bugün

sevgililer için özel olan bu günün önemini bir kat daha arttırmaktır.
14 şubatta sevgiliyle girmek güzeldir, unutulmazdır.
14 şubatta sevgiliden ayrılmak sıradışı ve vahşidir.
hediye almamak için akıllıca bir plandır.
(bkz: akabinde 16 şubatta barışmaya çalışmak)
14 şubat'a sevgililer günü olarak değer veren bir insan için bu günü sevmediğini bildiği, anladığı, düşündüğü, hissettiği kişiyle geçirmemek eylemidir.
Yıl içinde ki herhangi bir günde sevgiliden ayrılmaktan farkı olmayan durumdur.
sevgililer günü'nün önemi ve kutlanıp kutlanmaması gerektiği konusunda yapılan bir tartışma sonucu gerçekleşebilecek olay.
planlanmıştır.
15 şubat doğum gününken, 14 şubatta terk edilmek acıtır adamı.
kötü bir tesadüftür.
birinci ihtimal, öyle bir duruma gelmiştir ki olaylar, artık sevgili bu duruma katlanamamaktadır, yapılacak bir şey yoktur, bugün ayrınılsa diğer günlerden çok daha etkili olduğunu düşünebilir.
kasıtlıdır,
o da ikinci ihtimale girer ki, cepte hiç para yoktur, artık sevgi bitmiştir, eziklğin dibine vurulmuştur ama bu gösterilmek istenmez, 14 şubatın anlam ve önemi bitmiştir, sıradan bir gün olmuştur. belki hatırlanmaz bile ve ayrınılır.
her ihtimal de insanı acıtır.
(bkz: fakirlik)
sanırım insanın başına gelebilicek en büyük saçmalıktır.
Unutulmamak için yapılabilecek en güzel şeydir. Ömür boyu size ettiği küfürlerin haddi hesabı olmayacaktır.
sevgilinin yaptığı saçmalıklar yüzündey yapılan eylemdir. iyi ki de yaptım! Tamda bugün mevlut geçirmeyi düşünüyordum ki tutturdu 'bugün 14 şubat sevgililer günü, bizde diğer sevgililer gibi kutlama yapalım' diye. -Kızım - dedim, -yapma etme günahdır, dinimizde böyle şeyler yok, hem bugün mevludumuz var - dedim. Peki bu naaptı 'baari şu sevgililer günü hediyesini kabul et' diye elindeki kutuyu bana uzattı. Bende alıp kafasına attım, ve ayrıldık.
sevgililer gününü tersten anlamış insan davranışı.
büyük ihtimalle başıma gelecek hadise. bekleyip görücez.
karşıdakinin ağzına sıçan durumdur. 19 ve 20 yaşlarımda iki kere başıma gelmiştir. üst üste gelmesi kendimi sorgulamam sebep olmuştu. yapmayın lan kimseye, yazık amk!
bugün yaşamış olduğum hadise.