bugün

dava arkadaşları tarafından kıza imam nikahı kıyıp kıymadığı tartışma konusu olan insan. hayır kıydıysa mesele yokmuş öyle diyorlar..
piçtir.

edit: peki değildir.

edit2: canlar, dostlar bu çirkin entry i defalarca iyi oylamışlar. ancak içinde açıklama bile olmayan, sadece kalburüstü "hakaret" içeren bu entry nin bu kadar iyi oylanması ile, toplumsal değerlere saldırıda bulunan, kimsenin aklına bile gelmeyecek çirkinlikteki şeyleri yapan insanların toplumumuz tarafından nasıl da dışlandığını(dışlanması gerektiğini) böyle bir deneyle de görmüş olduk.

efendime söyleyeyim köpekler gibi hastayım. 16 saattir yataktan çıkmamışım, her bir tarafım ter olmuş. hani insanlar kötü hallerindeyken rüyalar görür. havale gibisinden olur. misal bir gün annem bana havale geçirirken televizyondaki sanatçılara bakıp da "nehirlere bak ne güzel akıyor" dediğimi söyler. dün gece yine aynısı oldu ama ne televizyon vardı ne annem.

şimdi kalktım, elim ayağım zor tutuyor. ama beynim düzgün çalışıyor sanırım. silmektense bu yazdığım entry'nin normalde bir insana yakşımayacak bir entry olduğunu düşünüyorum. elbetteki hepimiz öfkeliyiz. sinirliyiz. bizi isnirlendiren ilk unsur dede yaşındaki adamın torunu yaşındaki çocuğu tacviz etmesi, veya torunu yaşındaki çocuğa tecavüz etmesi. ancak bizi daha çok sinirlendiren unsur ise, toplumun bir kesminin bu adamı savunması. "komplo var" demesi. "ergenekon koplocuları" demesi. aşırı yobaz gazetesi tarafından savunulması.

bu toplumsal bir yara. acı bir gerçek. ve düzeltilmesi için bir sözlükte çıkıp da "piçsin, orospu çocuğusun" demek yeterli değil. "ha düzeltmek için ne yapmalı hocam?" o da çok zor. yani bu olayların ertesi gün kesilmesi beklenemez. ancak hiçbirimiz görmek istemiyoruz. "sikeni sikelim, çalanın kolunu keselim, dedikodu yapanıun kulağını keselim" gibisinden şerai önermeleri görmek ise kanımca utanç verici. bunların engellenmesi için burda yazı yazmak yerine senin benim çalışmamız lazım. çocuklarını yetiştiren ailelerin bilinçlenmesi lazım. artık şu anda kurtarılması bile zor olan cahil nesle yönelinmesi yerine onların çocuklarına bilinç aşılanması lazımç neyin doğru neyin yanlış olduğunun, kuran- kerimde değil, kitaplarda, bilimde, sanatta olduğunun anlatılması lazım. din ile yönetilen toplumların geri kalmış toplumlar olduğunu anlatmamız lazım. bizim bir 30-40 yıllık süreçte çalışmamız, tyorulmadan didinmemiz lazım. madem ki insanlara "işte türkiye bu, aydınlık, barışçı, toplumsal olarak huzuru sağlamış bir ülke" dedirtmek istiyoruz, bu ne "allah nasip ederse.." ile olur ne de kıç yayıp oturduğumuz yerden ahkam kesmek ile. tabana inerek olur ancak. üsttekilere küfür etmekle de olmaz. onlar gider, yerlerine aynıları gelir. şu anda ülkenin tabanı böyle çünkü. bunu kabul etmeyen toplumsal gerçeklerden kaçıyor olur.

ben, sen, biz, siz. başta 3-4 kişi oluruz. sonra yayılırız. bir bakarsınız 20 kişiyizdir. sonra 50 oluruz 100 oluruz. bir gece uyanınca sayımızı 10000 i geçmiş olur. alt kesme yönelik çalışırız. poşet kömürle, ekmek arası dönerle değil, bilgiyle, bilinçlendirme ile çalışırız. 30 yıl geçer. biz dede oluruz. ama torunlarımızı huzur içinde yaşarken görürürüz. "başardık" deriz. içimizi ısıtırız her gün özgürce doğan güneş ile..

bu ne ilk ne de son olacak bana göre. şu yazdığım küfür orda kalıcak tavan askısı gibi. kafam sıkıldığında açıp okuycam bu entry i. insanın ne kadar doğruyum dese de yanlışlar yapabileceğini göstericek bana. bu admaların yerine yenileri gelicek. bir gün kalkıp 60 yaşındaki imam, kapıcının kızına tecavüz edicek. diğer gün 50 yaşındaki din öğretmeni tecavüz edicek öğrencilerine. üstlerinden her zaman "din kalkanı" olucak. bir kesim onları hep koruyacak. kuran a hemen bir yorum eklenecek. "erkek adamın ihtiyacı varsa böyle şeyleri yapması caizdir" denicek. müslüman olayan adam tecavüz etti mi direk içeri tıkılacak, hesap sorulucak. ama bu adamlar, şeriatçılar, yobazlar "allah izin verdiye yaparım" diyecek. kimi "allah ile konuştum, diyalogtaydım. bana bunu yapmamı söyledi yaptım" dicek. kimi "allah izin verdi" diyecek. ve o gün gelene kadar o kadar cahilleşmiş olucaz..

ya ben çok karamsarım ya da hala hastayım mnskym..
arsızdır.namussuzdur.şerefsizdir.bu bu sayılanları sonuna kadar hak edendir.**
(bkz: 78 yasindaki kizi sevisirken ezip olduren alman)*
yok tok tecavüz değildir o tacizdir.
hem t.rağını sokmamış içine ben biliyom , tacizdir taciz!
ucundan acık canım!
belki de nikah kıymıştır?
hem size ne adamın ilişkisinden?
tabak tabak mesir macunlarıma kurban olmasını istediğim cancişim, minicik kuzukulağımdır. oyh yerim!
adam değildir.
insan değildir.
insan ve adamdır, ne kadar acı ki.
* muslumandir.
vakit gazetesi yazarıdır. bu yaşında aleti ötmektedir ilginçtir. ama yaptığı şey insanlık ayıbıdır. buna verilecek adam gibi bir ceza malesef anayasamızda bulunmamaktadır.

edit : düzeltme
yıllarca dinden imandan bahseden,mini eteklilere or.bu, dekolte giyene faişe diyen, meğerse subyancılığını gizlemiş olan kişi

(bkz: ele verir talkini kendi yutar salkimi)

teneşirin paklayacağı adamdır. (bkz: 40dan sonra azanı teneşir paklar).
(bkz: insaNLIKTAN ÇIKTIM GELiYORUM)
öncelikle; (bkz: 14 yasindaki kiza tecavuz eden 78 yasindaki adam/#3362208)

edit: bir miktar ironi içerir, dikkate alarak okuyunuz okuyunuz:

zaman gazetesi yazarı değildir. ayrıca eylemi tecavüz de değildir. tecavüz ile bu şahsın gerçekleştirdiği eylem arasında ciddi farklılıklar var. bu adam sadece öpüp okşamış, yalamış sürttürmüş, duhul gerçekleşmeden boşalmıştır.

(bkz: bu da mı laikliğe aykırı)
tecavuz etmedigi one suruldugunden oturu masummus gibi lanse edilmeye calisilan adam *. lan senin kardesine biri gelip s.kini dayasa, taciz etse, orasini burasini ellese kalkip da "yok yok tecavuz etmemis, taciz etmis, cok farkli" mi diyeceksin? ne ikiyuzlu, komik, sarlatan insanlarsiniz siz be. ayip be. yazik be.

eksile eksile, riyakar rezil seni.
kızı olmayan adamdır.kızı olsa belki biraz korkar. sebep bu değilsede aklından zoru vardır.
hapishanede taciz edilmesini, ellenip oksanmasini ama kesinlikle tecavuze ugramamasini diledigim adam. her bi' seyi yapsinlar, agzina da versinler, ama tecavuz yok!

ya ya.

(#3332773)
"Ahh keske bu adam o sistemini cok begendigi Iran ya da Suudi Arabistan gibi islami-gerici bir ulkede bu sucu isleseydi" dedirten cinstendir.
Yatip kalkip Ataturk'e dua etmesi farzdir.
en agir cezalara carptirilmasi gereken kart zamparadir. bu seref yoksunu iki yuzlu organizmanin kicina kizgin demirin soguk tarafi sokulmalidir ki sicak tarafindan tutup cikaramasin.
dinen gunah, ahlaken kotu, kanunen suc niteliginde bir halt yemis olan adamdir. azgin teke sendromuna yakalinmis olabilir. bu adamin yedigi naneyi savunmaya kalkmak 14 yasindaki kiza tecavuz etmekten daha da serefsizce bir istir.
yaşı kadar aklı olmayan adamdır. devamında ise "yaşa saygı duymak" denen hadiseye dönüp bir bakılır. bu nasıl bir zihin, nasıl hastalıklı bir ruhtur, çözmek mümkün değil.
öncelikle tecavüz etmek ile "okşayıp öpmek sürtünüp ellemek" arasındaki farkı biri anlatsın bana. sonra da 14 yaşında birine dini nikah kıymayı.

ya yapmayın etmeyin ya, gerçekten yapmayın etmeyin. mesele vajina- penis ilişkisi değildir tecavüzde, mesele karşıdaki kişinin rızası olmadan ondan cinsel anlamda faydalanmaktır. buna okşamak de buna tecavüz de ne fark eder, aynı büyüklükte bir suçtur.
başka bir nokta da tecavüzün bebeğe yapılanı, 14 yaşındakine yapılanı, 30 yaşındakine yapılanı diye bir ayrım olmamalı bence. hepsi de iğrençtir, biri diğerine göre iyi denemez, hepsini yapan kişler sapkındır, doyumsuzdur, amacı da cinsel arzusunu değil egosunu tatmin etmektir.
insan sıfatına dahi girmeyen, yaşlı bir yaratığın hayatında yaptığı en iğrenç olaydır.
(bkz: yaşama hakkı)'nın elinden alınması gereken adamdır.
böyle birşeyde -dır lı -dur lu cümleler kurmak ne kadar mantıklı gelir bilmem,tanımlanması bile bu hayvan bozmasını yüceltmek kanımca,burada entry girerek lanet yağdırmak da pek anlam ifade etmiyor,hep yaşanıyor bu tarz olaylar,önce örtüyorlar sonra basıyorlar o iğrenc ayaklarıyla,haber kalmayınca bunları öne sürüyo medya,bakın diyor biz bulduk biz kurtardık,o gencecik kızın yüzünü göstermeseler de hayatını teshir ediyorlar ve hepimiz cok iyi biliyoruz ki bugün bu sürüngene yuh ceken halkın delikanlıları "babasının becerdiği kızı ben de beceririm" diyecek yarın,delikanlının anası "bu kızın başına geleni cümle alem duymuş biz nasıl gelin ederiz kendimize" diyecek,sonra keraneye düşecek bu kız bu sefer de aynı delikanlı ona "orospu" diyecek..tecavüze uğrayanların hala tesihrcilikle suclandığı bir ülkede ayakta kalabilmiş kadınları alkışlayalım biz,dua edelim de koruma altına alanlar da baba yarısı kesilmesin bu kızcağıza..*
güncel Önemli Başlıklar