bugün 318 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

1970 sagmalcilar kolera salgini

 1. 4 4
  70 senesinde temiz su kanallarına yanlışlıkla kanalizasyon borularının bağlanması yüzünden kısa sürede yayılan, 100'ün üzerinde ölüme sebebiyet vermiş, istanbul'daki ilk ve en büyük kolera salgınıdır.* semtin adının bayrampaşa olarak değiştirilmesinin sebebi ise sağmalcılar isminin bu salgınla birlikte anılmış olmasıdır.
  #869795
 2. 2 1
  istanbul da yaşanan ilk kolera salgını. Babamın 2 yaşındayken yaşadığı salgın. babaannem salgın patlak verdikten hemen sonra daha bebek olan babamı alıp bayrampaşadan derhal ayrılıp köyümüze edirneye gitmiş. Daha sonra ölen komşuları olduğu haberini almış. Korkutucu bir durum. iyi yırtmışlar diyorum şu an.
  Verilmiş sadakaları varmış.
  #28687202