bugün

haberlerde izlenildiği kadarıyla sokaktaki vatandaşın "yapsınlar tabii, haklarını savunsunlar" şeklinde desteklediği eylemdir. bu tür destek de dostlar başına.
uzun süredir işsiz olanların güne farklı bir anlam katmanın heyecanıyla bambaşka bir duyguyla başlayacakları gün olacaktır.
öğretmenlerin uygulamasını ümitle beklediğim olay.
yazarların entry girmemek gibi bir eylem yapıp yapmayacaklarını merak ettigim eylemdir.

(bkz: oha)
(bkz: eylem eylemdir)
sağlık sektöründekilerin katılmaması gereken eylem, tam gün mesai yasasıyla nasıl olsa devlet hastanelerini hükümet boşaltacak, özel hastanelerde s.ki d.şşağı yaya yaya daha fazla kazanacaksınız.
ancak, yerlerinde nöbetçi görevliler bırakılarak katılınması gereken bi eylemdir.
milletin akp saltanatının farkına varıp bugüne kadar çoktan yapması gereken eylemdir.
sosyal güvenlik yasa tasarısına karşı örgütlenmiş eylem.
ben ocak ayinda bıraktım işi, halen eylemdeyim. öyle yarım günle olacak iş değil bu. *
büyük kitlelerce desteklenmediği sürece yanıt bulamayacağı kesin olan eylemdir.
desteği sadece kendimiz için değil, asıl çocuklarımız için göstermeliyiz.
sayın başkanımız, 2030'lardan bahsediyor ya, o yüzden. yine özrümüz kabahitimizden büyük.
ciddiye alınması gereken eylemdir. her sektör katılmalı, destek vermelidir. aksi takdirde zararını fazlasıyla göreceksiniz. sizinle dalga geçiyorlar. size boşuna çok çocuk yapın demiyorlar büyük bir kısmınız açlıktan öleceksiniz, kalan sağlar da onların olacak. zaten sahip olmanız gerekenlerin elinizden alınmasına izin vermeyin.
saat 10.00 ile 12.00 saatleri arasında olacak eylemdir. umarım istenilen etkiyi yapar ve herkes bir yerlerde bir şeyler'in düzgün gitmedi mi nasıl aksayabileceğini anlar.
desteklenen ancak büyük ihtimalle pek bir işe yaramayacak eğlemdir.
benim gibi bilinçsizler ve kuzu kafalılar oldugu sürece bi boka yaramayacak eylem.
son zamanlarda alışkanlık haline getirilen bir fiil.
an itibariyle katıldığım eylemdir. iş bırakılmış ve sözlüğe girilmiştir.
an itibariyle bursa'da da başlamış olan eylem.

gerçekten ekmeğini taştan çıkarıp çalışanları anlıyorum da, bütün gün zaten yatıp yattığı yerden para kazanan adamara noluyo anlayabilmiş değildir. ne eylemi ne çalışmaması be kardeşim? sen zaten çalışmıyosun ki!
Bu sabah Metroya girdigimde hasbel kader ogrendim.

ogrenmez olaydim.

Beni darmadagin etti bu lanet olasica eylem.

Zaten, Sabah kotu basladi.

takmayi planladigim kravatimi tum aramalarima ragmen bulamadim. Havam bozuldu.

Bozuk olan sadece benim havam degildi. disaridaki hava da bozuktu. sulu kar yagiyordu.

Bu haleti ruhiye ile atim kendimi disariya. Birkaç yuz metre uzakliktaki metroya girdim.

Girmez olaydim.

" Teknik bir ariza nedeniyle seferlerimiz gecikmeli olarak surmektedir "

Mahseri bir kalabalik karsiladi beni.

Bu kalabalik, en az 45 dakikadir metronun gelmesini bekleyen ofkeli insanlardan olusuyordu.

Onlarin arasina bende dahil oldum.

Yarim saat sonra metro treni geldi ve peronda durdu.

Durmaz olaydi.

hemen onde oldugum icin binen ilk kisi ben olacaktim metroya.

Simdi o kadar kalabalik arasinda nasil hemen one gectin diye soranlar olabilir.

Musade ederseniz Orasini da soylemeyeyim. O bana kalsin.

Neyse tren durdu. Kapilar acildi.

Acilmaz olaydi.

Vagon agzina kadar insan doluydu.

Binmenin imkani yoktu.

" lutfen bosluklara dogru ilerler misiniz " demek de yersizdi.

ve trenin durdugu yer, Sozun bittigi yerdi..

Eylemlerin amacı hizmetten faydalananı mağdur etmek değildir, işten kaçmaksa her zaman mümkündür, yani disiplin soruşturmalarını coplanmayı üstüne tazyikli su sıkılmayı işten kaçmak için kimse göze almaz. Hizmetten faydalanan mağdur olur ancak bu uyuyanları çok hoş rüyalar görenleri uyandırıp , kendilerine destek olmalarını sağlamak amacını güder, telekom eylem yaptı işçilere öfkelenildi kaç kişi dilekçe ile telekoma başvurup mağdur olduğunu , eylemin son bulmsı için işçilerin haklarının verilmesini talep etti yokk yapılan sadece çalışmamak için bahane arıyorlar oldu. sonuna kadar destekliyorum ben bu eylemi insanlar yollarda kalsın işlerine geç kalsın diye değil , başa geçirdiklerinin insanların insan gibi yaşam hakkını ellerinden aldığını öğrensinler diye.
akp hükümetinin çıkarmak istediği sosyal güvenlik yasasına karşı düzenlenen, sonuna kadar desteklediğim fakat akp hükemetinin ise çokda "tın" diye umursamadığı eylem.
halk mağdur olmasın diye 2 saat sürdürülüp bırakılan eylem. yeni getirilen yasanın insanları soyup soğana çevireceği, hemen hemen tüm maddi haklarının elinden alınacağını, devletin halka ait olan paraya açık açık el koyacağını düşünürsek, halk birkaç yıl içinde tahminlerin ötesinde mağdur olacağı için birkaç gün sıkıntı çekmek, ömür boyu sıkıntı çekmekten yeğdir diye düşünülerek günlerce sürmesi gereken, bu esnada evde yatılmaması, meydanlara çıkıp, halka adeta dalga geçen, onları köle yerine koyan bu yasayı protesto etmek gereklidir.
çalışanların ötesinde biz öğrencilerin yapması gereken eylem.
yapılanlar bizim geleceğimizi b.k edicek sonuçta!
işçilerin bir tabut hazırladıkları ve bizi mezarda emekli etmeye niyetli olan akp yi bu tabutla gömücez dedikleri yaratıcı eylem.
amacına ulaşmasını canı gönülden istediğim eylem. umarım diğer tüm eylemler gibi yapıldığıyla kalınmaz.
herkesin kendinden bir$eyler ornekleyerek destek verip vermeyecegine karar vermesi gereken eylem.
kaba taslak bir hesap yaparsak eger;
emekli olacagim tarih 2043. yani daha 35 sene daha cali$acagim. dogumumdan bugune kadar gecen zamandan tam 10 sene daha fazla cali$mam lazim emekli olmak icin. ee bunun ustune yeni uygulamak gelecek. ne zaman emekli olabilecegim hakkinda ise kesinlikle umutlu du$unemiyorum. 40 sene cali$ip emekli olduktan sonra turkiye'deki ortalama omurun 65-70 yil oldugunu du$unursek. ya emekli olamadan olecegim yada emekli olduktan 3-5 sene sonra.

ha sen metroya binemedin, kopruden gecemedin, elindeki evraklara imza atan olmadi diye bu eylemi s.kine takmiyorsan o da senin malligindan ote degil. ha kendini du$unmuyorsan evlatlarini, karde$ini, anani, babani du$un. cunku bu ulkede buyuk bir cogunlugun omru emekli olmaya yetmeyecektir! zaten emegin hakkinin calindigi bir ulkede hakedilen emeklilikler dogru duzgun gorulemeyecek.