bugün

ülkemizin nereye gittiğini gösteren vahim durum. uzun yazmayacağım, değmezsiniz, zaten okumuyorsunuz ki.

(bkz: hayaldi gerçek oldu)
(bkz: yıkılsın cumhuriyet)
(bkz: padişahım çok yaşa)
uyu ülkem, uyu'dur. ülke nereye gidiyor belli değil.
Başbakanın da etkilendiği haberleri basında yayılan olaylardır.
odtü'den bazı gençler bugün uzaya fırlatılacak uydumuzun açılışının yapılacağı alana giden başbakan'ı protesto ediyor.

bu insan müsveddeleri neyi protesto ediyor ? orada bir hizmetin tesis açılışı var, ülke adına yararlı bir iş yapılıyor kodumun ahmakları.

sonra neden polis gaz bombası, göz yaşartıcı atıyor diyorlar. ulan sizi sabah kadar soğuk kodeste dövseler yine de eksik kalır.
beyin kıvrımlarına soktuğum bir kaç mal tarafından yine şöyle yansıtılacak haberdir;

her güzel etkinliği sırf başbakana inat protesto ediyorlar.

ulan bre yavşaklar, adamların hakkı lan bu, kimi neyi ne zaman protesto edeceğini siz mi söyleyeceksiniz?
o kadar alışmış ki bu yavşaklar yönlendirilmeye, özgür bireyler gibi düşünüp, bağımsızlığın ve demokrasinin ne demek olduğundan bi haber koyun misali şartlandırılarak yaşamak artık onlar için bir vazgeçilmez.
kendi gibi mal olmayan insan evlatları ise onlar için korku veriyor sadece.

odtü polisin girebileceği bir bölge değilken 2500 polis tomalar cartlar curtlar panzerler ne demek? bu nasıl bir aymazlık? size atılan her taş, sıkılan her kurşun mübah, sizin hopa da yaptıklarınızı unutmadık, metin lokumcu yu katledişinizi unutmadık.

aynı taktiklerle olayla ilgisi olan olmayan fakat kafaları çalışan gençleri de susturmak istemenizin sebebi belli,
bir kısım yalama anlamasa da olayların perde arkası, oynanan oyunlar net.

sizi kışkırtıcı düzen bozuclar...
2500 polis ile okula gidilirse olay çıkması kaçınılmazdır.

hiç eleştirilmeyi hazmedemeyen, gençlerin "faşist abd, işbirlikçi akp" - "gün gelecek devran dönecek akp halka hesap verecek" sloganlarını duymak istemeyen, ne cevap vereceğini bilmeyen erdoğan efendimizin saldırısıdır. hayır madem odtü ye gidiyorsun sana sövecek olan bir kitlenin olduğunu da bilmelisin.

bu ülkenin gençleri seni sevmiyor erdoğan hatta senden nefret ediyor. Hemde senden nefret eden gruplar bu ülkenin en keskin grupları komünistler ve türkçüler. başın belada erdoğan.

son olarak şunu söylemek istiyorum eylem yapmak isteyen gençlerin bazıları mezun olduktan 10 yıl sonra sıkı birer kapitalist olacak. hatta 10 yıl sonra Erdoğan'ın halefine oy atacak. bu "neden böyleyiz" sorusunun-düşüncesinin cevabıdır.
başbakanın çok ayıp ettiği olaylardır.
hele bi izin iste bakalım sevgili tkplilerden, verecekler mi.
nedir o 2500 polisle odtü'ye gelmeler felan, ne gerek var polise, korkak mısın sen.
seni ve siyasi duruşunu sevmeyen odtü'lü karşıtların hayvan mı ki, polisle geliyorsun.
odtü'yü babayın çiftliği mi sandın ey başbakan da, öyle canın isteyince gidiyorsun.

sen sadece vergileri topla, maaşları, burs paralarını felan öde.
sen başbakanlığını bil. senin ne haddine odtü gibi aydınlık-çı bi yerde konuşmak felan.

(bkz: gazlı ve öfkeli)
çoluk çocuğun taşkınlık çıkarmasıdır. bre deyyuslar adam oraya niçin gelmiş? iyi yaptığı zaman alkışlamayı öğreneceksiniz. ha yarın tekrar eleştiririz.
Protestonun demokrasinin temeli olduğunu idrak edemeyenler tabii ki bu öğrencileri anlayamayacak.Zulme ve güÇlüye karşı direnmek hakkını aramak onurlu ve şanlı bir duruştur.Selam olsun ODTÜ'ye.
" uzaya uydu göndermenin bile başbakanı protesto etmek için kullanılabileceğini gözler önüne seren olaylardır, bu ülkede hiç iyi şeyler yapılmasın mına koyyim. uzaya uydu gönderdik lan, onun derdine düşün ibneler, her bokta başbakanı protesto etmek niye ?"

- olm uzaya uydu göndermişler, başbakan geliyomuş.
+ hadi ya bizim partinin göndermesi lazımdı o uyduyu, gidip protesto edelim mına koyyim.

- bu ülkede iyi bişey yapmayacaksın arkadaşım, millet bayram eder uzaya uydu gönderdik diye, bizimkiler başbakanı nasıl protesto ederim derdinde.
iyi uykular türkiye "durmak yok uyumaya devam. "
http://www.sendika.org/ya...146#.UNCFAkjgfzh.facebook

fotoğraflar için bu linke bakın empire totalwar benzeri sahneler var.
direnen odtü öğrencisi'nin adeta bir sauron edasında karanlık bir güç haline gelmiş tayyip karşısındaki minas tirith direnişidir.. (bkz: lord of the rings)
Şerefsizlerden farkı olmayan teröristler komunist öğrencilerin eylemidir.
Ulan yaprağım ülke adına çok önemli bir gelişme oluyor siz ne derdindesiniz ?
Sonra vay efendim bu ülke hiç gelişmiyor , amerika gibi olsak diye miyavlarsınız...
Alayınızı kübaya götürüp moskova odunuyla dövmek lazım.
başbakan resmen öğrencilere savaşa gidiyor 2500 polisin başka bir açıklaması olamaz.
okul bitip te parayı bulduklarında sosyalizm de neymiş, aman goministler mi ığğğhhhh yapacak gençlerin yaptığı eylemdir.
biber gazı, sis bombası, tazyikli su. Savaşa mı gidiyorsunuz? Bir silahlarınız ve mermileriniz eksik. Böyle müdahaleler yerine ufak ufak esprisi olan şeylerle karşılık verilmeli bence. Her polise 4 tane yumurta verilse hem olay kapanır hemde bu denli büyümez.
ODTÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Ferdan Ergut'un twitter hesabından;

"Olaylar şöyle başladı: 15.30'da öğrenciler Fizik'te toplandılar. Tayyip'in geleceği binaya yürümeye başladılar. Polis barikatına geldiğimizde barikatla aramızda yüz metreden fazla mesafe vardı. Daha arka sıradakiler henüz toplanmamıştı bile. Öğrenciler ne yumurta ne taş; hiçbir şey atmıyorlardı. Sadece slogan atıyorlardı. Ve demokratik haklarını kullanırlarken gaz bombaları üzerimize atılmaya başlandı. Ben ayrıldım ve ofise geldim. Ondan sonra elbette herşey bambaşka bir hal aldı. Kayıtlara geçsin: ODTÜ'de saldırı polisten geldi. Çocuklarımız evlerinde otururken gaz bombası yedi. Bu bir rezalet!"
bazı saçma yorumları görünce, "yazık bu kafaları yetiştiren beyinlere. ne oldu da, insanlıktan bu kadar uzaklaşabildiniz?" diyebileceğim olay.
neymiş efendim: göktürk uydusu uzaya gitmiş, neyin protestosuymuş. ah be zübük, sanki istenilen anda istediğin zaman başbakanı protesto edebiliyorsun da, "neden şimdi?" sorusunu sormaya hak görüyorsun kendinde.
bunların hepsi ileride kapitalist olacakmış: bunlara kısaca senin beynini s.kiyim demek istiyorum be sözlük. bu mu derdin? ileride ne olacakları mı bu adamların. diyelim ki öyle: bu sistemden olmamaya çalışıp bir şey değişmeyeceğine inanmalarına mı taktın(değişenler için soruyorum). eğer bu şerefsizlikse, sen zaten hiç bir çaba sarf etmediğin için kendini o şerefsizlik kategorisinde kaçıncı kata koyacaksın? kaldı ki, bu nasıl genellemedir. sen bana öyle olduğuna dair bir örnek sunarsan ben de sana karşı örneği veririm. eğer derdin değişmeleri değilse: insanların hayatlarını mahvettiğine inandığı insanları protesto hakkına dil uzatman kadar saçma bişey olamaz. sırf ben ileride portakal sevmeyen birisi olacağım diye, bugün çok sevdiğim portakalı yeme hakkımı elimden hangi mantıkla alırsınız.
bunların hepsi pkklıymış. sanki kütüklerine, sicillerine, fişlemelerine baktı da konuşuyor tipini s.ktiğim.
asıl sorun ne biliyor musunuz? devletin en saygın üniversitelerinden birindeki öğrencilerine bakış açıları. "eğitim şart" falan değil., biat etmek şart. biat etmezsen, benim gibi düşünmezsen ve bunu belli edersen ağzını burnunu kırarım, ebene atlarım diyen bir anlayış karşılıyor öğrencileri. gerisi hikaye. ha bir de haberi "tarafsız yayınlayan medya"mız var ki o ayrı mesele. öğrenciler taş atmışmış. insan düşünüyor "evet ntvmsnbc, çok haklısın. sırf taş atan öğrenciler var diye polisin içlerinde ses bombası da dahil olan bombaları kullanması çok mantıklı" diye. bu adeta pandik attı diye adam s.kmektir.
azgın_tayyeap_moskof_köpeklerini_hardcore_sikiyor.avi isimli videoya sahip gösteriler ve olaylar dizinidir. Sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı aklınca devrim !! in kalesi odtüye sokmak istemeyen ahmakların bok yemesidir.
Odtüyede girerim ayaktada sikerim fikrinin vücut bulması halidir.
Başbakanı sevmem yalnız bu sosyalist piçlerede uyuzum , vurun kahpeye.

Edit: Hatalarımı görmek için silmediğim entry olarak burada kal. insanın fikirlerinin değişmesi için yıllara ihtiyaç yokmuş.
planlı bir protesto olmayıp, polisin önlem amaçlı müdahalesinden sonra büyüyen bir protesto olduğunu anlamayacak kadar öküz ve yandaş olanlarca net anlaşılamayan olaylardır.
sözlükte ne kadar kör şerefsiz olduğunu görmemi sağlayan olaylardır. bunun bir polis dehşeti olduğunu anlayın lütfen, çünkü bu olay sadece odtülünün değil, sizlerin de başına gelecektir elbet! iktidar değişse, isimler değişse bu polis şiddeti değişmeyecek, önemli olan bu. bir arkadaşımın yazdığı yazıyı paylaşıyorum burada;

"Bütün direnişler zaferle sonlanmamıştır belki ama bütün zaferlerin temelinde direniş vardır."
18 Aralık 2012 tarihine dair hatırlayacaklarım Göktürk-2'nin uzaya fırlatılması değil, "ORTA DOĞU" Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği binasında 2 saat boyunca hayatımda ilk defa bu denli yoğun bir şekilde biber gazına maruz kalarak mahsur kalmam olacak. Dersten çıkıp eve gidecektim fakat bu mümkün olmadı çünkü bina dışına çıkmak imkansızdı. Bu süre zarfında Endüstri Mühendisliği Bölüm başkanının ve sekreterinin ofisine(2.Kat), öğrencilerin ve çalışanların yani insanların bulunduğu kantine(zemin), bilgisayar laboratuvarına, çalışma salonlarına(3.Kat), 3-5 kişi yürüyen öğrenci gruplarına, otoparktaki otomobillere ve binanın etrafına atılan sayısız biber gazı ve ses bombası güvenlik güçlerinin ne denli zıvanadan çıktığının, toplu bir şekilde akıl ve mantık dışı hareketlerde bulunduklarının bir göstergesidir. Öte yandan bilgisayar laboratuvarındaki görevli kadının astım krizine girip nefessiz kalmasını ve baygın bir şekilde dakikalarca ambulans beklememizi, sağlık görevlilerinin müdahalesi sonrası bilincinin açılmasını, sonrasında hastaneye götürülmek üzere ambulansa bindirildiğini fakat ambulansı dahi hedef alarak atılan biber gazlarını da unutamayacağım. Bu olaya tanıklık etmem aklıma Çayan Birben'in ölümünü getirdi, biber gazı astımlı insanların ölümüne sebebiyet verebilir. Bunları buraya yazma sebebim de birinci ağızdan işin aslını öğrenmenizi istememdir. ODTÜ'de zaten herhangi bir eylem için toplanan öğrenci sayısı 50'yi geçmez hadi bugün 200 öğrenci olsun. 3500 Polis, 105 Koruma, 8 TOMA, 20 Zırhlı araçla gelmek neyin nesi? Bir okul binasına ve çevresine 100e yakın bombayı neden atarsın? Ana akım medyada belki yine ODTÜlü marjinal gruplar, terör örgütü mensupları vb kişiler olay çıkarttı diye göreceksiniz fakat daha öncekilerden biraz daha farklıydı bu. Sanki güvenlik güçleri olay çıkartmaya gelmişlerdi, sanki değil direk öyle aslında. Son olarak, bu topraklarda yaşayan herkes er ya da geç biber gazını soluyacaktır.
Gözlerim hala ağlamaklı... 12 Mayıs Kadıköy- 14 Temmuz Diyarbakır- 18 Aralık ODTÜ
odtü rektörünün bile yaşanan polis şiddetini kınadığını belirten açıklamasını kulak ardı edip, iktidar köpekliği ve yeminli solcu düşmanlığı yüzünden aklını ve mantığını yitirmiş insan kılıklıları tekrar gün yüzüne çıkaran olaylar.
bunlar ancak meydanlardan, üniversitelerden, fabrikalardan yalnızca padişahlarına "hoşgeldiniz efendimiz!" sesleri çıktığında memnun olurlar. bundan başkası hep "terör"dür, "vatan millet düşmanlığı"dır.

ama yalan ve yağma üzerine kurduğunuz ve güvendiğiniz saltanatı bu ülkenin gençliği başınıza yıkacak.
bu ülkenin emekçi halkı memleketine sahip çıkacak, diktatörlere boyun eğmeyecek.
komünistler böyle. haftanın belirli günleri sopa yemeden rahat edemiyorlar. *
yaşanan olaylarda çok sayıda öğrenci üyesi atılan sayısız gaz bombasından etkilenen türkiye komünist partisi, merkez komitesi vasıtasıyla şöyle bir açıklama yapmıştır:

"Göktürk uzayda, Patriot’lar Türkiye’de, Gençlik ayakta

Patriot füzelerini ve eşlik eden 1200 yabancı askeri meclise bile sormadan ülkeye buyur eden Başbakan, bugün ODTܒde yaşananların da sorumlusudur. Orta Doğu’da savaş çığırtkanlığı yapan hükümetin Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ni savaş alanına çevirmesi manidardır.

ODTܒlü kardeşlerimize geçmiş olsun diyoruz.

Göktürk – 2 Çin’den uzaya fırlatıldı. Ufku, teknolojide mutlak bir dışa bağımlılıkla, uluslararası siyasette ABD’nin taşeronluğu ile sınırlı olan, ekonomiyi kaynağı, ülkeye giriş şekli belirsiz körfez parası ve iran’a altın ihracatı ile ayakta tutan AKP hükümeti, bunu Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yaptığı gazlı gövde gösterisi ile kutladı.

Bugün ODTܒde yaşananlar ülkemiz için bir utanç, hükümet içinse bir rezalettir.

Bilim düşmanlığını künyesine kazımış, eğitim politikaları imam Hatip okulları açmakla sınırlı bir hükümetin başbakanı köklü bir bilim kuruluşuna savaşa gider gibi gitmiştir.

Bir üniversite bugün işgal edilmiştir: 2500 polis panzerlerle ODTܒyü işgal etmiştir.

Orta Doğu’nun savaş çığırtkanları, Patriot füzelerini meclise bile sormadan ülkeye buyur edenler bugün ODTܒnün bir savaş alanına çevrilmesinin de sorumlusudur.

ODTܒlü gençlere geçmiş olsun diyor, ülkemizin aydınlık yüzü gençlerini Orta Doğu’nun savaş baronlarına teslim olmadıkları için kutluyoruz."