıyla 140'tan fazla Azerbaycan Türkü şehit edilmiş; 700'den fazla kişi yaralanmıştır.
kızıl komünistlerin silahsız türkleri tanklarla ezdiği lenin meydanından bir görüntü.

görsel

20 yanvar * unutulmadı!
görsel

ben unutmadım. Ermeni olup Türk olamayanları da aklımın bir köşesine yazdım.
--spoiler--
intikamları elbet alınacaktır.
--spoiler--
kızıl komünistlerin türk katliamı.

el kadar bebekten ne istediniz lan! *
görsel
ermenici arkadaşlarında bu imza kampanyasına destek vermesini bekliyoruz.
ermeniler birgün hesap verecek. onların ne kadar eli kanlı katil olduklarını tüm dünya görecek, tarih de bunu yazacak.
https://yfrog.com/kitlznoj:tw1

Meydanlar'da yürünmeyen, sosyal medya'da entelektüel kesimin hatırlamayacağı bir milleti, kendimi unutmadığımı göstermek için.
azerbaycan'ın kurucu devlet başkanı ve şu an aynı görevi oğlunun sürdürdüğü haydar aliyev'in 1940lı yıllarda komünist parti'ye üye olup 40 sene boyunca üye kaldığını, KGB, Sovyet Halklar Komiserliği, Komünist Parti Politburo sekreterliği vb. pek çok "kızıl komünist" görevde bulunduğunu, günümüzün bağımsız azerbaycan'ında şimdi devlet görevlisi olan 50 yaşın üstünde herkesin bir zamanlar Komünist Parti görevlisi olarak SSCB içindeki azerbaycan'ı yönettiğini, sözkonusu bir avuç milliyetçi çapulcuya azerbaycan halkının destek vermediğini ve bu kişilerin silahlı bir ayaklanma başlattıklarını, sonradan azeri yönetiminin kendine bir milli hatıra bulabilmek için bu olayı kullandığını, silahlı isyanı bastıranlar arasında asker, istihbarat görevlisi, sivil bürokrat düzeyinde çok sayıda azeri'nin bulunduğunu ve sözkonusu kişilerin bilinmeden bugün rahatça yaşadığını, sovyetler'in dağılma sürecinde birliğe bağlı hemen her cumhuriyette böyle hadiselerin gerçekleştiğini, hatta bazılarının çok daha kanlı olduğunu ve son olarak, türkiye'de acı çekmiş ve katledilmiş ermeni halkının başka bir zaman ve başka bir mekanda bazı ermenilerin veya ermenistan devleti'nin uygulamalarından zerre sorumlu tutulamayacağını bildiğim için,

kesinlikle umrumda bile olmayan, mhp'lilerin gündem değiştirme kampanyasıdır.