bugün

geceleri en rahat uyku uyuyabilecek insanlardır, başımızdaki belalarda bir gram veballeri yoktur. allah onların öngörüsünden razı olsun.

bilgi notu: yerel seçimlerde bir defaya mahsus oy vermiş ve en büyük pişmanlığı bu olan yazar.
Babam geçmişte (demirele, ecevite, mhpye) farklı partilere oy vermiş ve kimseyi aşırı desteklememiş biri.
hayatında sadece ve sadece bir kez genel seçimlerde (2002'de) akabeye oy vererek tek başına iktidara taşıyanlardan olmayı hayatının en büyük hatası olarak görüyor.
Benimdir. Çünkü din tüccarı, koltuk sevdalısı, ülkesini parsel parsel satan bir partiye oy moy yok.
Elhamdülillah öyle hataya düşmedim. O utançla yaşayamazdım.
bizim zamanımızda anap vardı, shp vardı, mhp vardı ben hiç partimi değiştirmedim valla.
Benimdir. O nedenle vicdanım son derece rahat.
Vereceğimi sanmıyorum.
Bu şerefi taşıyorum çok şükür.
yaz beni de arkadaş.

bunlara oy veren eller kırılsın!
Türk olduğumdan, benim için normal bir durumdur.
Kanımda arap kanı olsa farklı düşünebilirdim.
Vatan sevgisini her şeyin üstünde tutmuş yazarlardır. Hepsinin gözlerinden öperim.
gururla söyleyerek benimdir.

akp zihniyeti 18 sene önce de aynıydı. islamcı kafadan bu memlekete zerre fayda gelmemiştir, gelmez de.
atatürk'ün çizgisinden şaşmamış kaliteli yazarlardır.
Bebelerdeki vatan sevgisi ölçüsü akp ye oy vermemek amk.

Beyinsizler sürüsü.
siyasetcilerin hepsinin birbirinden bk oldugunu dusunup tek adam kurultaya giden partilere oy vermenin bos oldugunu dusunun kisidir diycem ama tum parti liderleri oy atmayani soyle yapalim diye agzindan salyalar sacarken oy atmamakta bir siyasi tavirdir diyerek oyumu almisti reyiz... sayesinde ceza yemiyecegimi bilerek rahat rahat uyuyorum secim gunleri...
ben atatürk devrimlerini her şeyin ötesinde tutan, din-inanç ayırmaksızın özgür bir ülkede doğmuş, kuvayi milliye ruhuyla ailesinde rakı içenin, namaz kılanın da olduğu bir birey olarak bu insanları ve tohumlarını hiçbir zaman benimsememiş bir türkiye cumhuriyeti bakın altını çiziyorum "cumhuriyeti" vatandaşı olarak bu insanların, ortadoğu bataklığına sürükleyen, büyük ortadoğu projesinin eşbaşkanlarına, bu vatanı satan hiç kimseye oy vermediğim için şükürler olsun.

bugün şehitlere içim yanıyorken acaba bazılarının vicdanları ne durumda merak ediyorum.

orduyu yok eden, cemaatlere peşkeş çeken, arap bedevilerine yok yere vatandaşlık satan, milleti vergilerle .ikmesine bugüne kadar kim vesile olduysa da hakkımı da helal etmiyorum.
(bkz: onurlu insanlar)
Benimdir.

Bile bile bunlara oy vermek mi ? Tarzım değil.
Ben verdim ..

Ama her hatanın bir dönüşü vardır.

Tevbe ettik sonra..

Şimdi bir eyt li olarak asla diyorum..
Vermedim verirsem sandığa pusulayı atan Sağ kolum kopsun amin.
hayatımda bir kere oy kullandım onu da chp ye verdim.

içim rahat.
Beni gururlandıran hayatımda yaptığım en doğru iştir vicdanım rahat kafam rahat nasılsa ilerde keşke demeyeceğim pişmanlık duymayacağım ...
Söylememe gerek var mı?

Fakat arada oy verip, sonradan dönmüş olanları daha çok taktir ediyorum. Hatalı olduğunu kabul etmek büyük bir erdemdir.
Vicdanları en rahat olan kişilerdir.
Hiç vermedim. Asla da vermeyi düşünmüyorum.