bugün

kozyatağı(beyazevler)-taksim arası çalışan iett otobüsü.tek bilet olması ve hızlı gitmesi tercih sebebidir.köprüye altunizadeden geçerek girdiği için minimum sıkışıklık yaşar.ayrıca iett'nin gözde kabul ettiği hatlardan biri olduğu için yüzde 90 oranla yeni otobüsler kullanılır.
surekli kalabalik olan otobustur.goztepe,kozyatagi gibi semtlerden direk taksim'e gittigi icin tercih edilir.
tek biletle evimin önünde taa taksime kadar gittiğim yeni otobuslerden olusan favori hattımdır. taksim ya da kozyataından binerken otobus cok kalabalıksa Altunizade millet bahcesinde bosalır merak etmeyin. adı 129bt iken "b"sini söküp aldılar 129t kaldı. olsun kalan saglar bizimdir.
üniversite hayatımın 2. yılında iett tarafından sunulmuş bir armagandır kendileri.önceleri "bt" idi namı sonra "t" kaldı bize olsun seviyoruz biz onu yine de..ayrı bir kültürdür, tek biletle kıtalararası yolculuk yapmak, trafik yoksa eger kozyatagından 20-25 dk'da beşiktaşa, 35-40 dk'da taksime gitmek ne güzel şeylerdir * *
tek biletle taksime 30 dakikada gidebilmenin mutluluğunu yaşatan otobüs.
(bkz: işte bunu seviyorum)
(bkz: 129k)
kozyatagindan sonra nerdeyse butun anadolu yakasi dolasip ondan sonra kopruye giren hat. *
kuyruğunda mutlaka kavga çıkan hattır. Niye? çünkü efendim bir durakta bekleyenler vardır birde otobüsün yanında bekleyenler. Kim mi kanzanır? hangi taraftaki insanlar daha fazlaysa o taraf. demek ki ne yapacakmışsınız hangi tafata insan doluluğu varsa oraya geçecekmişsiniz. *
gecenin sabahla sevişmeye başladığı zamanda, kiminin mutlu, kiminin depresif, kiminin üzgün bir şekilde bir köşesine oturduğu, taksim'den hafif alkollü şekilde anadolu yakasına geçmenin en güzel yoludur.
gece gec saatlerde taksimden binip evime tek vesaitle gidebilmenin yoludur. gayet güzel ve faydalı bir hattır.
akşam 10'dan sonra taksim-göztepe köprüsü arası mesafeyi 40 dakikada alabilen hattır,ara duraklara geldiğinde oturmaya yer olduğu pek rastlanmış bir durum değildir.
mercedes marka otobüsleriyle kalite ve güvenin adresi olan otobüs. Yolculuğu keyiflidir.
öğrenci için 85 kuruş ile yarım istanbul turu yaptıran iett otobüs hattıdır..

daha fazlası için

(bkz: 500t)
bir gece ansizin kozyatagindan fulya ya gitme gereği duymam neticesinde imdadima yetisen otobus hatti, yanilmiyorsam 20 dk da besiktastaydim.
çift bilet olmuş hattır.
taksim dönüşü birtanemdir benim. o da olmasa ne yaparız?
her daim dolu olan, ne vakit binsem ayakta kaldığım, taksim meydan durağında önünde oluşan olmazsa olmaz uzun yolcu kuyruğuyla dikkat çeken taksim-kozyatağı arası otobüs hattı. 129t'nin doluluğunun cana tak ettiği durumlarda, akbil'deki doluluk oranı da el veriyorsa, 110 ile altunizade'ye geçilip, aktarma yoluna da gidilebilir.
Üst Bostancı ile - Taksim arasında çalışan otobüsün hat numarasıymış; dün gece Beyoğlu Belediye Başkanı'nın iftar yemeğinden eve dönüşte acı bir deneyimle öğrendim: 2 derece miyopum ve astigmatım var. Gözlüğümü takmadan uzağı göremiyorum. Güneş gözlüğüm bile numaralı ve dün gece karanlıkta yanımda sadece güneş gözlüğüm olduğu için, ayıp olmasın diye takamadım. Üst Bostancı yazısını okuyunca 129 T'ye daldım; binmez olaydım. Altunizade'den içeriye girip dolan dolan dolan yapınca ulan ne oluyoruz dedim; gözlük yok, göremiyorum; 'bu otobüs Bostancı'ya gitmiyor mu' diye sormaya utanıyorum. (Bak bak adam yaşını başını almış, daha bindiği otobüsün nereye gittiğini bilmiyor diyecekler. Üstelik Ramazan Ramazan alkol almış şaşkın adam muamelesi görme ihtimali de var.) Neyse, Soyak sitesinin oradan Göztepe'ye doğru inmeye başlayınca rahatladım. Taksim'den Bostancı'ya gidenleri, Allah bu otobüse düşürmesin diyor; başka da bir şey demiyorum. (Bostancı'ya gitmek için tüm istanbul'u dolanıyor diye abartsam, yalan olmaz.) illa binecekseniz, bilgileri şöyle: http://www.iett.gov.tr/sa...=Saatler&hatcode=129T
gece onbirden sonra binildiğinde görüp göreceğiniz en uç insanlar ile yolculuk yaparsınız. en sarhoş, en pis, en deli, en orospu vs. vs.
tek vasıta ile taksime uçabildiğim otobüs. seviyorum seni 129t, üstelik hiç de çok kalabalık zamanına denk gelmedim.
taksimden kozyatağı gidişi rahat olan ama kozyatağından taksime gidişinde hep bir aksiyon, sıkışıklık, tartışmaya şahit olduğum otobüs. Anneanneme ulaşımın rahatlığı. Teşekkürler iett de dönüşlere de bir hal çare bulsan..
Halk otobüslerinin de girdiği hattır. Ancak kalkış saatlerinde çok fazla bir değişiklik yok sanırım yine, beklediğin zaman gelmiyor, beklemediğin zaman geliyor
dedesiyle kalabaligiyla hanimkizlarimizin kavgalariyla lise yillarimiza renk katan guzide hat. besiktasta 2 saat bekletmistir. meger eylem varmis gunahini aldik.
Anadolu yakasının en ters yerlerini en kısa yoldan kat eden otobüsün hat numarası. Libadiye, göztepe, kozyatağı gibi merkezi noktalardan geçer gider.
anadolu yakasından taksim'e gitmek için kullanışlı olan iett otobüs hattı.