bugün

birbirinden haylaz ve eşkiya kılıklı 101 adet dalmaçyalı köpek, onların sahipleri ve o köpekleri ele geçirmek isteyen cadı kılıklı bir kadının öyküsünü anlatan film.
101 tane siyah-beyaz puantiyeLi köpekLerin oraya buraya koşuşturmasını konu aLan fiLm.. köpekLer siyah-beyaz oLmasaydı katLanamazdım fiLme.. renkLere dua etsinLer.. *
Dodie Smith' in yazdığı öykü.
101 tane köpek içinden sadece bir kısmının öne çıktığı eserdir.
çocukluğumda * çok gitmek istediğim annemin göndermediği filmdir.* 101 tane puantiyeli köpeğin hikayesi anlatılmaktadır.
ben çok küçükken vcd'ler ilk çıktığı zamanlarda biz de bir tane aldık ve babam "101 dalmaçyalı: londra macerası" çizgfilmini getirmişti. tabi o zamanlar ilk kez görüyorum vcd falan. gece çizgifilm izlemek falan nerde o zamanlar? hergün bir kere izlerdim aynı çizgfilmi. defalarca, defalarca ve defalarca. onlarca kez izledim, yüzlerce kez izledim. her gelene izlettim. bugün tesadüf eseri çizgifilmi buldum ve izlemeye karar verdim. aradan en az 10-15 yıl geçmesine rağmen bugün hala geçen şarkının bile sözlerini ezbere biliyor olmam gerçekten çok şaşırtıcı. çocukluğumun çizgifilmi diyebilirim.
Sinemada izlediğim ikinci film. Bilirsiniz işte ilki Aslan kraldı.
Beyaz saçlı kötü kadın baş karakter ile hatırladığım çizgifilm/filmdir.
Walt Disney tarafından üretilen ve Britanyalı yazar Dodie Smith'in Yüz Bir Dalmaçyalı romanından uyarlanan 1961 yapımı Amerikan animasyon filmi. Film 25 Ocak 1961 yılında Buena Vista Distribution tarafından dağıtılmıştır ve Walt Disney Animasyon Klasiklerinin 17. filmidir. Hikâye Pongo ve Perdita'nin kaçırılan yavru kaderi üzerinde merkezleri. 21 Ocak 2003 yılında Disney stüdyosu filmin devam – 101 Dalmaçyalı II: Patch'in Londra Macerası çizgi filmini sunmuştur.

https://tr.wikipedia.org/.../101_Dalma%C3%A7yal%C4%B1_(film,_1961)