bugün

10 yaşındaki çocuklara bile satılıyor, buna bakıldığında yalan ötesidir.
gelmiş geçmiş en büyük yalandır. ben şahsen bizim çocuklara dal aldırıyorum. 25 kuruş. *
yalanın kralıdır. her türlü satılır.
sadece türkiyenin değil başka ülkelerin de uymadığı yasaktır.çünkü para her yerde tatlıdır.
ihlal edildiğinde nereye şikayet edileceği net olmayan kanun.

-aha yakaladım. utanmıyor musun ufacık çocuklara sigara satmaya. ben şimdi uçakla ankaraya, bakanlığa gidiyorum, sakın ha kaçayım deme sakın!
Kanunlara görede yasaktır , Yasağı delenlere bir defaya mahsus uyarı cezası verilirken, aynı suçu işlemeleri halinde yasa gereği 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ve idari para cezası verilir .
18 yaş üstü müşteri bulmak zorlaştı aksine.
küçücük yaşlarda babamıza alırdık sigarayı. sonra kendimize. parayla kolayca çiğnenen yasaktır.
devletin çıkardığı ve takip etmediği milyarlarca yasaktan biri.
baba bakkala sigara almaya gönderdiğinde gitmemek için söylenirdi bir zamanlar, işe yaramıslığı vardır.
denetimlerinin olmadığı karar.
minik minik veletlerin elinde sigara olduğunu düşünürsek işe yaramayan kural.
(bkz: şakacı)
bakkalda asılan süs yazı. dalga mı geçiyorsun alan nasıl alıyor?
görüntüde var uygulamada yok olan yasalardan biridir.
satıcının paranın tatlı yüzünü görmesi ile yalan olan bir yasaktır *
Genelde sokak bakkalarında görülen,artık klasikler arasında yerini bulan ve bakkal sahibine kurallara uyuyorum havası veren bir yazı.
uygulanması gereken önemli bir yasak.
parayı veren düdüğü çalar deyişinin bir örneğidir.
kayseride çocuk şubesi polislerinin bakkal, market, tekel bayi gibi sigara satan yerlerin önünde adeta pusuya yatarak uygulamaya çalıştıkları kural.
dostlar alışverişte görsün şaklabanlığı ile uygulanmaya çalışılan, güya 18 yaşın altındakileri kötü alışkanlıklardan korumaya çalışan uyduruk kural.

18 yaşın altı sigara içmek için çok gençtir, ama asılmak için hiç de genç sayılmaz; erdal eren'i anımsamak yeterlidir.

gençleri sigaradan korumanın, darağacından korumaktan daha önemli olduğunu gösteren bu göz boyayıcı yasayı çıkaranları da öpüp başa koyarlar.
şunu kabullenmek gerekir ki artık 18 yaşından küçükler dahada tiryaki.
ne yani sanayideki usta çırağına; "olm kap şurdan bi maltepe getir" diyemiycek mi?
nerde satılmıyo ? ağaç aralarında içen küçük çocuklar var.bazıları ona bile tenezzül etmiyo.*
(bkz: gözümle görsem inanmam)