bugün

avrupa ligi 2014-2015 sezonunda son 16 eşleşmelerinin belli olacağı kura çekimidir.
avrupa liginde son 32 ve 16 turlarının karşılaşmalarının belirleneceği ve iki takımla temsil edileceğimiz kura çekimi.

birinci torba: olympiakos, zenit, sporting lisbon, atletich bilbao, Mönchengladbach, Club Brugge, Beşiktaş, Salzburg, Dinamo Moscow, Inter, Feyenoord, Everton, Napoli, Dynamo Kiev, Fiorentina, Legia Warszawa

ikinci torba: liverpool, anderlecht, roma, ajax, villareal, torino, tottenham, celtic, psv, dnipro, sevilla, wolfsburg, young boys, aalborg, guingamp, trabzonspor
Besiktas'a liverpool'un gelmesini diledigimiz kura cekimi.

Devran donsun gari...
yav bi kez de güzel kura çekelim be kardeşim. beşiktaş cenabetliği son bulsun aq. çek bi aalborg.
bjk ve ts icin insallah en zor kurayı ceker dediğim kuradır,gorsunler cimbomla dalga gecmeyi,mesala birine roma digerine liverpool olabilir.
trabzonspor'un interle eşleşmesi olasılığının çok yüksek olduğu kura çekimi.
Beşiktaş- Dnipro
Trabzonspor- Club Brugge
Tahminlerinde bulunduğum kura çekimi.
ikinci torbanın birinci torba olduğu kura çekimi.
trabzonspor'un inter ile eşleşeceği kura çekimidir.

demedi demeyin. atın fav'a bekleyin.
bir galatasaraylı olarak her iki takımımıza da güçlü rakipler gelmesini dilediğim kura. ama inşallah elerler de. açıkçası ben beşiktaşın liverpoolu eleyemeyeceğini düşünmüyorum. ama aalborg çıksa mesela, kendi evinde bir beceriksizlik sonucu golsüz berabere kalsan deplasmanda üç buçuk atıyorsun mecbur. bizim yerli oyuncular da yeterince profesyonel olmadıklarından mıdır nedir, konsantre olamıyorlar bu tarz maçlara. bir yerde onlar da haklı, aalborgu elesen "köy takımını yendiler" denilecek. elenirsen zaten kepazesin. ama bir liverpool çıksa, ya da roma mesela; adım gibi eminim ki şu anki beşiktaş çatır çatır oynar. o konsantrasyonla eleyebilir de bu takımları ki böyle bir durumda da ister istemez futbolcularda "liverpoolu elemişsek uefayı neden alamayalım?" düşüncesi oluşur.

açıkçası bıktım artık yıllardır süren "fenerliler bizi yuhalamışlardı şimdi sıra bizde" "beşiktaşlılar arsenal pankartı açtıydı" tarzı nefretten. ben şu kuralara bakınca bir yığın ingiliz takımı, alman, italyan takımı falan görüyorum. hiç aklımda kalmıyor hangi takım katılmış hangisi bu sene katılamamış veya elenmiş diye. o yüzden bizim takımlara da aynı gözle bakıyorum. herkes benim gibi görmek zorunda da değil, bazıları da diyebilir ki "sırf türk takımı diye neden bjk/gs/fb/ts yi destekleyeyim?" o da onun bakış açısıdır. saygı duymak lazım. ama bunu herkese genellemenin de mantığı yok.

dalga geçmeye gelince. elbette bu da olacak. bu sene biz alay konusu olduk, geçmişte beşiktaş da, fener de alay konusu yapılmıştı. futbol bu haliyle güzel zaten ama bunu bir kine nefrete dönüştürmenin de anlamı yok.

fakat bu sene bence daha özel bir durum var. ülkemizin gündemi çok sikik, sokuk bir hal aldı. artık siyasetten nefes alamıyorum resmen. milenyum dönemini anımsatıyor bu bana biraz.
o zaman da ekonomi kesattı, insanlar tutunacak bir şeyler arıyorlardı. şimdi fena mı olur mesela beşiktaş uefayı alsa, bu sefer de onlar göğsümüzü kabartsalar, trabzon çeyrek final falan oynasa? vallaa ne yalan söyleyeyim ben çok mutlu olurum. en azından sosyal hayatın komple siyasete sıkıştığı şöyle bir dönemde bir mola gibi bir şey olur bu benim için.

özet: yağlıoğulları giyim ltd. aş. temsilcilerimize başarılar diler!
beşiktaş'ımızın birinci torbadan katılacağı kura çekimidir.
aalborg, guingamp veya young boys gelirse dadindan yinmez. kartal banko son 16'ya atar kendini. celtic veya dnipro' da cerez sayilabilecek kuralar besiktas icin. sampiyonalr liginden ajax ve anderlecht'in de besiktasa sorun olabilecegini sanmiyorum. besiktas'in sansinin bir hayli yuksek gozuktugu kura cekimleridir.
2 sininde en az çeyrek final e gelmesi dilegiyle.
Ben biliç olsam kesin liverpool'u isterdim, takımı motive etmesi en kolay rakip. taraftar rekoru bile kırılır o maçta, inanılmaz performans göstereceğimiz garanti. futbol bu ona rağmen elenebiliriz tabi. fantaziye bıraksalar işi finalde oynayalım isterim ama finale çıkmış liverpool u da yenmek baya zor olur tabi.
sekiztaşlıların şimdiden havaya girdikleri kura çekimi. yok Liverpool finalde gelsin daha iyi olur diyenler var. sikimsonik gruptan çıktılar zaten sağlam bir takım çekerlerse iyi bir şamar yiyecekler ya dur bakalım.
Besiktas-wolfsburg
Trabzon-olympiakos eslesmelerinin olacagini tahmin ettigim kura.
beşiktaş'ın deplasmanda zorladığı kendi sahasında yendiği tottenham'dan zayıf bir ekiple eşleşeceği kura çekimidir.
beşiktaş a liverpool, trabzonspor a da dynomo kiev patlayacak gibi duran kura.
Beşiktaş'ın anderlecht'i çekeceği kura.
üstün amcıkağzı teknolojisi neferleri beşiktaş şunu çeksin şamar yesin derdine düşmüş, iki maçta arsenalden bir gol yemiş beşiktaş kurada kimi çekerse çeksin üç yemez, kupada devam edenlere başarılar diliyoruz, kimi çekerse çeksin şansları bol olsun.
Beşiktaşın Liverpoolu çekeceği kuradır.
harıl harıl link aratmış kuradır. sonra tarihe bakınca fark ettim daha 3 gün olduğunu.
olm iyi ki bi gruplardan çıktınız lan. iyi güzel tebrikler de bu kadar kasmaya ne gerek var 3 gün önceden?
trabzonspor dan umutluyuz geçen sene juventusu çeken el bu sene liverpool a göz kırpıyor.
Bir galatasaraylı olarak temennim iki takımımıza da eleyebileceği rakipler çıkmasıdır. Zor ama, keşke bu iki takımımızdan biri kupayı alsa.. Futbolumuzun yerlerde olduğu şu ortamda mükemmel bir olay olur...
beşiktaş'ın liverpool, trabzonspor'un everton'ı çekmesini umduğum kura çekimidir.

trabzonspor'a everton, feyenord, napoli, fiorentina gibi takımlar çıktığı takdirde 19 şubat'ta avni aker'deyim.

-

ekleme: beşiktaş'a liverpool çıktı. trabzon'a da napoli. cuzeeel.