bugün

boğaziçi köprüsünün yeni adı binali yıldırım açıkladı az önce.
boğaziçi köprüsünün yeni adı.

edit: bence uymadı.
Eski boğaziçi köprüsü.
Yeni bir ak icraat.
bu nedir aq ya. laf etmeyeyim diyorum sessiz kalayım diyorum ama yok.
basbakanın 23:00'de açıkladığı isim değisikliğinin, uludağ sözlükte 22:00'de ilan edilmis olması ne is?..

boğazdaki 3 köprüden biri diye de tanım yapalım, sakata gelmeyelim.
Sadece tabelalarda değişecek olan köprü adıdır. Yoksa insanlar her zaman Boğazici köprüsü veya 1. Köprü olarak söylemeye devam edecektir.
Boğaziçi köprüsünün yeni adı.
hayırlı olsun gayet yakışmış. evet.
Bu nerden çıktı şimdi ya. Hergün değişik şeyler oluyor şu ülkede vallaha.
Tam adı:

15 temmuz 2016 Fethullahçı silahlı terör örgütü darbe girişimi şehitleri köprüsü
(bkz: çakma tarih)
Aslında ufak bir hatası vardır. 15 temmuz şehitleri köprüsü olmalıydı.
nerdesin? sorusuna boğaziçi köprüsündeyim cevabını vereceğim köprüdür.
bundan sonra bir ikişinin bu köprüyü çağıracağı isim ile darbeci olup olmadığı anlaşılacaktır..
akp vs ak parti gibi..
anladınız siz..
Kemerciler köprüsü.
vatandaş için gereğinden uzun ad olduğundan eskisi gibi boğaziçi köprüsü olarak adlandırılacak köprüdür. keşke bu köprüye demokrasi köprüsü adını verseydiniz, vatandaş benimserdi.
inanılmaz gereksiz bir değişiklik. Yaşadığımız olumsuz ne varsa bir kuruluşa ya da köprüye oraya buraya isim olarak verip duyar kasmanın alemi nedir bilemiyorum. Yüzde 90 Boğaziçi köprüsü olarak anılmaya devam edecektir.
boğaziçi gibi kısa ve net bir ifade varken o tamlama biraz show olmuş bence.
Arkadaşlar bari ismini Şehitlik köprüsü yapaydiniz. Diriliş köprüsü filan bu nedir kronolojik sırası gibi isim ansjdk.

Komiksiniz ya .
Halkın ismi tutup tutmaması önemli tabii. Ağız alışkanlığını yıkmak zor.
desteklemedigim sey. bogazici daha iyi bir isim. hic kimse "15 temmuz şehitler köprüsü" demez. cok uzun isim. "sehitler koprusu" deseler daha iyiydi amk.
Bogazici koprusunun yeni adi. Bekliyorduk zaten. Degismesi sevindirmistir. Hayretle izliyorum buna bile tepki gosterenleri. Neyin kafasını yaşıyorsunuz?
Sırf bu olay unutulmasın, akp pirim yapmaya devam etsin diye verilen isimdir.
Kopru ismi degil sanki anit ismi amk. Oldu olacak olenleri de kopruye gomun. Yapilir bir anit sehrin guzel biryerine adi da bu olur herkes de gider ziyaret eder. Olunun ustunden bile reklam, prim yapiyoruz.

Simdi bazi embesiller anlamayacak bu yaziyi ama size nasil anlatirsam anlatin anlamayacaksiniz o yuzden yuzeysel yazdim.