bugün

12 Mayıs' ta hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale doğduğu için, ona izafeten "Hemşirelik Haftası"nın başlangıç günü olmuştur.
kanımca başka meslek gruplarıyla bir gün ortak kutlanılması muhtemel olan gündür.
12-18 mayıs hemşireler günü ve haftasıdır.
bütün meslektaşlarımın günü kutlu olsun.
yüzü gülen tüm hemşirelerimizie kutlu olsun, yzüzü asık olanlara ise yazıklar.
kutlu olsun.
1964 yılından beri dünyada ve ülkemizde kutlanılan gündür.

bu yıl 50.'si kutlanılan bu güne istinaden, tüm bay-bayan hemşirelerin hemşireler günü kutlu olsun.
doktorların bayram ettiği gündür.
edit:genç jinekologlar rahatsız.
Savaş stratejisini doktorlar belirliyor olabilir fakat çatışmayı katlanılır kılanlar hemşirelerdir." Tüm meslektaşlarımla beraber hemşireler günümüz kutlu olsun.
Hasmet ibriktaroglu'nun şahsımınkini kutlamadığı gündür.

Bugün değil de ne zaman haşmet!?
tıbbın güzel insanlarının günüdür. geneli işini layıkıyla yaptığı için kutlu olsun.
kutlu olsun.
Böylesi kutsal bir meslekte olan sabırlı ve şefkatli beyaz meleklerin günüdür.
O gün bugündür.

hepsinin hemşireler günü kutlu olsun!

görsel
bugun bir tanesine 4 tüp kan verdim . eli ağırmış zillinin bayağı acıdı .
hemşirelerle alakalı güzel bir gün. güneşli, açık filan.
Suan hastahanedeyim ancak hic bir hemsire adam gibi ilgilenmiyor...
Her seye ragmen tum hemsirelerin gunu kutlu olsun!
Ulan arkadaş bu ne yaa,
yok öğretmenler günü
yok polis haftası
yok hemşireler günü ne kadar saçma gereksiz işler bunlar...

kardeşim bu devlet seni torpille memur bilmemne yapmış,her ayın 15.inde koşa koşa bankamatiğe gidiyorsun.eee daha Allahtan belanımı istiyon amk..
farkbuddy hemşiremiymiş. e onunkide kutlu olsun o zaman.
sözlüğün nefisliğini anlamamızı sağlayan gün.

annem emekli hemşire. kendisi doğum günü, evlilik yıl dönümü, anneler günü, babamla ilk kesiştikleri gün, benim kendisine ilk defa anne dediğim gün, ayağını feci şekilde burktuğu gün gibi önemli gün ve haftarda hatırlanmak konusunda çok hassas.

ben de, bu hatırlama ve tebrik konusunda, babama çekmem dolayısıyla odunsu bir bünyeye sahibim. öyle ki vallahi abartmıyorum 3 sene önce kendi doğum günümü unutmuştum. yeminle bak.

neyse sonra sözlüğe bi bakayım dedim. hani bugün hangi sapıkça fantezi paylaşılıyor, sözlük kızlarımızın fotoğrafları başlığında şahane memeler var mı, aynı anda dini, atatürkü ve türklüğü trollemeyi başaran sığır yapmışlar mı gibisinden.

o da ne? hemşireler günü. allah sizden razı olsun hemen annemi arayıp hemşireler gününü kutluycam ve en az 3 günlük tripten yırtıcam.

işte sözlük böylesine nefis bir yer. iyi ki varsın zall. yalayan çıksın birazdan kasacak.
Öpüyorum hepsini.
Ah be annem.

Olsaydin senin de hemsireler gununu kutlayacaktim.

Ama yoksun ve ben aci cekiyorum.

Niye gittin be anne.

Neyse tum hemsirelerin hemsireler gununu kutlarim.
kutlu olsundur... meslekte ki sorunlarının bir an çözülmesi, bir de hastaya bok gibi muammele yapmamalarını dilediğim meslek grubu. sizin işiniz olabilir ama emin olun o hasta oraya keyfinden gelmiyor. öperim memişlerinizden.
ooo kızlar hayırlı hemşireler gününüz olsun inşallah. alırım bi dal tansiyon.
hmm u hemşireler gunuymus..

-tüm mesaiyi insanlara kaf dağına bakarak geçiren
-sirf biraz fazla mesai yapti diye sinirini hastalardan çıkaran
-yaşlıları azarlayan
-insanlara kraliçe elizabeth edasiyla yaklaşan hemşireler günü hemi..

ben sadece işini düzgün yapan insana insan gibi muamele hemsirelerin gününü kutlarım.

diğerleri zikimde değil...
hemşirelerin emeklerinin hatırlandığı tek gün. bütün meslektaşlarımın hemşireler günü kutlu olsun.
Hocanın seminere katılmayanları dersten bırakmakla tehdit ettiği hafta. Pek kutlu olmadı yani.
Ama sevgili meslektaslarımın hemşirelik haftası kutlu olsun.