bugün

bugün saat 14.00 de istanbul avrupa yakasında devlet erkanının da katılımı ile yapılacak olan açılıştır. başlığını arattım altına entiri girmek için ama bulamadım zannedersem açan olmamış.

http://www.cnnturk.com/ek...eli-bugun-aciliyor?page=3

işin maliyeti bilmem nesi falan hepsi bir yana açılışlara neden bizzat cumhurbaşkanı geliyor bu birinci soru. ikincisi saat 14.00 da yapılacak açılış için gece saat bilmem kaçtan itibaren neden koskoca sahil yolunun büyük bir bölümü trafiğe kapatılıyor. sabah evden çıktım her zamanki gibi işe gideceğim sahile bir indim ki in cin top oynuyor. araba yok hiç bir şey yok ne oluyor lan demeye kalmadan arkadan dayının bir tanesi "yeğenim açılış var araç yok bugün" deyince tırım tırım yedikuleye kadar koştura koştura yürüyüp oradan bir şeyler bulmaya çalıştık yüzlerce insan ile beraber. zaten kör karanlık anasını satayım walking dead edası zombi ordusu gibi kör karanlıkta koşturdular bizi. trafik zaten patlamış herkes sahil yolunun bir üst yolu olan bizim mahalleye saldırmış insanlar cinnet geçiriyordu sabah sabah..

hala tam olarak öğrenemedim güvenlik dolayısı ile mi kapalı yol yoksa son rötüşler falan mı yapılıyor ? ki sık sık kenarından geçiyorum buranın en son geçen hafta gördüğümde herhangi bir rötüşa gerek yoktu etrafındaki tente şeklindeki şeyler kaldırılınca açılışa hazır hale gelecekti. güvenlik ileyse şu güvenliğin yüzde biri dün akşam büyük elçiye sağlansa adamcağız hala hayatta olurdu en azından..