bugün

hükümetin yüzünden bu duruma gelmiş ergendir. bre insafsızlar adamın babası düşük maaş alıyor, evini geçindiremiyorsa çocuk nerede yaşasın? ha senin maddi durumun vardı gittin evini aldın bilgisayarını aldın oturup sözlükte yazıyorsun akşama kadar. kendi rahatınızla yaşayın, başkalarının kararlarına karışmayın.
athinganoi ile benzer yanları fazla olan gençtir. ancak athinganoi gibilerin sabahtan akşama kadar başlık sıçıp geyik yapabilecek vakitleri vardır.
ailesiyle yaşamak zorunda olduğunu hissedendir. ailesindekilerin yükünü omzunda hissetmesinden ileri gelen durumdur.
(bkz: trolllük yapacağım derken kabak tadı vermek)
18 yaşından sonra aileyle yaşanabileceğini ispatlayan ergen.

edit: gülben ergen ile akraba olup olmadığını bilmiyorum.
ayı veya aslan yavrusu olmadığı sürece normal olan ergendir.
18 yaşından sonra ailesiyle yaşaması normal sayılabilecek bir durumdur.
Ancak bunun 30 yaşından sonrası ise tamamiyle ergenliğin ötesinde bir konudur...

(bkz: akıl geriliği)
(bkz: gerizekalılık)
muhtemelen işsiz ve üniversiteyi kazanamamış gençtir. ayrı bir eve taşınmak için hayırlı bir kısmetin çıkmasını bekliyordur.
(bkz: insanı suça teşvik eden başlıklar)
illa herkes 18 ini bitirince ailesinden ayrılıp dandik stüdyo dairede rahat rahat içip, rock dinleyip, kız sikmek zorunda olmadığı gibi, 18 inden sonra ailesiyle oturan insanları suçlamak büyük bir saçmalıtır.
(bkz: aldı sazı eline)
18 yaşına basar basmaz hadi bana müsaade demeyip ailesiyle yaşamayı tercih etmiş kişidir. eğer ergenlikten kurtulmak için evinden ayrılmışsa da ergenliği geç, adını söyleyecek kıvamda olduğundan şüphe duyulmalıdır.
hala üniversiteye hazırlanıyordur, ailesiyle aynı şehirde üniversite kazanmıştır yahut ailesi onunla beraber taşınmıştır okumaya gittiği yere. (bkz: ana yüreği)
türkiye'de kaç tane 18 yaşındaki genç ben gidiyorum diyerek evden ayrılıp kendi ayakları üzerinde durabilecek kapasitededir sizce ?
uyanın bir an önce, avrupa değil, Türkiye'de yaşıyoruz.
aile büyüklerinin sen 40yaşına da gelsen bizim gözümüzde hala minik evladımızsın sözünü düşünürsek türkiye de yadırganmaması gereken durum.* * *
sanalda saçma sapan tespitlerde bulunup da bunları konu haline getiren ergendir aynı zamanda.
(bkz: sözüm meclisten dışarı)
(bkz: klişe timi göreve)
ayıp ya aileyle yaşanır mı hiç? gelsin ben de kalsın ya ev arkadaşı aranıyor.
avrupa ile ilgili televizyondan gördükleri dışında zerre bilgisi olmadığını bilmeyen yazar kişisinin savunduğu tez ve başlık. avrupa'nın her yaptığı bokun doğru olduğunu savunan dar görüşlü, sabit fikirli insanın dile getirebileceği türden bir tanımı da içeren başlık.

bu tip insanlar arkadaşlarına dahi öyle yalan söylerler ki desteklidir. şu şekilde, bunlar acun firarda ile başlayan yurtdışı tecrübelerini şu sıralar stv'deki ayna programıyla devam ettirmektedirler ve bu zeka kıvılcımına sahip insanlar petronas kulelerini görseler malezya'da olduğunu unuturlar orayı da avrupa sanarlar.. gibi gibi özellikle 3-5 yıldızlı otellerde bunlardan çok görülür, görüldüğü an kaçılır.
türkiyenin yüzde doksanını oluşturan ergenlerdir.hele birde kız ise bu oran yüzde doksan dokuz nokta yedi civarıdadır.**
aptaldır...
18 yaşından sonra aileyle mi yaşanır hiç.
el ekmek tutmaya başlayınca unutmak gerekir anayı babayı, tekme atılmalıdır verilen tüm emeklere...
kapılmak lazımdır bir kıza, uğrunda köpek olunmalıdır bütün gençlik heveslerinin!
onu koşulsuz seveni bulacağını sanar çünkü o ergen.
yoktur koşulsuz seven anadan babadan gayrı... o bilemez bunu! çünkü atılmalıdır ya hayata! ayrılmalıdır ailesinden, çünkü 18 inden sonra anayla yaşamayı eziklik addeder kimileri...
seneler tez geçer, gider ana baba dünyadan! ergen de kimbilir kaç yaşındadır...
belki hala ergen, belki yolun yarısında...

pişmanlık doludur içi! yaşamadığı için onları doya doya...
kendisinin amerikada yaşadığını sanan ya da yabancı filmleri oldukça fazla benimsiyen bünyenin, 18 yaşından sonra hala ailesiyle yaşayan ergenlere dokundurmasıdır. * * *
toplumsal ve ekonomik şartların gereği ailesiyle yaşar. çamaşırlarını yıkayan sevgi dolu annesi, her gün sohbet ettiği babası vardır. sıcak ev ortamıdır. ha eve kız atmak mı? onu da üniversite ortamında zaten yapar.

yıllar sonra gelen edit: aileyle yaşamak artık sıkmaya başladı. eve de eskisi kadar kız atamıyorum. bu yeteneğimi kaybettim.*
türkiye sartlarında cok normaldir. sıkıyorsa git geçin ev bark kur bakalım. aileden ayrılmak biraz yurek bide para ister.
türkiyede yaşayan bir ergense çok normaldir. asıl anormol olan türkiyede yasayan 18 yasındaki bir ergenin ailesinden ayrı yasayabilmesidir. bir de ''avrupada şöyle, avrupada böyle, avrupada hedeee de huuude de hödöök''. demeyle aileden ayrı yasanılmıyor maalesef.
sorumluluk almak istemeyendir.
*
*
kira, 600TL.
elektrik faturası, 200TL.
su faturası, 250 TL.
yiyecek, içecek masrafı, 300TL ila 500TL.
internet, televizyon, ekstra harcamalar, 200TL.
+_____________________________________________
aylık ortalama, ~1700TL.

aile içinde, sahibinin aile olduğu bir evde, belki de birkaç seneye bir daha asla göremeyeceğiniz ve size can veren insanlar ile beraber yaşamanın bedeli, 0TL.

Kazanç, 1700TL. 10 ay içinde, 17000TL. 20 ay içinde, 34000TL. Yani, 20 yaşınızda; ailenizle birlikte yaşadığınız için - küçük bir işletme kurabilecek duruma gelebilme.. veya ayrı eve çıkıp, bok içinde yaşama..

zor bir seçim.*
tanım-
insan bile olamamış kişi, moron.