6

16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu

entry 337 galeri 51 video ses 1 iyilertrends
  1. 303.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1369779/+
    (bkz: 7 kasım 1982 referandum sonuçları) *
    #36109809 :)
  2. 304.
    sonucu hayır olacaktır, aşırı derecede eminim bundan.
    #36109826 :)
  3. 305.
    Milli duruşun sergilendiği seçimler olacaktır. Akp mhp ve bbpnin ortak ittifakı gözlerimi dolduracak. 15 temmuzdan sonra bir destan daha yazacak gibiyiz. ilk defa bu kadar bütün hissediyorum ülke adına. Halk ve devlet arasındaki ilişki süper gidiyor bana göre.
    #36111696 :)
  4. 306.
    Bütün hissedilen bir referandum. Milliyetçi partilerin hepsi sandıkta evet oyu atacak. Bu bile bana ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor dış mihraklara karşı. Ülkedeki her türlü alanda gelişeceğiz bu sistemle. Milli duyguların hissedildiği bu dönemden iyi yararlanmak lazım ülke adına. Çok büyük işler başarabiliriz ve asla yıkılmayacak bir temel atarız. 16 nisan 2017 yenir bir çağın başlangıcı adeta.
    #36111972 :)
  5. 307.
    bu ne yahu?

http://www.star.com.tr/gu...ittirdilar-haber-1200470/
    #36113194 :)
  6. 308.
    Ya yağar, ya yağmaz.
    #36113294 :)
  7. 309.
    istemiyorsanız hayır diyebilirsiniz. Ama tecavüze uğramanın bile yasallaşmasını istiyorsanız siz evet diyin.
    #36113308 :)
  8. 310.
    Hayır'ın önde olduğunu ve akp'lilerin bu sebeple giderek gerilirken kılıçdaroğlu'nun rahat olduğunu düşünüyorum.

Algı operasyonu amacıyla yapılmayan akp'nin dışarıdakilerle paylaşmadığı anketler bile evet'in önde olduğunu gösterebilir. Aynısını clinton için de demişlerdi. Ama seçmenlerin asıl kararlarını gizlediği, bunu açıklamaktan çekindiği sonradan ortaya çıkmıştı.

Şu anda hayır demek toplum baskısına maruz kalmak demek. Ama sandık başında herkes vicdanıyla başbaşa olacak. Umarım ki akp ahlaksızlığı yeteri sayıda vicdana işleyememiş olsun.
    #36113321 :)
  9. 311.
    Evet diyeceğim referandum. Kemalistlik yaptığını zannedip inönülük yapan arkadaşlara karşı evet diyeceğim. pkk nın hayır oyuna karşı evet diyeceğim. Bunlar 10 yıl öncede aynı şeyi söylediler şimdide söylüyorlar hiç biri tutmuyor.. Yalanlarını bir kez daha boşa çıkartmak içni evet diyeceğim
    #36122286 :)
  10. 312.
    Direkt Amerikayı kopyalamadık yada Fransa'nın yarı başkanlık sistemini. ikisinden de aldık kendimize göre bir başkanlık sistemi yarattıık. Türkiye tipi bir sistem. Bu sistem 20 yıl sonra bir çok kardeş ülkemizde ve komşu ülkelerde kullanılabilir. Doğru uygulanan politikalarla ülke zaten roket gibi yükseliyor. Başkanlık sistemi tamamen biri göklerde çıkartır.
    #36123111 :)
  11. 313.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1371188/+
    #36125219 :)
  12. 314.
    evet çıkması halinde aynı adamın bir ilde hem iktidar partisi il başkanını, hem de valiyi atayacağı bir sistem gelecek.

bakın misal şöyle:

erdoğan başkan oluyor; şeyh said'in kürt devleti isteyen torunu muhammet dara acar'ı il başkanı olarak atama kararı veriyor, üstüne şeyh said'in torunlarıyla savaşsın diye polis kökenli birini vali tayin ediyor.

bunun ortaya çıkaracağı istikrarsızlığı gözlerim şimdiden görebiliyorken mantık gereği hayır diyeceğim.
    #36125320 :)
  13. 315.
    tayyip iyi bir parti başkanı olabilir ama devlet adamlığında yetersiz.

suriye meselesinde, fetullahçılar konusunda, pkk açılımında nasıl ters köşeye yatırıldığını anlayamıyor. dersler çıkarmıyor.

başkanlık konusu da kendisine ve bu ülkeye hazırlanmış enfes bir tuzak. bunu göremiyor.
    #36127134 :)
  14. 316.
    Türkiye'nin ve 2000 yıldır bağımsız olan türklerin bağımsızlığını kaybedeceği referandumdur. Kesinlikle ewet çıkacak eminim, çünkü:

CIA eski Türkiye şefi, Paul Bernard Henze'nin 2006'da Beyaz Saray'a sunduğu Türkiye raporu:

"Türkiye'nin bu şekliyle, Amerikan politikalarının yanında olacağından emin olamayız.

Ülkeyi kuranlar, denetim mekanizmasını çok sıkı tutmuşlar. Hükümeti ikna ettiğimizde Meclis; Meclis'i ikna ettiğimizde, ordu; orduyu ikna ettiğimizde yargı karşımıza geçebiliyor.

Eğer Amerika'nın çıkarı Türkiye'de bir federal devlet kurulması ise mutlaka ve öncelikle yargı, ordu, Meclis ve hükümeti tek elde toplayan başkanlık rejimine geçilmelidir.

Bir kişiyi ikna etmek, birbirini denetleyen yapıyı ikna etmekten çok daha kolay olacaktır. Eğer o bir kişi Amerikan çıkarlarını yardım etmek konusunda tereddüt ederse, bir kişi üzerine kurulmuş yapıyı yıkmak Amerika için sorun olmaz."
    #36127182 :)
  15. 317.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1371507/+
    #36129183 :)
  16. 318.
    Anketlerde evet oyu fark atıyor adeta. Halk kararını çoktan vermiş aslında. Bu seçimlerin milletin iradesiyle olması güzel. Karşılıklı güven duygusunu yükseltir. Güçlü halk güçlü Türkiye demektir. Halk başkanlık istiyor
    #36130933 :)
  17. 319.
    Anketler vatanını milletini seven adamın ne kadar çok olduğunu gösteriyor bizlere. %80 evet nerdeyse bütün anketler. kıyı kesimlerde bile %60 evet çıkıyor.
    #36131498 :)
  18. 320.
    Sonuna kadar Hayır.
    #36131522 :)
  19. 321.
    Erdoğan %52 evet çıkartırsa zil takıp oynayacak bazı mallar %80 diyor.

Kararsız kesim hayır derse hayır çıkar. Evet derse evet.
    #36131538 :)
  20. 322.
    Korkarım evet gelecek. insanlar bugün maaşını alabiliyor, kirasını ödeyebiliyor. Ötesini düşünmüyor. Günü gününe yaşayarak, bugünden geleceğini harcıyor.

Milletler, bazı şeyleri belalar yaşayarak öğrenir. Atatürk bu belaları yaşamadan bize belki anadolu insanının o güne kadar hiç talep etmediği özgürlükleri verdi. Ve biz, anadolu insanı, belki ulusal bağımsızlığımızı savaşlarla bedeller ödeyerek kazandık ama, kişisel hak ve özgürlükler adeta bize "dayatıldı", bize fazla gelse, biz istemesek bile.

Bu tepeden inmeliğin sancılarını bugün çekiyoruz işte.

Daha da çekeceğiz gibi görünüyor. Çünkü bir şeyin değerini, onu kaybedince anlıyoruz.

Edit: umarım yanılırım.
    #36133029 :)
  21. 323.
    vatanını milletini ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü isteyen herkesin "hayır" demesi gereken referandum.
    #36133046 :)
  22. 324.
    akp'nin senden benden aldığı vergilerle, devletin tüm olanaklarıyla korkunç bir biçimde propaganda yaptığı referandum olmaktadır. bilmiyorum sanırım yıllar sonra kara bir leke olarak gösterilecek bugünler.

medyada hayırcılara yer verilmiyor, her türlü saldırı, hakaret ve türlü yıldırma politikalarına karşın halen korkuyorlar.

anketler %60 evetmiş, hadi lan oradan.
    #36133116 :)
  23. 325.
    Kendi mahallemde anketini yaptığım referandum.

Sonuçlar:

Evet: %27
    Hayır: %28
    Ak Parti: %45
    #36134129 :)
  24. 326.
    Bakıyorum Yumurta hesap sahibi aktroller yine yaygara yapmışlar.
    #36134145 :)
  25. 327.
    Hayırcılar , iyice umut edin , mesela hakan bayrakçı ( sonar ) %51 ile hayır önde diyor ; sarılın bu umuda , inandırın kendinizi ki 16 nisan akşamı hüsranı iliklerinize kadar hissedebilesiniz.
    #36135368 :)

Advertisement Advertisement
Advertisement