bugün

inegöl'den bursa'ya gelişte, gölbaşı rampasının bitimindeki lambalarda freni patlayan tırın sebep olduğu katliam gibi trafik kazası.

yokuş aşağı son hız gelen ve freni patlayan tır, lambalarda bekleyen araçları biçiyor ve karşı şeride dalıyor.

sonuç en az 15 ölü var.

video;
https://twitter.com/bptha...tatus/1370393203019542528

haber ve görseller;
https://www.bursadabugun....am-gibi-kaza-1393298.html

şu trafik lambası, böyle işlek bir anayolda dünyanın en gereksiz lambası.

her gün geçiyorum buradan ve bir kez olsun şu lambalara yakalanmadan geçemedim.

tam yokuşun bitiminde düzlüğe gelince millet son hız geliyor ve karşısına lambalar çıkıyor.

defalarca yazdım şu lambalar gereksiz, kaldırın diye mail attım, dilekçe verdim.
alın bakın ne oldu.
görsel

sonuç: katliam...

alın şimdi o lambaları götünüze sokun...
Yazık olmuş. Allah rahmet eylesin.
çok kötü ya, yüreğim sızladı.
O hızla geliyorsan frenlerin tutmadığını çok önceden anlaman gerekirdi.
Şoför artık uyudu mu ne bok yediyse, lan tırı sağa sür fabrika bahçesine gir aq. Gazın köküne kadar basmış herif.
Sağa kaçabilirmiş kendi götünü kurtarmak için kaçmamış bence can tatlı tabi. Arabalara vurarak durmayı seçmiş. Arabaları robotlar kullanıyor zaten aq.
Bu kaza değil cinayettir.
Bir ayağı inegöl de olan bir yazar olarak 2 gün önce o yoldan geçiyordum.

Yüzlerce kez de geçtim.

inegöl ün bağlandığı her yola çok dikkat edin. Böyle şuursuz şöförleri bir arada görmeniz mümkün değil.

inegöllüler bana kızacaktır ama durum bu. Her gün en az 3-4 trafik kazası var ilçenin..

Mobilyum avm nin 1 tık ötesinde gördüğüm kazaların haddi hesabı yok bir çoğu da tır.

Sen kırmızı Işıkta beklerken saniyeler içinde ölüyorsun.. inanılmaz..
kamyon ve tır şoförlerinin çoğu potansiyel katildir. şehir merkezinde bile en az 80 ile gidiyorlar.
vahşet gibi kaza.

içim cız etti. olay gerçekleşirken şoförün bilinci yerindeyse şayet yani kalp krizi, bayılma gibi bir durum yoksa; birden fazla cana kıyma, birden fazla adam yaralama, mala zarar suçlarından muhtemelen kalan ömrünü hapislerde geçirecek.
Harbiden katliam gibi kazadır. Vallahi üzüldüm. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza allah'tan rahmet diliyorum.

Tırın bodoslama dalması çok korkutucu, izlerken tırsmadım değil..
Bu tarz işlek otoyollarda kaçış rampaları sık aralıklarla olmalı. Hatta bu tarz ağır Vasıtalar için otoyoldan bağımsız ayrı bir yol olmalı, normal trafiğe karışmamalı. Diyeceksiniz ki bunların maliyeti yüksek olur. Memlekette eşşek yüküyle vergi toplanıyor. Hiçbir masraf kırmızı Işıkta bekleyen masum bir vatandaşın pisi pisine ölümünden daha değerli değildir.
tanıdığımız bir polis olay yerinde görevli ve bize tır şoförünün yaşadığını bilgisini verdi. ayrıca şoför madde kullanmış muhtemelen ve araç hızlanmadan hemen önce kabinden aşağı atlamış yani aracı terketmiş.

yatacak yeri yok katilin.
tırın son sürat indiği rampa ve tırın katliam yaptığı lambaların videosunu çektim bugün.
buyrun;
https://streamable.com/hyf320

görüldüğü gibi, tır istese önce otobana sapabilirdi, hadi otobana sapmadı, direksiyonu sağa kırıp kendi başının çaresine bakabileceği 2 nokta daha var, koca bir tarla var sağda, ama tır şoförü bunu yapmayı değil de katliam yapmayı seçmiş.
Neresinden bakarsanız bakın ihmaller zinciri.
Trafik düzenlemesi açısından ise ölüme sebebiyet verme desek az gelir.
TIR şoförünün panik yapmasından olmuştur. YouTuber olsana anlatım tarzın güzel.
güncel Önemli Başlıklar