bugün

trump "saldırı emrini ben verdim" şeklinde açıklama yapıyor şuan, ortalık biraz karışacak gibi.

Edit: ilk fiziki temastan sonra Amerika ve rusya’nın basın yoluyla Karşılıklı tehditleşmesine neden olan müdahale. Olay iyice liselilerin “çıkışa gel” goygoyuna dönmüş durumda.
cnn türk'te canlı yayında gerçekleşen olay, fransa ve birleşik krallık ortadoğulu müslüman kanı dökmek için bir defa daha bir araya gelmiştir. umarız bedbaht olacaklar.

https://www.sozcu.com.tr/...aldiri-iddiasi-2-2349322/
S400ler nerde amina koduklarim.
Ortalık kan gölüne dönecek nitekim.
Yazık ! Tarihi bir ana tanıklık ediyoruz . Esed ne yapacak ? Putin nasıl tepki verecek? Türkiye aralarını düzeltebilecek mi? Ingiltere ne zamandır abd ile arasını düzeltti de abd ' ye destek oluyor? Bop için son adım atılmış olabilir mi?
görsel

bir ucak kaçıyor sanırım. sikerim böyle ülkeyi demiş olabilir...
Hayirlisi bakalim, neler olup bitecek zamanla gorecegiz...o degilde sanki yillardir ortadogudaki muslumanlar birbirlerini öldürüp durmuyormuş gibi batili ulkeler ortadoguda yine musluman kani dökecek demeniz o kadar sacma ki. Ortadoguda kan dokulmesi ne zaman durdu ki? Yillardir kimyasali bahane edip duruyor gotler. Irak ta da kimyasal dediler sonrada oyle bir sey olmadigi anlasilmisti... götsün amerika.

Edit: Dunford ruslarla koordineli gidimedigini ruslara bilgi verilmedigini acikladi.

Edit: 30 fuze atilmis 27si dusurulmus, suriyeliler rusya ve suriye bayraklariyla kutlama yapiyor su an. Telaslanacak bir sey yok. Savas mavas da cikmayacak. Simdi savas senaryolarinizi yavasca yere birakin.

görsel
görsel
abd savaş suçu işliyo, devlet olarak açıkça bir tehdit olmadan, ve resmen savaş ilan etmeden bi ülkeyi bombalamak;

resmen terörizm´dir.

trump devlet yönetmeyi bilmiyo,bu konuyu irdelerler, bu bombaları, diplomatik ortamda putiin çok güzel kullanacaktır.

zaten duma´daki kimyasal saldırısı da baştan sona düzmeceymiş. facebook´ ta sanal ortama düştü, bana kadar ulaştı.

ingilizler,brexit´ten dolayı dışarda,fransa eu´da , bu konu aynı zamanda da almanya´ ya yarar. bundan sonraki adımda almanya sadece çekimser kalmakla bile rusya´yı desteklemiş olur.

fransa´nın destek vermesi, almanya´nın destek vermemesi ilginç. bak merkel gene niye hala şansölye olduğunu kanıtladı.

yarın rusya, dört başı mağrur bir ülkeye savaş ilan etmeden bombalama yapmak terörizm´ dir diyecek.

amerika bir kez daha "terörist devlet" olduğunu kanıtladı.
zalim! eset'e yönelik haçlı ittifakı tarafından gerçekleştirilen saldırıdır. yakında ak troller malum imam gibi sevinçten götlerine hıyar sokarlar.
edit: neden eskiliyorsunuz amına koyduğumun salakları, sizinkiler saldırıya geçmiş işte, yakında bunlara israil de katılır, belki esad ölürse 23 nisan'da şam'da sizin gürcü putuna kahve içirirler, hahaha.
https://www.youtube.com/watch?v=_230Q2Hk2Vw

pentagon canlı açıklaması.

edit : birisi özet geçerse iyi olur bu göz altı torbalarını siktiğimin canilerini.
"abd savunma bakanı mattis operasyonun sona erdiğini açıkladı." ekşiden arak.
1-kimyasal saldırının kim tarafından yapıldığı çok önemli. amerikalı general elimizde suriyenin yaptığına dair yeterli bilgi vardı dedi. bu başkent bombardımanı için yeterli mi? biraz 11 eylül kokmuyor mu?

2-ilk saldırı dalgası sona ermiş. sadece tomahawk füzeleri vurulmuş. ikinci yada üçüncü dalgalarda olası düşürülebilecek savaş uçakları nasıl bir gidişata yol açar?

3-bile isteye hayati önem arz eden yerlere saldırı yapılır mı ve göz göre göre bizi düşürün bombardımanı tehdidi yaratan uçakların akıbeti ne olur?

4-bir hava bombardımanında sivil kayıplar ne kadar gözetilebilir? kimse kimseyi kandırmasın.

5-amerika gibi bir ülke olup insanlık suçu arkasına saklanıp bombardıman yapmak çok büyük bir tezatlık oluştur muyor mu?

6-kimyasal gazın ne olduğu hakkında hala fikirleri yok. kesin şudur diyemiyorlar. yeteri kadar incelemeyip bu tarz bir girişime kalkışmak açık bir gözdağı yada gövde gösterisi hatata tehdit değil midir?

7-şuan recep tayyip erdoğan ın bu durum karşısında ilk aklına gelen nedir?

sorularım bu kadar.
putin emmi her hangi bir saldırıda karşılığını veririz demiş sanırım. gün ola hayrola. demin uyuyacaktım bu olay çıktı başımıza...

umarım jet sesleri ile uyanmayız.
Rusyaya haber vermedik sadece twitterdan tüm dünyaya söyledik denendir şimdi adamlar bu suriyeyi vurup on katı petrolü ganeti çekmeden çıkar mı benim kafamdaki soru bu.
görsel
rusya’nın karşılığını merak etmeye başladım bile.
Müdahale kelimesi çok ciddi olmuş bu olay için. Olan biten aslında şu; Amerika yıllar önce ırak'ta yaptığı şeyi yani o ünlü kimyasal silah bahanesini Suriye'de de uygulamaya kalktı fakat işe bak ki burda ruslar var ve manyak trumph bari bir iki fuze atayım da bak dediğini yapamadı demesinler diye içinde ne olduğu bile belli olmayan bir kaç noktaya tomahawk fırlattırdı. Öyle heyecan yapmanıza falan gerek yok yani.
kimyasal silah söylemleri bahane, taraflar birbirlerinin askeri gücünü sınıyor.
Rusya bu saldırının karşılığı olacak demiş. Abd savunma bakanı ise bir seferliğine sadece kimyasal silah depolarını vurduk opresyon bitti demiş.
it dalaşı gibi. Bakalım rusya nasıl cevap verecek.
Dün Miraç Kandiliydi. Miraç peygamberin göğe yükselmesi hadisesidir. Kuran-I Kerim'de isra suresinde bundan bahsedilir. Aynı surede insanlığa şu öğüt verilir:

Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme!

Diyeceğim o ki görünenden ayrı, görülmeyenlerin de düşünülmesi gereken mevzular var.basın haberinin neredeyse tümünün doğru olmadığını iki sene evvel bizzat gidip o bölgelerde gözlerimle gördüm.
Her söylenen,yazılan doğru olmadığını da görmek gerek.
gece yatıp sabah kalkıyorsun ve yakınında bir yerlerde savaş çıkmış oluyor. ortadoğu hakikaten ilginç bir yer.
Şahsen olacağını tahmin etmiyordum.

Detayları bilmesem de uzun vadeye yayılmayacağı kanaatindeyim.
Rusya karşılık verir ise olay çok büyür. Üçüncü dünya savaşı yine Hristiyanlar tarafından çıkartılır. Yapılan gösteri gibi sanki. Evlenmeye çalışıyorum nükleer falan bizi bozar yeğen gidin ötede oynayın.
Şüphesiz balikesirli nükleer savaş istemez.
an itibariyle 5 ülkeye intihar saldırısının olabileceğini gündeme getiren bombardıman.

-abd
-rusya
-ingiltere
-fransa
-türkiye

en çok biz dikkatli olmalıyız zira suriyeliler burda.
Çinden bi selamin aleykum beklediğim gelisme.
kimyasal silah saldırısı iddialarının olduğu gün spoilerını verdiğimiz saldırıdır. insanlar kızıyorlar biz yazınca "esedçi bunnar" diye yaftalıyorlar hemen en iyi bildikleri şey olan iftiralar atarak. o gün yazdık esadı abd si umurumuzda değil ancak aklı olan insan suriyede büyük ölçüde kontrolü sağlamış olan bir adam neden kimyasal silah kullanır diye bir düşünür dedik.

abd evvelden bunu ırakta yaptı. bu filmi gördük yani daha önce. ırakta kimyasal silah var dediler daldılar ırağa tarumar ettiler 1.5 milyon insanı katlettiler saddamı devirdiler. her şey bittikten sonra "yaa burada kimyasal yokmuş pardon" dediler sktir olup gittiler. gittiler kısmı mecazi olarak hala ırağı ve petrolünü sömürüyorlar..

tam suriyeden çekiliyoruz açıklaması yaptıkları gün veya hemen ertesi gün rusya "yalan söylüyorlar suriyede sahte saldırılar hatta kimyasal saldırılar düzenlenebilir saldırmak için bahane yaratılabilir" diye açıklama yaptı. o hafta bitmeden suriyede kimyasal silahlı saldırı düzenlendi. o çocukları gördükçe yüreğimiz yanıyor yapan her kimse en ağır şekilde belasını bulsun. anahtar kelime "yapan her kimse" burada.. velhasılı buradaki bordo klavyeli ak kefenli kardeşler maalesef ki ergenliğin verdiği heyecan ile herkese hakaret edip saldırıyı hemen çözüyorlar ya. şimdi bir daha düşünsünler bakalım tüm bu süreci nasıl yorumlayacaklar ve yeni müttefiklerimiz zalim esed - rusya - iran mı yoksa abd - ingiltere - fransa - israil şer ortaklığını mı destekleyecekler. dedikleri gibi haktan adaletten yanalar mı hava saldırılarında ve olası bir işgalde orada ölecek olan sivil halkı mı düşünüyorlar yoksa hepsi birer kolpacı mı..
güncel Önemli Başlıklar