bugün

az önce 6.30 oldu zaten ne 13 ağustosu.
Kaldığı yerden çomar tokatlamaya devam edecek kurdur.
Dolar gördüğü seviyeyi unutmaz derler. 6.8 i gördüğü için onu bir test eder sonra da 7 yi geçer.

Erol Mütercimler aylar öncesinden doların 7.5 olacağını öngördü. Dalga gectiler ama o zaman dolar 3.40 falandı.
hepimiz yoksullaşıyoruz -tamamen dışarıya bağımlı olup-düşünsene adam nisan ayında 120 bin dolar borç yapıp iş kurmuş o adam şimdi n'apcak? O zaman borcu 400 bin liraydı-şimdi 820 bin lira !!

iflas edecek herkes -iflas demek işsizlik demek -toplumsal cinnet demek, fuhuş demek ...

7'yi 8'i geçtikten sonra türkiye götünü bi daa toparlayamaz. Geçen hafta sadece istanbul 'da 263 işyeri iflas etmiş !!

Allah Tayyip 'e reyiz diyen beyinsiz akgötlerin gani gani belasını versin.

iflas edince üretim de durur...

Siz daha çocuksunuz kafanız basmıyo - ama bundan sonra yaşayacaklarınız öyle kötü olacak ki - o kafalarınız sike sike basmak zorunda kalacak ...
pancar çiftçisinin belini kırıp amerikan glikoz üreticisi cargill'e tüm kapıları açan tayyip değil mi?

madem ekonomik savaş veriyorsun amerika'ya karşı, neden cargill ve diğer glikozcuların tepesine basmıyorsun ?

papazı siktiret gitsin. cargill'e çök. kürecik radar istasyonunu 2 günlüğüne kapat.

ekonomik savaş böyle yapılır. bunları yapmazsan pazartesi dolar 7.75 olur.
Rahatlıkla 7 lirayı görecek kurdur. Dolar almayan yayan kalır evet. Yüklü girin..
Az evvelki erdoğan açıklamalarından sonra yarın sabah açılışı 7ylen yapar. 8i de iki güne görür. Evet.
Aksamina 8i görür.
Sayin baskanin konusmasini dinlemeden once, gevseyecegini dusunuyordum.Ancak su anda gunluk yukselisin yuzde 8 - 10 arasi olacagini dusunuyorum.
(bkz: osuruklu göte arpa ekmeği bahane)
ziraatte makasın 60 kuruş olduğu kurdur.
şu an itibarı ile 7,11 Tl değerindedir. sabaha kadar ne olur bilinmez.
Asya’da 7.15 ten işlem görmeye başladı. Gün içinde 7.65 le kapatır.
tayyibin dambır dumbur konuşmaları nedeniyle orgazma doğru koşacak kurdur.
Erdoğan’ın iş adamlarını tehdidi çok kötü oldu, Asya piyasaları açıldı ve Dolar/TL paritesi 7,20 civarında... kimse ödeme alamayacak bu gidişle!
7,50' yi görmesi kimseyi şaşırtmaz.

Not: sanayiciye b ve c planı olanların dolara karşı bir planları var mı?
iş bankası bu saatte bile al sat 769 -669 veriyor. dolar sanırım yeni haftaya 730 -750 bandında başlayacak. valla perişanlık.
Euro bu sefer aynı oranda artmadı. galiba yarın piyasalar açılınca dolar euro karşısında daha değerli olacak. tabi bu sadece bizim için değil tüm dünyada ilginç bir durum.
değerini yavaş yavaş buluyor. 7.30, 7,60 aralığında yıl sonunu kapatır.
Ytd.

Dediğim gibi. 8 liraya çıpa atacak.
8'i görse de tutunamaz. değeri 8 değil. maks. 7.50
Sekiz diyorum... arti eksi yuzde on sapma ile... dusunun oyle bir yoneyimimiz var ki Turkiyenin dis borcunun cok buyuk bir kismi ozel sektorun diye aciklama yapsin, bir yandan da bu borcun odemesi yaklastigi icin doviz alan sanayicisi uyarsin.
(#40031540)

Ne dediysek o.
Zerre ilgilenmiyorum. 10 sene önce umrumda değildi, bugün de değil, 10 sene sonra da olmayacak.
Bir kur.
görsel

Ekonomi anlayışımız ekte ki fotoğraf gibidir evet.