bugün

bende bir şeyler eksik diyordum. meğersem bugün astsubaylar günüymüş, şimdi tamam oldum. kutlu olsun bari.

anlamak isteyenler ve merak edenler için;

http://tr.wikipedia.org/w...stsubaylar_G%C3%BCn%C3%BC
ask.fm'deki atarlı ergenin teyzesinin kocasının, yani eniştesinin katılacağı gündür.

böyle bir şeyi duymamıştım ama eğer varsa, kutlu olsun.
Başta tüm şehit astsubaylarımız olmak üzere, şanlı ordumuzun yiğit astsubaylarının bu gününü kutlarım. Saygı,minnet ve rahmetle....

(bkz: Ömer halisdemir)
görsel
ülkemizde cefakar ve vefakarca hizmet etmiş ve etmekte olan tüm astsubaylarımızın dünya astsubaylar günü kutlu olsun. aziz ve kutsal şehitlerimizin mekanı ışıklarla dolu cennet bahçeleri, gazilerimizin hayatının huzurlu ve mutlu olmasını temenni ediyorum. dünya astsubaylar günü kutlu olsun.
Astsubayların aq. Hiç sevmem şerefsizleri, şu ana kadar 1-2 tane iyi gördüm, geri hepsi yavşaktı. PKK ile mücadele eden astsubaylarımızı tenzih ediyorum, benim kastettiklerim alay, tabur da vs. bir bok yapmayıp beleşden maaş alan astsubaylar.
Dünya astsubaylar günü de mi varmış yahu.
Neyse, Babacan başçavuşlar başta olmak üzere hepsinin kutlu olsun. Toy astsubaylar biraz şey oluyor ama onların da kutlu olsun madem, erlerle uğraşmadan olgunlaşmaları dileğiyle.
uzun dönem Çavuşlar olarak biz de gün istiyoruz. Hakkari’de ırak’ta ömür çürüttük o kadar.
iade-i itibarımız tez elden tarafımıza teslim edilmeli.
askeriyenin belkemiği olan grubun günüdür. ben de ilk defa gördüm kutlu olsun. bir günlüğüne sıra ile bölük/tabur komutanı falan olsunlar bari lan adamlar o kadar emek veriyor başçavuş oluyor kollarında çubuk koyacak yer kalmıyor ama 20 li yaşlarındaki adam geliyor komutanım diyorlar. bir günlüğüne şey edilsin tüm kademelere başçavuşlar geçsin bari. o iki üç pırpırlılar hariç onnar fena oluyor *
bu vesile ile kuzey Irak'ta görev yapan tüm astsubaylarımızın günü kutlu olsun.
görsel

Türk Silahlı Kuvvetlerinde astsubaylık vazifesinden emekli olan Yüksel Binici’nin başlatmış olduğu çalışmalar sonucu Dünya Astsubaylar Günü olarak kabul görmüştür. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Yönetim Kurulunun 19 Mart 2012 tarihinde yaptığı toplantıda Yüksel Binici'nin Genel Başkan Yardımcısı olarak yaptığı teklif üzerine 17 Ekim tarihlerinin Dünya Astsubaylar Günü olarak kutlanması kararı alınmıştır.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'nin kuruluş günü 17 Ekim 1984 olduğundan dolayı bu tarihte kutlanmaktadır.

17 Ekim 2012'de tertip edilen ilk kutlamada astsubay konularının ele alındığı panel düzenlenmiş, astsubay ve eşlerinin hazırladığı resim ve fotoğraf sergisi açılmış, TEMAD Kupası at yarışları koşulmuştur. Emekli Astsubay Mustafa Yıldız'ın dünya bisiklet turu ve Büyük Ankara Yürüyüşünün yanı sıra 2011 Eurovision Şarkı Yarışması birincisi Azerbaycanlı sanatçılar Nigar Cemal ve Eldar Kasımov'un katılımı ile büyük konser icra edilmiştir. Benzer programlar sonraki senelerde de icrâ edilmiştir.

https://tr.m.wikipedia.or...im_Dünya_Astsubaylar_Günü
vatan icin mucadele eden, hayatini adayan tum astsubayların gunu kutlu olsun. var olun.
Görevini layıkıyla yerine getiren astsubayların bu günü kutlu olsun.
Sadece Türkiye'de kutlanmaktadır.
Ordumuzun temel unsuru astsubaylarımızın günü kutlu olsun.
güncel Önemli Başlıklar