bugün

Kendi vatandaşı corona belasından kırılan türkiye'nin satın alıp bağış yaptığı aşı sayısı.
Sözün bittiği yerler o kadar gerilerde kaldı ki!
Kim, kimin malıyla hava atıyor.
ayranımız yok içmeye aşı dağıtıyoruz istemeyene.
Benim vergimle alınan kısmı haram olsun.
Her güçlü ülkeye örnek olması gereken bir eylemdir.dsö aşılara ulaşamayanlar var güçlü ülkeler yardımcı olsun diye bas bas bağırıyor.

Aşı gelince "aşı olmayacağım" diye burun kıvıran muhalefet,şimdi de aşıların başka ülkelere gitmesi konusunda hazımsızlık sahibi olmuş.kendilerine sorarsanız aşı yok he.
bir kuruş hakkım var ise haram zıkkım olsun. daha ben aşılanmamışken eldekini dağıtana da bu kadar hakkımız var diye düşünüyorum.

geçin bu "güçlü ülke" zırvalarını da bir zahmet. güçlü ülke örnek olur diğerlerine doğru, ama önce kendi nüfusunu aşılar, kendi insanı için önlem alır sonra bunu yapar.
" bizde ümit yok bari siz kurtulun" gibi.
kendi vatandaşına yettiremeyen hükümetimizin belli bi miktar libya ya bağışladığı.

yav önce bi caminin içini ihya et, sonra artarsa bol bol bonkörlük yap.

ama olmaz içerdekiler fakirlikten, hastalıktan kırılsın,

sen libya ya aşı yolla bilmem nerenin dış borcunu ödemesine yardım et,

hep hava civa amk.
büyük resim görme uzmanı ak kefenli kardeşlerimiz gelmeden eleştirilmesi gereken konudur. onlar geldiklerinde aslında libyaya aşı bağışlayarak reyisin nasıl büyük bir oyunu bozduğunu falan anlatırlar size eleştiremezsiniz o yüzden hemen yazın hızlı hızlı.
"dostlar alışverişte görsün" anlayışından başka bir şey değildir. Zira yapmaya çalıştıkları her işte yarardan çok gösterişe bakan iktidarın pandemi döneminde yaptığı benzer şeylerden sadece birisidir.

Pandemi başında insanlar maske için birbirini keserken biz yine tutup ingilitere'ye tıbbi malzeme ve maske falan gönderiyorduk. Bu işlerin akıl ile yapılmadığı çok belli. Hadi maske işini bir şekilde idare edersin ama burada söz konusu aşı ise sen milletinin hakkını tutup başkasına veremezsin.
bunu anlamanız ve daha iyi yorumlamanız için şöyle örneklendireyim;

ay sonu geliyor ,
maaşınız yatmamış,
gidiyorsunuz maaş diye soruyorsunuz
muhasebe diyor ki,
biz senin maaşınla hayır işleri yaptık.

aynı buna benziyor.
Ürettiğini bağışlarsın da benim paramla benim hakkım olanı bağışlayamazsın. Zaten buna bağış da denmez.
Hiç kimsenin, moralini bozmaması gereken davranış. Seçimlerde hesabını sorar bu yüce Türk milleti. Bu feyizli millet ne devletler kurmuş, batırmış.. Yani. Bunlara mı şey edicek..

Düzeltme: artı oy veren yazarlardan ve özelden itiraz eden kişiden özür dilerim. ironik ve alaycı yaklaşımım olaylara. Rejimin(AKP diktası) ve tüm etkinliklerine karşıyım. Ancak bu toplumun bu toplumdan özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum.
hayır adamlar oy da kullanamıyor ülkemizde, ne bu yalakalık anlamadım ki.
yol, su, elektrik olarak geri dönmesi beklenen eylemdir. yoksa babasının hayrına kimse kimseye aşı vermez.
bana soran olmadı.
bu libya'lılar zaten parayı bulmamışlar mıydı, gitsinler kendi paralarıyla alsınlar. yakında istiridye'lilere de istiridye veririz.
Daha geçen " karım covid oldu, kurtuldu allaha şükür" diye ağlayan tip gelmiş aşının libya ya hibe edilmesini savunur olmuş, millete şerefsiz der olmuş.

Bu ne şerefsizlik bu ne kendini bilmez yavşaklıktır. Karın covidden ölse yine de savunurdun dimi sen libyaya aşı gönderilmesini?

Allah senin mustehakini versin.
Önce can, sonra canan sözü, rte dahil tüm yetkililere hatırlatılmalıdır.

Aşı sırasını umutla bekleyen, gözlerini dört açmış, aşı olacağı günü iple çeken ülkem insanı dururken, libya' ya aşı göndermek neyin nesidir, hangi amaca hizmet etmektir?

Evet yardımlaşmak önemlidir, desteğe ihtiyacı olan ülkelere yardım etmek erdemdir, gereklidir ama önce biz, önce bizim yaşlımız, hastamız...

Böylesine zorlu ve korkutucu bir süreçte, bize kim yardım ederdi, yurttaşından evvel bizi kim düşünürdü acaba, sahiden merak ediyorum.
Yok yahu merak filan etmiyorum, yanıtı biliyorum.
Sen de biliyorsun!
150 bin doz, 75 bin kişinin aşısı. binde 9 oranında ölüm oranı var ülkemizde şuanda ortalama olarak. 75 x 9 = 675 türk vatandaşının kendi vergileriyle aldığı yaşama hakkını libya ya bağışladı ak parti.

ak parti, verdiği kararla 675 türk vatandaşını öldürdü. buna biraz dikkat çekelim sonra ticaret anlaşması falan birşeyleri savunabiliyor musunuz görelim.

bu arada, sayın ak partili arkadaşım, bu 675 kişi sadece chp'li değil, senin annen baban, sende bu 675 kişinin içine dahil olabilirsin. bu yüzden büyük oyununuzu gidip mahallenizde oynayın.
Asımız bu kadar bolsa, biz sağlıkcılar olarak gece gündüz ası yapmaya hazırız. Açın randevuları hızlıca bitirelim işi. Bu nedir taksit taksit. Böyle zamana yayılacak mesele mi bu.
Daha aşılanması acil bekleyen dünya kadar vatandas varken tepki cekmesi normal yani.
herkes aşılandı da bizim mi haberimiz yok ? her gün 200 vatandaşı ölen ülke yapıyor bunu.
haram olsun. ülkeyi her seçimde koşa koşa tescilli türk düşmanına teslim edenlerin de allah bin belasını versin diyecektim ama kendileri arayıp buldu zaten.
görsel
ak totoşlar gene büyük resime bakıyor

zaden aya gidecekti bunlar

patatesi yeyip seslerini kessinler.
~libya müslüman olduğu için götünüzü yırtıyorsunuz
ukrayna'ya gönderse alkışlarsınız. bu kadar şerefsizsiniz.~ Varank emmi oruç başına mı vurdu.
Ukraynanında libyanında amına koyayım.
Eve lazım olan camiye haram olur.
Savunduğun şeye bir bak istersen dayıcım.
Sen millete hava atacaksın burada vatandaşın ölecek.
Savunduğun bu.
Ukrayna mukrayna ayağına dini imanı karıştırma istersen.
ulkemizde herkes asilansa ve geriye asi kalsa, bu asilar da ziyan olmasin diye verilse tamam diyecegim. ama hala sahada olan, risk altinda calisan kuryesinden kasiyerine hic kimse asilanmamisken boyle seyler insani cileden cikariyor. kendimizden baska herkese yararimiz var.
güncel Önemli Başlıklar