bugün

2016 avrupa şampiyonası a grubu sonuncusunun, büyük ihtimalle belli olacağı karşılaşma olacaktır.
denk güçlerin mücadelesi.
kim kaybederse üzüleceğimiz maç..

kardeş kazakistan'a karşı kardeş türkiye. zor seçim.
kazakistan'ın fark atıp yeni türkiye milli takımının amını götünü dağıtmasını istediğim maç. ruhsuz ibnelerin gideceği yok bu futbol aleminden ama belki bir süre daha can sıkıntısı yaşatır.
maçı yayınlayan kuruluş tarafından kader maçımız, bu maçı kazanamazsak her şey biter diye reklamı yapılan maç. ne günlere kaldık amk. *
banko kazanırız diyemediğimiz maç.
parçala kazakistan terim in kökünü kazı. defolsun gitsin bu takımdan.
1 asya, 1 yarı asya takımın avrupa elemesı macıdır.
(bkz: ahımız var hocam)
kazak soydaşlarımızın bu maçı kazanıp mutlu olmasını istiyorum.
türkiye ölmüş de ağlayanı yok amk zaten bari onlar alsın.
arkadaşlar rüya görmeyin Türkiye bu maçta çok zorlanacak.
faroe adaları yunanistanı yendi.
artık futbolda basit takım yok.
hele hele bu kadar kötü futbol oynarken, işler çok zor!
tahminim:
bu maç 1-1 berabere biter.
1-1 bitecektir. bu da fatih terim'in gidişi için bir ön ayaktır.
2-1 turkiye alir cok zor mac olucak.
2-1 veya 1-0 bitecek olan mactir.
kesin yeneriz denilemeyen aksine \'\' ulan yenilir miyiz\'\' sorusunu çokça akla getiren maçtır.
valla onu bunu bilmem de maç başlar başlamaz yıldırım demiören'e hak ettiği tezahürat yapılmalıdır.
edit: artık iş trollüğe döndü beyzadeler sayesinde.
eğer kazaklar bizi kendi sahamızda yenerse muhtemelen fatih terim'in istifa edeceği maç olacaktır.
kazakistan'ı destekleyeceğim karşılaşma.
Bu dönemde sorumlu mevkiiler de olup da olumsuzluk sonucu istifa eden biri oldu mu? Şu son bir kaç ayda iş cinayetlerinde yüzlerce insan öldü sorumluluk hisseden oldu mu? O yüzden 5 yesek fatih terim rte istediği sürece orada kalır.
brezilya maçından önce yazdım aynen tekrar edeyim.

kaybederlerse bir tanesi dahi istifa etmez.

ne taratore, ne tüpçü ne de bir başkası...

istifa onurlu bir müessesedir ve onur da "yeni" türkiye'de kimsede olmayan bir özelliktir...

milli takımının başında fatih terim'in, futbol federasyonunun başında yıldırım demirören'in, yürütmenin başında ahmet davutoğlu'nun, cumhurun başında recep tayyip erdoğan'ın olduğu ülke yerine kazakistan'ı destekleyeceğim karşılaşma. kazaklar kardeşimizdir.

not: kazaklar türkleri sevmez rererö muhabbeti yapanlar var...

ben hiç hamile karısının yanında alış veriş yapan silahsız bir türkü ensesinden vuran kazak duymadım...

siz duydunuz mu?
kazanalım ki tüpçü ve terim sanki euro 2016'ya katılacakmış gibi saçma sapan umut mesajları versin istediğim maç. nasıl olsa çekler ve hollanda elimize verecek deplasmanda.
bir milli maçtır. milli maç arkadaş. eskiden nasıldı ? bütün türkiye tek yürek olur, türk milli takımını desteklerdi. kazansa da kaybetse de desteklerdi.
milli takım kötü mü oynuyor ? fark etmez. ben türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım ve türkiye' yi destekleyeceğim. siz hiç ingiliz milli takımını destekleyen bir iskoç duydunuz mu ? brezilya' ya karşı oynayan arjantin milli takımını destekleyen bir brezilyalı ? yok arkadaş, sadece tek milli takımımız var. unutmayalım.
türklerin kesinlikle puan alacağı maçtır.
trabzon'dan kazakistan'a 1 kamyon hamsi yollarsak kazanma şansımızın artacağını düşündüm milli maç.
kök tengri'nin rengini taşıyan türklerin kazanmasını umduğum maç.