bugün

sadece bana mı oluyor amına koyim durumu.

10 yıl önce deyince aklıma doksanlı yıllar geliyor. veya 95 yılı geçse bir laf arasında 10 sene önceymiş gibi hissediyorum. sanki 2000'leri hiç yaşamadık doğrudan 2010'lara geçtik. teknoloji hayatımızın amına koydu lan.
Kıyamet Alametidir Yıllar Ay Gibi Aylar Hafta Gibi Hafta Gün Gibi Gün Saat gibi Saatte Çıranın yanması Kadar Hızlı Geçecekmiş.
aynen lam yalniz değiliz.
10 değil de 15 yıl önce denince aklınıza 90'lar gelse normaldir fakat 10 yıl normal değildir.

hayatındaki o 5 yılın bug'unu bulabilmen dileğiyle...
zaman zaman benimde başıma gelendir, şurada 5-10 yıl öncesine kadar diyor adam nedense benim aklıma hemen 1995-2000 arası dönem geliyor oysa 2020'ye yaklaştık yahu.
20 yıl önce denildiğinde 80'lerin gelmesiyle aynı etkidedir. bence asıl olay o yıllarda yapılan yıl hesabının kolaylık olsun diye 2000 üzerinden değerlendirilmesi. bu arada 2000 yılında doğup, geçmişten bahseden varmış la doğru mu?
insanın yalnız olmadığını bilmesi güzel şey. ve aynı durum sanırım bir çok kişide var.
sebebi iki bin kelimesindendir. iki bin yirmi yılına gelince 10 yıl önce deyince 2010 gelecektir akla.
30a merdiven dayandığını belli eder.
90lar dediğin 10 sene öncedir amk kendinize gelin.
doğru tespittir. amk bu son 10 yılı yaşamadık mi hiç birimiz?
geçenlerde dediğimde de aynı 90 ların akla gelmesi durumu.
90 ların türkiye için her zaman efsane olarak kalacağı yıldır.
Hakikaten ya, niye öyle olduk ki biz.
Milenyuma gireli 15 yıl olmuş, 97 doğumlular sözlükte yazar olmuş.
80'ler bitti 90'lar başladı demek, yakında ölürüz de.
90'ların samimiyetinden kaynaklanan bir durum.
ulan o durumun var ya amk o durumun. yaşlandık lan. saçlar son direnişlerini yapıyorlar. entlerin son yürüyüşü misali. yaa bizim lisedeki yavşak mitoyu hatırlıyor musun şunu bunu yaptıydı diyoruz sonra bir bakıyorum mevzunun üzerinden kaç yıl geçmiş. kaç yıl ? o kadar yıl ki söyleyince canım sıkılıyor. ulan orta yaş sendromu mu başlıyor noluyor.
güncel Önemli Başlıklar