bugün

galatasarayımın konyasporluların içinden geçip, konyalılara yerleştireceği maç.
Karşılaşma öncesinde konyaspor 7 puanla 13. Galatasaray 19 puanla lider.
Konyaspor un yenebilecegi mac.
konyaspor'un favori olduğu maç.
Galatasaray'ımızın yobaz konyaspor'u kümeye doğru postalayacağı maç. Konyaspor'unb ize genelde şansı tutmaz.
konyaspor'Un 1-0 veya 2-1 kazanacağı maç.
Galatasaray'ımızın kazanmasi halinde daha üstümüze mont bile giymeden şampi... olacağı maçtır.

haftaya havalar biraz soğuk olursa mont giyip arenada şampiyonluk kutlayabiliriz.
konyasporun puan yada puanlar alacağı maçtır.
rakibin en büyük kozu mustafa reşit akçay. milli maç arası dönüşlerde sıkıntı olabiliyor. osmanlıspor gibi konya deplasmanın da kışa denk gelmemesi güzel. hava ve zemin güzel, hakem adil, galibiyet bizim olsun. normalde kadro kalitemizle rahat kazanabileceğimiz bir maç. yeter ki gol pozisyonlarını harcamamıza neden olan konsantrasyon problemini çözelim. rakibi ciddiye alalım. yeni kadromuzla birçok futbolcumuz, galatasaray'da ilk kez seyircisiz bir maç oynayacak.
görsel
muhtemelen puan kaybedeceğimiz maç olacaktır.

mustafa reşit akçay cidden çok iyi teknik adam, galatasaray'ı çoktan çözüp önlemini almıştır. Eğer ilk golü onlar atarsa öne geçmek galatasaray için çok zor.

bir galatasaraylı olarak bu maç mağlubiyet ya da beraberlik bekliyorum açıkçası.

ama 3 puanı kesinlikle almamız gerekiyor. çok zorlu bir döneme giriyoruz ve buradan alınacak 3 puan altın değerinde. özelikkle beşiktaş'ın yenildiği hafta yenmemiz şart.
Galatasaray açısından kritik olan bir maçtır.Bu maçı kazanırsak,şampiyonluk yolunda önemli bir adım atacağız,2 yıldır "dünyanın en iyisiyim" diye bik bik eden bir kuşu da uzun bir süre susturacağız,gelecek haftaki derbi de psikolojik açıdan üstün olacağız...özetlersek kazanırsak çok iyi olacak.

En büyük sıkıntı,milli maç arası.En son milli maç arasında puan kaybetmiştik.Umarım böyle bir faciayı tekrar yaşamayız.

Hadi cimbom,sen şampiyon olacaksın.
Galatasaray'ın konya'da konyaspor'a sıralı otogaz sistemi döşeyeceği maçtır.
Umarım puan kaybı olmadan, dirençli bir oyun ile kazanacağını umduğumuz Galatasaray maçı.

Fakat bu tarz Milli maç dönüşlerinde ve yakın rakiplerin puan kaybı olduğu dönemlerde berabere kalma gibi bir huyumuz var, bugün tekrarlanmaması dileği ile.
bu deplasmandan alacağımız 3 puan daha erken olmasına rağmen çok şeyi değiştirecektir fakat bu maç bana haftaya oynanacak fener maçından bile daha zor gelmeye başladı.

geriye düşersek çevirmemiz imkansız bu arada.
iki yada üç farklı bir galibiyet olacağını düşünüyorum. Gönlümden geçen kadro şöyle: Muslera, Maicon, Denayer, Mariano, Latovlevici, Fernando, Ndiaye, Belhanda, Feghouli, Rodrigues, Gomis.

En çok Rodrigues ve Ndiaye’nin gol atmasını istiyorum. Daha sonra Belhanda ve Gomis. Stoperde Denayer Serdar Aziz’den daha iyi bir oyuncu. Üstün meziyetleri var. Hem Maicon’u tamamlar Hem de Galatasaray’ın oynamaya çalıştığı oyunun başlatıcısı olur. Sol bekte ise Latovleci’yi tartışmaya gerek yok. Çok beğendim. Ofansif anlamda çok büyük meziyetleri var. Galatasaray için ideal hücumcu bir bek. Linnes de iyi bir oyuncu ama Lato her türlü daha üstün duruyor. Konya dikkat edilmesi gereken etkili bir takım. Galatasaray’ın maçı ve rakibini çok ciddiye alıp güzel bir mücadele ile kazanacağını tahmin ediyorum.
yeni stada gelecek 2000 taraftar 10000 kişilik uğultu çıkaracak.
Kesin darma duman edecegimiz maç kimse korkmasin koyar geçeriz.
Galatasarayimiz handikap yapicagi mac konya seyircisi de yok.
zor maçtır. rakiplerimizin puan kaybettiği haftalarda yıllardır kaybediyoruz, milli ara öncesi hafta son dakika maicon sahneye çıkmasa yine kaybedecektik. ayrıca milli maç arasından sonraki ilk maçımız bu. dikkatli oynamalı, kimseye malzeme vermemeliyiz. umuyorum hakem iki taraf lehine de hata yapmaz.

11 yabancı ile sahaya çıkmak bir hayaldi gerçek oldu. futbol üzerinden milliyetçilik yapılmaz, avrupa'da bir maç kazandığımızda yabancı basın x takımı 11 yabancı ile sahaya çıktı demiyor, türk takımı x muhteşem oyun sergiledi diyor. tabi ki bir lig mücadelesinde 11 yabancı ile sahaya çıkmak kötü gözüküyor. ancak tolga sakat, serdarın da derbide cezalı duruma düşebilme ihtimali var.yedekler ise şu performanslarıyla 3 büyük takımda da yedek kalır.

umuyorum bugün kazanırız, sonraki zor maçlar için puan kaybetme lüksümüz olur.
izlemekten keyif aldığım tek takım GS, konya 10 kişi defans yaparak o keyfimin içine sıçıyor. Sokarım böyle lige.
ntv spor kanalında maçı canlı anlatan ikilinin canlarının bayağı bir sıkıldığı gözlemlenen maçtır. gs hocası bir şeyler mi yaptı yedeklerle mi çıktı ne yaptı bugüne kadar ligin açık ara en iyi futbolunu oynayan ve sanırım en fazla gol atmış takımı galatasaray ile açık ve hızlı futbol oynayan konyanın maçında nasıl hala gol olmaz enteresan.

ışık hızındaki edit : galatasaraylı dostların bir kolasını içerim. entiriyi girdim 20 saniye sonra attı galatasaray *
panter gomis'in attıgı gol ile 1-0 öne geçtiğimiz maçtır.
selcuk u bugun cok begendim ozlemisiz eski selcuk u.
görsel

Demistik.

Aglayin kudurun amk.
güncel Önemli Başlıklar