bugün

batı ilerinde %60 a varan oranda hayır çıkacaktır,
orta anadolu da ve karadenizde ise %70 e yakın oranda evet çıkacaktır,
doğu anadoluda boykot kısmen kırsal kesimde etkisini gösterir lakin sandıktan %60 evet çıkar,
sonuç: Evet %58 hayır %42 çıkabilir.
max: 65 min: 55 evet.

max: 45 min: 35 hayır.
tahminler ve öngörülerce %60 civarında "evet" oyu çıkacaktır. %60 oranı referandumun bi sonuca ulaşması adına yeterli olduğu gibi "evet diyebilmek" adına da özellikle manidardır.
yüzde 100 evet yüzde 15 hayır çıkar. *
1-0 olsun evet olsun, demektense bol evet olsun vatana millete hayırlı olsun diyebilecegim ve %56 evet çıkarken, hayırların ise %44 ü bulabileceğine inandığım referandum sonucudur.
12 eylül 2010 referandum sonuçlarını açıklıyorum..

yüzde 60 evet oyu..

yüzde 40 hayır oyu..

katılım ise yüzde 70-76 arasıdır.. *
yüzde 52 ile HAYIR.. tabi muhalefet sandık güvenliğini sağlar, oyların namusunu korursa.
12 eylül 2010 referandumunun sonuçlarıdır. *
%60 üzeri evet; gerisi beni ilgilendirmeyen sonuçtur.
iyi tahmin edebilen birinin ne kadar düşündürücü bir sonuç olsa da %53 evet çıkıcağını bildiği bir referandumdur.
kişisel düşünceler yerine veriler üzerine konuşacak olursak yapılan anketlere göre * "hayır" oyunun daha çok çıkması beklenen referandum. tabii seçimlerdeki gibi elektrikler falan kesilmezse!
(bkz: evet)
12.09.2010
sıfırları at
12 9 21
topla, ne etti
42

%58 evet, %42 hayır
''hayır'' çıkmasını dilediğimiz sonuçlardır.
yüzde yüz evet yüzde 15 hayır çıkacaktır. *
evet oyu çıktığında hayır oyu isteyen siyasi parti liderlerinin açıklamalarını merak ettiğim sonuçlardır.

şahsen vereceğim oyun rengi aşağı yukarı belli. hiçbir siyasi partiyle ilgim, alakam yok. zira siyasi parti liderlerinin hiçbiri zerre kadar umrumda değil. ama bakıyorum da evet oyu verenler akp'li, hayır oyu verenler ya chp'li ya mhp'li ilan ediliyor.

bu önyargı neden? nasıl oluyorda böyle bir mantık çıkıyor ortaya anlamış değilim.
evet kefesinin ağır bastığı sonuçlardır.
erkan yolaç'ın oy sayım sürecindeki bilgileri trt'den canlı olarak sunması ve tüm kanalların bunu yayınlaması halinde değişik bir yöntemle öğrenilmiş olabilecek sonuçlardır. *
oy oranları şu şekilde olacak olan sonuçlar

%54,7 hayır
%45,2 evet
%52,8 hayır
%47,2 evet

(bkz: küsüratlı sallayıp inandırıcı olmak)
kendi kafasına göre demokrasi isteyen,
ülkenin geleceği ile oynayan,
başbakan'ın devlet ve belediye olanaklarını istismar ederek
mağdur edebiyatı yaparak,,
insanların tercihlerini özgürce kullanmasını engelleyerek,
meydanlara çıkıp propaganda yapmasına rağmen;

evet ve hayırlar;
% 49
% 51 oranında olacaktır.
ne kadar ''hayır'' istesekte evet çıkacağı bir refarandum tipidir.
Ölülerin de oy kullanması olasılığı bulunan bir referandumdur. ölüler adına oy kullanılması için fetva verildiği söylenmektedir. Siyasetin dışında görünen ve din adamı gibi görünen kimi Tarikat liderlerinin de siyasetin ne kadar içinde olduğunu ispatlamış referandumdur. Bu yönü daha önemlidir !
(bkz: (#8877447))
ne kadar hayır çıkmasını istesem de en az %60 evet çıkacaktır.