bugün

hdp hayır kampanyası yaparsa evetler çoğalır. mhp yapsa hayırlar çoğalır. evet çıkarsa Allah benim çmrümün gerş kalanını tayyipe verip benim canımı alsın asla çekemem yeni gerici troşş türkiyesini ve tayyip firavunşar kadar yaşasın ne halt ettiğini görerek pişman olacak vakti bol olsun lanet olsun lanet olsun lanet olsun.
%54-58 arası bir oranla evet çıkar.
yarı yarıya diyorum.

neden olmasın.
hdp hayır propagandası yapacak ama hdpliler evet oyu verecektir. böylece "hdp hayır diyorsa ben evet derim"ciler de evet verecektir.

onun dışında amerika seçimlerine bile hackerler etki edebiliyorken, bizim referandumdan hayır çıkması olanaksızdır. yani herkes hayır dese yine de evet çıkacaktır.

(bkz: ayrılıkçı kürtlerin aslında başkanlığı istemesi)
mhp seçmeninin belirleyeceği sonuçların tahminleridir.
görsel
yüzde 57 evet
yüzde 43 hayır.
inşallah %51 hayır, %49 gerizekalı.
%53 evet %3 çekimser %44 hayır.
%62 evet
%38 hayır

evet baskın çıkacak.
54,5 evet
45,5 hayır .
%62 Evet
%38 Hayir
Bir ileri bir gerisi olabilir hemen hemen ayni hesap.
Yaniltmaz.
%65 evet.
%63.45 evet %36,55 hayır. Küsurat vereyim de inansınlar.
%53 evet
%47 hayır

bana böyle geliyor hangi sonuç çıkarsa çıksın çok bir şey değişmeyecek zaten ülkede.
Üzülerek söylüyorum 54/46 evetle geçecek gibi duruyor ne kadar istedilerse sonunda mutlaka elde ettiler ama yine de pes etmemek lazım ve mutlaka herkes oy kullanmalı ne olursa olsun oy kullanın bir oyu küçümsemeyin.
Burda algı yönetimi yapmaya çalışanlara aldırmayın aslında herkes oy kullansa işleri çok zorlaşır ama anketlerle insanların umutlarını yıkma operasyonu da yapılacak.
Katılım oranı çok az olacaktır zaten sonuç belli gitmeye gerek yok diyenleri duyar gibiyim ...
%40 çomar, %60 hayır şeklinde olacaktır.
Hayır %52
Evet %48.
%70 evet. %30 laikçi fino ve feto\pkk teröristleri
trafoya kedi girdi.

%50,5 malız biz

%37 hayır

%12,5 referandum ne baboli ya
aziz nesin'i birkez daha anacağımız oylama sonuçları olacaktır.

şu videoyu izlerseniz sonucun ne olacağını da az çok tahmin edebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=1iNtutTVfdY
mhp tabanı ters köşe yapar da pastaya %3 gibi bir rakamla girer ve akp tabanından da fazla değil %2lik bir kesim hayır derse, epey güldürür.

rez alın.
Genel seçimlerle referandumu kıyaslayan malları gösteren tahminler. Ak partinin %37 aldığı seçim sonrasında referandumu %58 ile geçtiğini bilmiyor ki adam. Yaş 12-13 olsa tamam kızmam da koca koca adamlarsınız amk.
güncel Önemli Başlıklar