bugün

evcilik oyunun güncellenmiş hâlidir.
hayatı yedi sekiz yıl geriden yaşadığımı gösteren acı gerçektir. ben sevişecektim ama ortam müsait değildi. valla. istekliydim çünkü hatırlıyorum. ah ah...
25 yaşında elizabetçiden bin kat daha iyisini yapan ergendir, helal olsun.
çok doğru bir gerçektir. geçen hafta 16 yaşındaki erkek kardeşim kendi yaşıtı kızla neler yaptığını bana anlattı. şerefsiz bir de ballandıra ballandıra anlatıyo sanki çok dinlemek istiyorum da.
(bkz: sen bu yazıyı okurken birileri sevişiyor)
iğrençliktir. o küçücük çocuğun yapması gereken şey değildir. tamam cinsel isteğin üst seviyede olduğu bir dönemdir ama o yaşta yapılan her şey cahilliktir. sonradan pişman eder. pişmanlık da zordur. o yaşlarda kendi halinde olmak en iyisidir.
Acı ama gerçektir. Bundan 5-10 yıl öncesine kadar değil sevişmek el ele tutuşmak bile 16 yaşındaki çocuklarımızın akıllarına gelmezken artık televizyon ve popüler kültürün dizi film şarkı sözleriyle bunu beyinlerine kazıyıp sanki iyi bir şeymiş gibi göstermesi vahim bir durumdur aslında tabi toplumumuz bunu içten içe öyle bir özümsemiştir ki farkında değilizdir. peki suç kimin? Bu şekilde yayın yapanların mı yoksa filtreden geçirmeden izleyen dinleyen ya da okuyan biz halkın mı? unutulmamalı ki her şeyin bir yaşı bir zamanı vardır.
Liselidir liselilerle sevişir, hükümsüzdür.
lise öğrencisi kızların menfat için 40 50 yaşındaki öğretmenlerine oral seks yaptıklarını duyduktan sonra bu gerçek eğer sevgilileriyle olan bir şeyse gıkımı çıkartmayı düşünmem. bırakınız bari saflıklarından yapsınlar.
elleriyle seviştiği gerçeğidir.
yakında bakir hatun bulmak için ilköğretim okullarına bakılacağı gerçeğinin yanında çok önemsenmeyen gerçektir.
12 yaşında evlendirilip, 13 yaşında hamile kalan kızların yaşadığı ülkemdeki bir gerçek.

doğuda da batıda da 16 yaşında gençler sevişebiliyor.

bir tarafta baskı, zorlanmışlık be bilinmezlikle gelen bir ilişki. resmi nikahı bile olmayan 2 "evli" gencin ne yaptığını bilmediği yaşta "uygun" görülerek seviştirilmesi.

diğer tarafta merak, ergenlik ve heyecanla gelen bir ilişki. 2 sevgilinin gizli saklı "uygunsuz" olarak nitelendirilen davranışı.

ikisi de yanlış fakat hangisi daha yanlış, bir düşünmek lazım.

en azından isteyerek yapsınlar, doğru ya da yanlış. en azından kendilerince bir karar vermiş olsunlar.
kızın eteği açıldığında erkeği kızın yanına oturup yanlışlıkla bacaklarına ellemesidir.
insanı kahredendir,gelecek adına ve gençlik adına endişelendirendir.
o yaşlardayken bu ve benzeri sözlere inanmazken ilerleyen yaşımla beraber çevremde o yaşlarda yiyişen liseli bebeleri görünce gençliğime yanmama neden olan gerçek. harbiden ot gibi yaşamışız.
ergen psikolojisi hor görmemek lazım....
şarılacak bir durum değil. 16 yaşında biz de sevişiyorduk.
-gençler sevişebiliyor mu yahu?
-hanım bizim oğlan nereye kayboldu yine?
bize nedir.
hatta size nedir.
isteyen istediğini yapar, gençler yaptıklarının sonucunu kendileri görecektir sonuçta.
kiminle diye sorası gelir insanın.
(bkz: durum vahim doktor bey)
bize giren çıkan olmadığı gerçeği kadar gerçektir.
kaza kurşunu riski yüksektir ve sakıncası bünyede fazladan tahribata yol açar. dikkat ediniz.
(bkz: korunun gençler)
toplumun yozlaştığının acı gerçeğidir , eğitimsizliğin ürünüdür.