bugün

seri oylama yapacak yazarın önüne takılan engel.

seri eksi vermek istiyorum, her seferde engelleniyorum sözlük.
uzun zamandır kalkmasını beklediğimiz kural. (bkz: oley)
(bkz: oylama yaparken 10 saniye kuralı)
arka arkaya iki kötü entry gördüğünüzde acaba hangisi daha kötü ona vereyim eksiyi şeklinde oturup düşünmenize sebep olan kural.
arka arkaya eksi oy verirken işleyen, ancak arka arkaya artı oy verirken işlemeyen kuraldır. ulu sözlük sürekli artı oy veren melekleri pek bi seviyor anlaşılan.
çok saçma bir kural. derhal kaldırılması gerekiyor. ilgili mercilere gerekli talimatları verdim. değişim yakındır. çok güzel şeyler olacak.
ek$ide olmayan burdada olmasın.
sözlüğün tüm girileri 3 paragraftan oluşuyormuş da biz beklemiyormuşuz gibi direten abuk kural. sözlükte 3 milyon bakınız, 2 milyon tek cümlelik tanım var bunlara oy vermek için mi 10 saniye bekleyeceğiz ey sözlük. her giri için 9 saniyemi çalıyorsun benden.
ağız tadıyla melek ya da ibne olmayı engelleyen hede.
eksi oylamayı dert haline getiren olay. on saniye çok fazla bir süre. ben zaten entrynin ne bok olduğunu 3 saniye içinde anlıyorum. o zaman neden 7 saniye zaman kaybediyorum anlamadım? 21 saniyede tam 7 adet entry eksileyecekken, neden 2 tane ile kalıyorum?

seri eksi oy veren ibne falan değilim ama kanıma dokunan entrylerin başında, ciğerci kedisi gibi, geri sayım halinde beklemekte istemiyorum arakadaşım.

hey zall bu sözlerim sanaydı, olayla ilgilen adamın asabını bozma!!

sert konuşurum şişşş!!

konuyla ilgili en güzel açıklama ise burada dile getirilmiş; #12221493
sözlükte oylamanın artmasını istiyorsanız bu salak kuralı kaldırmanız gereklidir. o kadar gerzek entryler görüyorum ki bekliyorum tepelerinde ki 10 saniye geçsin, e bide bu gerzek entryler embesil in birine ait ise ohoo ben habire30 dan geriye doğrumu sarıcam?

bu yüzden artı oy bile kullanamıyorum. ve inanın bana oy kullanmadığım zamanlar suçluluk hissediyorum ama bunu neden yaşadığımı anlamıyorum lan kimse oylama yapmıyo ki
eksi oy verirkenki bekleme kuralıdır.
saçmadır, bazen o kadar saçma ötesi yazılar oluyor ki, 10sn. bekletmeye değmez onları eskilemeye.
bir barda, restoranda, ya da herhangibir yerde, yanınıza oturan kızla tanışma süresi. "10 saniye içinde merhaba dediniz dediniz, demediniz, bir daha diyemezsiniz, ve zaman ilerledikçe diyebilme olasılığınız azalır" şeklinde özetlenebilecek kural.
yere düşen herhangi bir yiyeceğin 10 saniye içinde yerden alınırsa mikrop kapmayacağına inanılan kuraldır

(bkz: 5miydi yoksa)
ingilizcesi five second rule.

http://www.youtube.com/watch?v=u1z6OCRJVks
beğenmemek beğenmek kadar doğaldır ve özgür irade ürünüdür. 10 saniye engel değil, sadece zaman kaybıdır.
eksilenmesi gereken onlarca yazıya, bu kural kaldırılsa bile yetmeyecektir.
seri oylama yapmak niye kötü anlamıyorum ben.
mesela adam yazmış tek cümlelik entry. veriyorum oyumu iki saniyede.
bir sonraki entryyi okuyorum, aaa ne tevafuk ki o da tek cümle. iki saniyede onu da okuduktan sonra oylamak istiyorum, dınkkkk bi engel. seri eksi oy verecek kafaya o yazarı takmış adam zaten üşenmez bekler ve çakar eksisini, ama benim gibi amacı sadece oylamak olan adam geçiyo gidiyo , buda benim oylama hakkımı kısıtlamış oluyo. ama artı oy verirsen akabinde sorun yok. ne yapayım beğenmeyeceğim entry ler ardı ardına sıralanmış kardeşim. beğenirim beğenmem ona göre yaparım oylamamı Allah Allah yaa.
ilk intiba kuralıdır. birisiyle karşılaştığın zaman 10 saniye çok önemlidir. ilk intiba o zaman oluşur ve genellikle kalıcı olur.
şuan ki sözlük için 10 saniye kuralı çook fazla.
çünkü o kadar kısa entryler yazılıyor ki ben iki saniyede okumuş ve oylama tuşuna basabilirim. tivit atmaktan mıdır, kitap okumamalarından mı yada güncel enformasyona topu kaçmış yazarlardan mıdır bilinmez entryler çoook kısa. beyinler de bir bakıma öyle sanırım.

on saniye kuralı mantıklı bir kural aslında. ben uygulamayı yazan yada yöneten biri olsam insanları okumaya teşvik etmek adına bunu yapardım ! adam sana oku oyla diyor ! ortalamanın biraz altın da okuma hızına sahip biri bile on saniye içinde 10 - 15 kelime okuyabilir. gelin görün ki çoğu entrylerimiz 2-3 kelime ile sınırlı hal böyle olunca on saniye kuralı patlıyor. ısrarla bu sakat algımızı düzeltmiyor üstelik eleştiriyoruz. yav adam sana adam gibi yaz ve adam gibi oku sonra oyla diyor olay bu !
ulan ben mi çok yavaş okuyorum yoksa kaldırılmış mı diye düşündüren hede.
saçma sapan artı oylama serbestken eksi neden kısıtlı anlamak zor. evet.
Neyi engellediği anlaşılmayan kural.. Biz belki entry okumak istemiyoruz.. Ne yazdığı bizi ilgilendirmiyor belki. Sadece seri artı oy verip yolumuza bakmak istiyoruz.. Ama engelleniyoruz.. Buna bi dur demenin vaktidir arkadaşlar.. Yürüyün.
seri eksi verilecek o kadar güzel başlıklar, o kadar saçma entriler, o kadar iğrenç fikirler var ki. sırf bu yüzden insan okuyamıyor. çünkü içinden '' siktir bok '' diyerek çat-çat eksiyi basacaksın ama, nerede o fırsat ?
kaldırılması gereken kural.

bekle bekle yoruluyorum mk.